چین 3 فضانورد را به طولانی ترین ماموریت سرنشین دار تا به امروز اعزام می کندپکن (AP) – چین در حال آماده سازی سه فضانورد برای اقامت در ایستگاه فضایی خود به مدت شش ماه است …

پکن (AP) – چین در حال آماده سازی اعزام سه فضانورد برای اقامت در ایستگاه فضایی خود به مدت شش ماه است – مرحله جدیدی برای برنامه ای که در سال های اخیر به سرعت پیشرفت کرده است.

این طولانی ترین ماموریت فضایی سرنشین دار در چین خواهد بود و رکورد طولانی ترین زمان صرف شده توسط فضانوردان چینی در فضا را به ثبت خواهد رساند. انتظار می رود فضاپیمای Shenzhou-13 با موشک Long March-2F صبح شنبه از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در حاشیه بیابان گوبی در شمال غربی چین به فضا پرتاب شود.

اولین خدمه ای که به ماموریت 90 روزه در واحد اصلی Tianhe ایستگاه فضایی خدمت کردند ، در اواسط سپتامبر بازگشت.

خدمه جدید دارای دو جانباز سفرهای فضایی هستند. خلبان Zhai Zhigang ، 55 ساله ، اولین گذرگاه فضایی چین را انجام داد. وانگ یاپینگ ، 41 ساله ، تنها زن در این ماموریت ، در حالی که در یکی از ایستگاه های فضایی آزمایشی قبلی چین سفر می کرد ، آزمایشات را انجام داد و یک کلاس علمی در زمان واقعی انجام داد. یی گوانگفو ، 41 ساله ، برای اولین بار به فضا سفر می کند.

انتظار می رود این مأموریت به کار خدمه اصلی ادامه دهد ، که دو پیاده روی فضایی انجام دادند ، بازوی مکانیکی 10 متری (33 فوت) را مستقر کردند و با شی جین پینگ ، رهبر چین تماس تصویری برقرار کردند.

لین شیکیانگ ، معاون آژانس فضایی مجهز چین ، گفت که موشک سوخت گیری شده و آماده پرواز است. “همه سیستم های هدایت ماموریت Shenzhou-13 تحت بازسازی کامل قرار گرفته اند. لین در روز پنجشنبه در جلسه توجیهی گفت: “خدمه پرواز در وضعیت خوبی هستند و آمادگی ما قبل از پرتاب آماده است.”

لین گفت که فعالیت های برنامه ریزی شده خدمه شامل سه پیاده روی فضایی برای نصب تجهیزات مقدماتی برای توسعه ایستگاه ، تأیید شرایط زندگی در حالت و آزمایش در پزشکی فضایی و سایر مناطق است.

ارتش چین که برنامه فضایی را اجرا می کند ، جزئیات کمی منتشر کرده است ، اما می گوید در دو سال آینده خدمه بیشتری را به ایستگاه اعزام می کند تا به طور کامل عملیاتی شود. Shenzhou-13 پنجمین ماموریت خواهد بود که شامل سفرهای بدون سرنشین برای تحویل وسایل است.

هنگامی که این ایستگاه با افزودن دو ماژول دیگر – به نام منگتیان و ونتیان – تکمیل شود – وزن آن حدود 66 تن خواهد بود ، کسری به اندازه ایستگاه فضایی بین المللی ، که اولین ماژول خود را در سال 1998 پرتاب کرد و پس از اتمام حدود 450 تن وزن خواهد داشت.

چین عمدتاً به دلیل مخالفت آمریکا با ماهیت مخفی برنامه چینی و روابط نزدیک نظامی از ایستگاه فضایی بین المللی حذف شده است. او در اوایل دهه 1990 برای ساخت ایستگاه های فضایی خود برنامه ریزی کرد و قبل از راه اندازی ایستگاه دائمی دو واحد آزمایشی داشت.

قوانین ایالات متحده موظف است کنگره تماس بین برنامه های فضایی آمریکا و چین را تأیید کند ، اما چین با کارشناسان فضایی کشورهایی مانند فرانسه ، سوئد ، روسیه و ایتالیا همکاری می کند.

چین 14 فضانورد را از سال 2003 به فضا فرستاده است ، زمانی که پس از اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده تنها کشور سوم بود که به تنهایی این کار را انجام داد.

چین در کنار ماموریت های سرنشین دار خود ، فعالیت های اکتشافی ماه خود را در مریخ گسترش داده است ، از جمله قرار دادن یک مریخ نورد در قسمت دور ماه و بازگشت سنگ های ماه به زمین برای اولین بار از دهه 1970.

چین امسال نیز فضاپیمای Tianwen-1 را بر روی مریخ فرود آورد ، مریخ نورد همراهش Zhurong شواهدی از حیات در سیاره سرخ را مورد بررسی قرار داد.

سایر برنامه ها نیاز به جمع آوری خاک از یک سیارک و بازگرداندن نمونه های ماهانه اضافی دارند. چین همچنین آرزوی خود را برای فرود مردم بر روی ماه و احتمالاً ایجاد پایگاه علمی در آنجا اعلام کرده است ، اگرچه هیچ زمان بندی برای چنین پروژه هایی پیشنهاد نشده است. یک طرح فضایی فوق محرمانه نیز در حال توسعه است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید