مرکز پزشکی SUNY Downstate به دلیل توقف کارکنان واکسن ، جراحی ها و سایر خدمات را لغو می کند


بحران کارکنان خدمات را به مرکز پزشکی SUNY Downstate در بروکلین آورده است ، نتیجه ای ناخواسته از دستور واکسن COVID-19 نیویورک برای کارگران بیمارستان و خانه های سالمندان.

به گفته سخنگوی بیمارستان ، که به دانشگاه علوم بهداشتی SUNY Downstate نیز معروف است ، از زمانی که این الزام از روز دوشنبه اجرایی شد ، بیمارستان مجبور شد جلسات رادیولوژی را به تعویق بیندازد و سزارین های انتخابی و القاء برای بیماران باردار را لغو کند.

این مرکز پزشکی همچنین عملیات سرپایی را از پردیس Bay Ridge به پردیس اصلی باغ Prospect Lefferts Gardens منتقل کرد. SUNY Downstate شامل مجموعه ای از مدارس برای حرفه های بهداشتی و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه های نماینده کارکنان SUNY Downstate می گویند که بیمارستان قبل از ماموریت با مشکلات پرسنلی روبرو بود و برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول همه گیری اقدامات کافی انجام نداد. پس از اجرایی شدن دستور از روز دوشنبه ، بیمارستان 221 کارمند واکسینه نشده را از کار برکنار کرد ، یعنی حدود 5.5 درصد از نیروی کار از حدود 3،980 عضو.

این تعداد تقریباً از هر 18 کارمند یک نفر است و روان است ، زیرا بسیاری از کارمندان برای حفظ شغل خود آخرین ضربه را انتخاب می کنند.

سخنگو افزود: “ما به کار با کارکنان واکسینه نشده ادامه می دهیم تا آنها را به دریافت واکسن تشویق کند.”

بیمارستان های SUNY توسط دولت اداره می شوند و هفته گذشته ، فرماندار کتی هوچول ، افزایش حقوق اضافه کار برای تسهیلات را قبل از اجرایی شدن دستور اعلام کرد. برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی استونی بروک در لانگ آیلند و Downstate تا پایان سال 2021 2.5 برابر حقوق اضافی معمولی دریافت می کنند ، به جای افزایش 1.5 درصدی معمولی. منتقدان می گویند چنین اقدامی برای رسیدگی به کاهش کارکنان کافی نیست.

وین اسپنس ، رئیس فدراسیون کارکنان دولتی ، که نماینده پرستاران در بیمارستان های SUNY است ، می گوید: “شما نمی توانید برای رهایی از این بیماری اضافه کار کنید.” وی تخمین زد که حدود 90 پرستار اخراج شده اند. سخنگوی SUNY Downstate با این شماره موافقت نکرد ، اما جایگزینی ارائه نکرد.

“شما فقط می توانید تعداد زیادی سه گانه انجام دهید [triple shifts] قبل از شروع خستگی ، “اسپنس گفت. وی افزود که کارکنان بیش از حد معمول در حال حاضر اضافه کار در بیمارستان دارند زیرا کارکنان در ماه های اخیر استعفا داده یا بازنشسته شده اند.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کرد گفت که کارکنان تحت تأثیر همه گیری قرار گرفتند ، به ویژه با توجه به اینکه Downstate به عنوان تنها واحد برای COVID-19 بین مارس و ژوئن 2020 تعیین شده بود. آنها گفتند که تیم هیچ گونه پرداختی دریافت نکرد. خطر در بدترین دوره های بیماری همه گیر ، روشی رایج در بیمارستان های دیگر. سرپرست آنها عقب نشینی کرد و دیگران بدون تعویض رفتند و کارهای بیشتری را برای باقی مانده انجام دادند.

این پرستار که از ترس دستمزد گرفتن درخواست کرد نام آنها حفظ شود ، گفت: “مردم بسیار مشغول هستند و سعی می کنند تعداد زیادی از نیروهای کم کار را پوشش دهند.”

سخنگوی SUNY Downstate در پاسخ به سوالی مبنی بر تلاش برای حفظ کارکنان ، گفت که ایالت افزایش حقوق افراد را که در Downstate کار می کنند به دلیل هزینه بالای زندگی در نیویورک تصویب کرده است و بیمارستان این تغییر را به همراه چندین ساعت اضافه کار اعمال می کند.

اسپنس گفت که او همچنین در مورد قطع خدمات در نقاط دیگر سیستم بیمارستان SUNY شنیده است. به گفته یک سخنگو ، بیمارستان دانشگاه سیراکوز عملیات انتخابی را قبل از مهلت واکسیناسیون روز دوشنبه به تعویق انداخته است. بیش از نیمی از اتاقهای عمل خود را بسته است و از 35 به 13 در حال فعالیت است.

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آپستیت افزود: “جراحی های ضروری و حساس به زمان و موارد آسیب ناشی از مراقبت های ویژه در اولویت هستند.” وی گفت که 113 کارمند در 6،600 نیروی کار خود روز دوشنبه مهلت واکسیناسیون را رعایت نکرده اند.

سخنگو گفت: “Upstate به ارزیابی کارکنان خود ادامه می دهد و در صورت لزوم تغییراتی در عملیات و خدمات ایجاد می کند و با بهبود شرایط به خدمات کامل باز می گردد.”

