زنانی که بلژیک از مادران آفریقایی گرفته است به دنبال غرامت هستندبروکسل (AP) – پنج زن دو نژادی در کنگو هنگامی که این کشور تحت کنترل بلژیک بود متولد شدند که به …

بروکسل (AP) – پنج زن دو نژادی که در کنگو تحت کنترل بلژیک متولد شده بودند ، که از مادران سیاه پوست خود گرفته شده و از ریشه های آفریقایی خود جدا شده اند ، از دولت بلژیک به دلیل جنایت علیه بشریت شکایت می کنند.

Lea Tavares Mujinga ، Monique Bintu Bingi ، Noelle Verbeken ، Simone Ngalula و Marie-Jose Loshi امیدوارند که بلژیک سرانجام مسئولیت خود در قبال رنج هزاران کودک نژاد مختلط معروف به “métis” را که خانواده هایشان ربوده شده و در محل قرار داده شده اند ، بپذیرد. در م institutionsسسات و خانه های مذهبی توسط مقامات بلژیکی که از 1908 تا 1960 منطقه را اداره می کردند.

پرونده آنها روز پنجشنبه در دادگاهی در بروکسل در حال بررسی است.

این پنج زن ، که همگی بین سالهای 1945 تا 1950 متولد شده اند ، سال گذشته در میان درخواست های بلژیک برای ارزیابی مجدد گذشته استعماری خود ، شکایت کردند.

در پی اعتراض به نابرابری نژادی در ایالات متحده ، چندین مجسمه از پادشاه سابق لئوپولد دوم ، که عامل مرگ میلیون ها آفریقایی در دوران استعمار بلژیک شناخته می شود ، در بلژیک تخریب شده و تعدادی نیز برداشته شده است.

در سال 2019 ، دولت بلژیک به دلیل نقش دولت در گرفتن هزاران کودک از مادران آفریقایی خود عذرخواهی کرد. و برای اولین بار در تاریخ این کشور ، یک پادشاه سال گذشته از خشونت های اعمال شده توسط قدرت استعمار سابق ابراز تاسف کرد.

وکلای زنان اظهار داشتند که آنها بین 2 تا 4 سال داشتند که به درخواست دولت استعمار بلژیک و با همکاری مقامات کلیسای کاتولیک محلی گرفته شدند.

طبق اسناد حقوقی ، در هر پنج مورد ، پدران از اختیارات والدین استفاده نمی کردند و دولت بلژیک در صورت امتناع از رفتن خانواده های کنگو ، کودکان آنها را تهدید به قصاص کرد.

کودکان در مأموریت مذهبی در کاتنده ، استان کاسای ، همراه خواهران سنت وینسنت دو پل قرار گرفتند. آنها در آنجا با 20 دختر نژاد ترکیبی دیگر و یتیم بومی در شرایط بسیار سخت زندگی می کردند.

به گفته این وکیل ، استراتژی دولت بلژیک جلوگیری از اتحادیه های بین نژادی و منزوی کردن کودکان متیس ، معروف به “فرزندان شرم” است تا اطمینان حاصل شود که آنها بعداً ادعای ارتباط با بلژیک را ندارند.

پس از استقلال ، اسناد قانونی ادعا می کنند که کودکان توسط دولت و کلیسا رها شده اند و برخی از آنها توسط جنگجویان شبه نظامی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند. زنان هر کدام 50 هزار یورو غرامت خواستند.

میشل هیرش ، وکیل دادگستری گفت: “این موضوع مربوط به پول نیست.” “ما خواهان قانونی هستیم که برای همه اعمال شود ، به طوری که دولت بلژیک جنایات انجام شده و رنج هایی را که کودکان mestizo متحمل شده اند به رسمیت بشناسد.”

___

همه داستان های AP در مورد بی عدالتی نژادی و وحشیگری پلیس را در https://apnews.com/Racialinjustice مشاهده کنید.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید