نخست وزیر نروژ دولت جدید خود را معرفی کردکپنهاگ ، دانمارک (AP)-کابینه جدید چپ میانه نروژ پس از معرفی نخست وزیر جدید اقلیت چپ میانه روی کار آمد …

کپنهاگ ، دانمارک (AP)-کابینه جدید چپ میانه نروژ پس از معرفی نخست وزیر جدید دولت اقلیت چپ میانه در روز پنجشنبه ، یک روز پس از حمله مرگبار تیر و کمان در یک شهر کوچک ، کار خود را آغاز می کند.

نخست وزیر یوناس گهر استوره ، رهبر حزب کارگر چپ میانه نروژ ، با تیم 19 نفره خود – 10 زن و 9 مرد – که شامل تریگوه اسلاگسولد ودوم ، رهبر حزب اتحادیه اروپا می شود ، در مقابل کاخ سلطنتی ایستاد.

امیلی انگر مهل در سن 28 سالگی جوانترین وزیر دادگستری نروژ شد ، در حالی که سبد وزیر امور خارجه به زن دیگری – آنیکن شارینگ هیتفلد – رسید.

گهر استوره گفت به دلیل “رویداد وحشتناک” در کنگسبرگ ، یک شهر کوچک در خارج از اسلو ، “یک روز خاص” بود ، که در آن پلیس دانمارکی پس از آنکه پلیس نروژ اعلام کرد او پنج نفر را با تیر و کمان کشته است ، دستگیر شد. چهارشنبه زخمی تر

گهر استوره پیش از مراسم تصدیق دولت جدید در جمع خبرنگاران و توجه کامل کابینه جدید به پرونده کنگسبرگ به خبرنگاران گفت: “آنچه فاش شده وحشتناک است ، فکر کردن درباره آنچه مردم تجربه کرده اند شوکه کننده است.”

مقامات مظنون هستند که مهاجم مسلمانی است که قبلاً افراطی شده بود. آژانس امنیت داخلی می گوید به نظر می رسد این حمله یک اقدام تروریستی بوده است.

گهر استوره ، 61 ساله ، پس از پایان این مراسم گفت: “اما در حالی که پیش زمینه دشوار است ، هنوز روز ارائه دولت جدید است.”

وی پس از برکناری ارنا سولبرگ در انتخابات 13 سپتامبر پس از دو دوره چهارساله ، روی کار آمد.

طبق سنت ، دولتهای در حال خروج و ورودی پس از دیدار رسمی با پادشاه هرالد پنجم ، مورد استقبال اعضای خانواده و خیرین قرار گرفتند و گلها و پرچمهای نروژی دریافت کردند.

روز چهارشنبه ، Gahr Stoere و Slagsvold Vedum ، رهبر حزب مرکز ، که سومین حزب بزرگ در نروژ است ، از یک برنامه سیاسی 83 صفحه ای برای 2021-2025 رونمایی کردند ، جایی که آب و هوا و محیط زیست از جمله مناطق مهم هستند.

در رأی گیری سپتامبر ، حزب کارگر – بزرگترین حزب نروژ غیر اتحادیه اروپا – با 26.3 درصد آرا در انتخابات پیروز شد ، در حالی که حزب مرکز با 20.4 درصد سوم شد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید