مقاومت تایوان در برابر درخواست چین برای “اتحاد مجدد مسالمت آمیز”


رئیس جمهور تایوان گفت که این کشور جزیره به دفاع خود ادامه می دهد و “در مسیری که چین برای ما ترسیم کرده است” در اظهارات یک روز پس از وعده شی جین پینگ “اتحاد مسالمت آمیز” مقاومت می کند.

رئیس جمهور تسای اینگ ون روز یکشنبه در مراسم جشن روز ملی جزیره گفت: “ما هر کاری را که می توانیم انجام می دهیم تا از تغییر یک جانبه در وضعیت موجود جلوگیری کنیم.”

“ما به حمایت از دفاع ملی خود ادامه می دهیم و عزم خود را برای دفاع از خود نشان می دهیم تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس نمی تواند تایوان را مجبور کند در مسیری که چین به ما پیشنهاد کرده است قدم بردارد.” چین.

تسای همچنین بر تفاوت بین خودگردان دموکراتیک تایوان و ایالت چین تحت رهبری حزب کمونیست تاکید کرد.

او گفت: “مسیری که چین طی کرده است هیچ شیوه زندگی آزاد و دموکراتیک برای تایوان ارائه نمی دهد ، و نه حاکمیت برای 23 میلیون نفر.”

معترضان تابلوهایی در دست دارند که در آن در 1 اکتبر 2021 در تایپه ، تایوان ، تمامیت خواهی ضد چین نوشته شده است.
NurPhoto توسط گتی ایماژ

سخنرانی وی در شرایطی است که تنش ها در هفته گذشته افزایش یافته است ، هنگامی که هواپیماهای ارتش آزادیبخش خلق تایوان حریم هوایی تایوان را نقض کردند و نشان دادند که ایالات متحده دارای یک واحد ویژه عملیات و نیروی کمی از تفنگداران دریایی در این جزیره است.

در همان زمان ، ایالات متحده و متحدانش مانورهای دریایی را در دریای چین جنوبی انجام دادند – عملیات هایی که چین هشدار داد ارتش “در آستانه رویارویی می لرزید”.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین می گوید رژیم کمونیستی خواهان “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان است.
خبرگزاری شینهوا / گتی ایماژ

چین تایوان را بخشی از قلمرو خود می داند و استفاده از زور برای اتحاد مجدد تایوان را رد نکرده است.

اما شی در سخنرانی خود در روز شنبه وعده داد که به “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان دست خواهد یافت و گفت که این به بهترین نحو منافع مردم تایوان را تامین می کند.

شی گفت: “استقلال تجزیه طلب تایوان بزرگترین مانع برای اتحاد مجدد و بدترین خطر پنهان برای جوانسازی ملی است.”

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
رئیس جمهور چین شی جین پینگ تایوان را بخشی از خاک چین می داند.
خبرگزاری شین هوا از طریق گتی ایماژ

رهبر چین گفت: “هیچ کس نباید عزم راسخ مردم چین ، اراده قوی و توانایی قوی در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی را دست کم بگیرد.” “وظیفه تاریخی اتحاد مجدد کامل سرزمین مادری باید انجام شود و مطمئناً انجام خواهد شد.”

با موضوعات ارسال

دیدگاهتان را بنویسید