در همین حال ، در لانگ آیلند ، نماینده بیمارستان دانشگاه استونی بروک گفت که میزان رعایت آن 94.7 درصد است و 133 کارمند واکسینه نشده را تعلیق کرده است.

سخنگو گفت: “بیمارستان دانشگاه استونی بروک در طول همه گیری همه گیر برای خدمت به جامعه باز بوده است و همه خدمات طبق برنامه ریزی شده ادامه می دهند.”

یک پرستار از استونی بروک که خواست نامش فاش نشود گفت که در واحدهایی که تحت نظارت آنهاست ، “اکثریت قریب به اتفاق کارکنان کار درستی انجام داده اند” و واکسینه شده است ، اگرچه این تصمیم از نظر احساسی بر کسانی که تمایلی به انجام این کار ندارند ، تأثیر می گذارد. آنها گفتند که به آنها اجازه داده شده است تا استخدام جانشینان دائمی را برای تعدادی از کارکنان ترک کرده تسریع کنند – و بزرگترین مانع وجود تعداد بیشتری کارمند برای آموزش است.

هوچول روز پنجشنبه ، در جریان یک جلسه مطبوعاتی COVID-19 ، گفت که هر بیمارستان برنامه کارکنان اورژانس خود را دارد که می تواند در صورت غیبت فعال شود. وی گفت: “برای برخی ، این به معنی تاخیر موقت در عملیات انتخابی است.” “بنابراین ، بله ، من می دانم که این اتفاق می افتد.” حدود 92 درصد از کارکنان بیمارستان از روز سه شنبه به دستور عمل کرده اند.

فرماندار هوچول گفت هیچ بیمارستان به دلیل کمبود ناشی از آن تعطیل نشده است و یک مرکز عملیاتی 24 ساعته و 7 روزه ، که توسط وزارت بهداشت ایالت نیویورک اداره می شود ، روندهای کارکنان را زیر نظر دارد.

هوچول پنجشنبه گفت: “هزاران دانش آموز هستند که به راحتی می توانند در موقعیتی قرار بگیرند که کمک مورد نیاز خود را تکمیل کنند ، و همچنین افرادی که برای کمک به ما مراجعه کرده اند.”

فرماندار برای اجازه دادن به دانشجویان ، بازنشستگان و متخصصان خارج از ایالت در نیویورک ، دستور اجرایی روز دوشنبه را امضا کرد که به طور موقت قوانین صدور مجوز و استخدام در مواقع اضطراری کارکنان را تضعیف کرد.

فرماندار گفت: “با حذف الزامات پیش مجوز برای ماه آینده ، حتی در قسمت پایین ایالت ، بیش از 3000 کارمند بهداشت را آزاد کرده است.” ما به هر طریقی می جنگیم تا مطمئن شویم که پرسنل کمی نداریم. “

با وجود کاهش خدمات ، تعداد کمی از کارکنان Downstate در طول مدت خدمت خود بیش از حد انتظار تعلیق شدند. روز دوشنبه ، مدیران بیمارستان به United University Professions (UUP) ، اتحادیه ای که نماینده تعدادی از کارکنان بالینی بیمارستانهای SUNY است ، گفتند که طبق گفته رئیس جمهور ، حدود 175 عضو باید با مجازات انضباطی روبرو شوند و پس از این مدت اخراج شوند. اتحادیه فرد کوال. تا روز چهارشنبه ، این تعداد تنها 75 بود. معلوم نیست که آیا برخی از این کارکنان به سادگی استعفا داده اند یا خیر.

سخنگوی SUNY Downstate گفت: “ما هیچ داده ای نداریم که نشان دهد تسریع در بازنشستگی / استعفا به دلیل ماموریت انجام می شود.”

تا به امروز ، بسیاری از بیمارستان های نیویورک می گویند که پیامدهای واکسیناسیون قابل کنترل بوده است ، زیرا کارکنان همچنان از فرصت مهلت ارائه شده توسط کارفرمایان خود برای کسب فرصت و جلوگیری از دست دادن شغل خود استفاده می کنند. برخی از بیمارستان های نیویورک می گویند که موفق شده اند بدون از بین بردن مراقبت از بیمار ، از دست دادن کارکنان واکسینه نشده را جبران کنند.

تعداد کارکنان واکسینه نشده در بیمارستان های NYC Health + از حدود 5000 ماه به کمی بیش از 3000 نفر تا روز چهارشنبه کاهش یافت. دکتر میچل کاتز ، رئیس بیمارستانهای نیویورک هلث + گفت ، حدود 500 نفر از افرادی که اخراج شدند پرستار بودند ، اما سیستم بیمارستانهای دولتی توانست تعداد مساوی را برای پر کردن این فاصله استخدام کند. او گفت که این امر تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بیمارستان به طور کلی نخواهد داشت.

پرستار داون استیت ، که می گفت کارکنان بیش از حد کار می کنند ، گفت که هنوز سرانجام از دستور واکسیناسیون حمایت می کند.

“برخی از مردم نمی توانند تصمیم بگیرند [whether to get vaccinated]و من فکر می کنم این دستور به آنها ضربه کوچکی در پشت زد تا از حصار خارج شوند. “

این داستان با بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شد.

دیدگاهتان را بنویسید