دی بلاسیو وعده می دهد که جایگزین برنامه با استعداد و با استعداد مدارس نیویورک شود


دولت بلاسیو اعلام کرده که قصد دارد شیوه شناسایی و آموزش دانش آموزان “با استعداد” را به طرز چشمگیری تغییر دهد ، به تدریج برنامه مستعدان و استعدادهای درخشان را حذف کند ، در حالی که “آموزش سریع و مناسب” برای دانش آموزان پایه سوم به بالا اضافه می شود ، اگرچه دانش آموزان در حالت عمومی خود باقی خواهند ماند. کلاسهای آموزشی این شهر همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، اجرای آزمون تیزهوشان و استعدادهای درخشان برای کودکان چهار ساله را متوقف می کند. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T از نظر نژادی در نیویورک از دیرباز یک نقطه کانونی در پنج محله و محافل آموزشی در سراسر کشور بوده است. آزمایش یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفته است ، بحث برانگیز بوده است. منتقدان آزمون استدلال می کردند که این آزمون مناسب سن نیست ، در اندازه گیری استعداد واقعی ناکام است و دانش آموزان را با منابع کمتر مورد تبعیض قرار می دهد.

با استفاده از این آزمون ، برای سال تحصیلی 2019-20 ، تنها 6 درصد از کودکان پیش دبستانی که در کلاس های مهد کودک G&T در شهر پذیرفته شده بودند سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. وقتی شهر آزمون را با توصیه ها و قرعه کشی جایگزین کرد ، چندین پیشنهاد به دانش آموزان در جوامع کم درآمد ارائه شد. اکنون ، به گفته مقامات ، این شهر همه مربیان مهد کودک را در آموزش سریع تربیت می کند – و تعداد مدارس با برنامه ریزی سریع از 80 مدرسه به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می یابد. معلمان بیشتری را برای ارائه این آموزش در مناطقی که برنامه های استعدادی کمی دارند یا هیچ برنامه ای ندارند ، استخدام می کند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

دولت بلاسیو رویکرد جدید خود را برای تسریع در یادگیری “نیویورک درخشان” نامیده است و می گوید که به 65000 مهد کودک خدمت می کند ، که 26 برابر افزایش 2500 دانش آموز مهد کودک پذیرفته شده در برنامه G&T فعلی است.

“محاکمه کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون واحد به پایان رسید. بیل دو بلازیو ، شهردار گفت ، نیویورک درخشان به دهها هزار کودک آموزش سریع می دهد. “هر کودکی در نیویورک شایسته این است که از تمام توان خود استفاده کند و این مدل جدید نمایشگاه این شانس را به آنها می دهد.”

یک مجمع در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات وجود خواهد داشت ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که تنظیم برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما در نهایت این امر به عهده شهردار بعدی است که فقط یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفت که او مایل به ارائه برنامه های با استعدادتر در محله های کم درآمد است ، اما نمی گوید که از برچیدن کامل این برنامه که برای چندین دهه اجرا شده است ، حمایت می کند.

“اریک این طرح را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اعمال سیاست ها را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین محفوظ می دارد. ایوان تیس ، مشاور و سخنگوی ستاد انتخاباتی آدامز در بیانیه ای گفت که واضح است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان در مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

دی بلاسیو قول داده بود که Gifted & Talented را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاست های پذیرش که در طول همه گیری اعلام کرده بود ، مرور کند ، اما بهار امسال را مجبور کرد تا آزمایش را دوباره انجام دهد. با این حال ، یک هیئت آموزشی شهری قرارداد آزمایش را رد کرد و مرگ آن را تسریع کرد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، رئیس سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار برای ادامه آزمایش ناراحت بود ، که در تصمیم او برای استعفا موثر بود. کارگروه تنوع شهردار سالها پیش توصیه کرد که G&T را حذف کند.

این یک داستان در حال تحول است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید