دادگاه ها در کنار کارگران بهداشتی نیویورک هستند که به دنبال معافیت های مذهبی هستند و استفاده از واکسن توسط معلمان نیویورک را رد می کنند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه حکم داد که نیویورک نمی تواند مانع از این شود که کارگران بیمارستان و خانه سالمندان به دنبال معافیت مذهبی از فرمان دولتی واکسن COVID-19 باشند.

قاضی دیوید هرد از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منطقه شمال نیویورک در حکم خود نوشت: درخواست کارگران برای واکسیناسیون بدون اجازه چنین معافیت هایی “در تضاد با حمایت فدرال طولانی مدت از عقاید مذهبی است”.

سیاستی که بر اساس آن کل بیمارستان ، خانه سالمندان و پرسنل مراقبت در منزل واکسینه می شوند که در برابر ویروس کرونا واکسینه شده است ، در ابتدا تحت مدیریت Cuomo صادر شد و برای معافیت های پزشکی و مذهبی مجاز بود. در پایان ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی این قانون را که به مردم اجازه می دهد بر اساس اعتقادات مذهبی تسلیم شوند ، حذف کردند – حرکتی که فرماندار کتی هوچول از آن حمایت کرد.

گروهی متشکل از 17 کارمند بهداشت ماه گذشته از هوچول و اعضای دولتش به دلیل این سیاست شکایت کردند. آنها گفتند که حقوق آنها در مورد متمم اول و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 نقض شده است ، که بر این اساس کارفرمایان ملزم به تعدیل منطقی باورهای مذهبی کارکنان هستند. آنها در ابتدا یک دستور منع موقت گرفتند که مانع از مداخله دولت در توانایی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای اعطای معافیت های مذهبی شد. پس از بررسی سایر شواهد ارائه شده توسط هر دو طرف ، قاضی هرد روز سه شنبه اقدام اولیه ای را انجام داد که عملاً این دستور را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، مشاور ارشد انجمن توماس مور ، قانون گفت: “این به وضوح تصمیمی است که از حقوق اساسی این کارکنان بهداشتی که درخواست معافیت مذهبی از دستور واکسیناسیون توسط فرماندار هوچول و دولتش رد شده است ، حمایت می کند.” زندگی که شرکت نماینده شاکیان پرونده است ، در بیانیه ای پس از حکم گفت.

احتمالاً تجدیدنظر است. هوچول گفت که برای لغو این تصمیم در تلاش برای ارتقای سلامت عمومی کار خواهد کرد.

وی گفت: “مسئولیت من به عنوان فرماندار محافظت از مردم این ایالت و درخواست از واکسیناسیون از کارکنان مراقبت های بهداشتی است.” من پشت این حکم ایستاده ام و برای حفظ امنیت نیویورکی ها در دادگاه با این تصمیم مبارزه خواهم کرد. “

اکثر کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان باید از 27 سپتامبر مدرکی از اولین آتش سوزی های خود در COVID-19 ارائه کنند ، در حالی که کارگران مراقبت از خانه تا 7 اکتبر مهلت داشتند. کارکنان مراقبت های بهداشتی در حال حاضر اقدام به قرار دادن یا اخراج کسانی می کنند که از مرخصی بدون حقوق تبعیت نمی کنند. مرکز پزشکی SUNY Downstate مجبور شد موقتاً عمل جراحی و سایر خدمات را لغو کند ، و نورتولت هلث 1400 کارمند را فراتر از دستور واکسن دولتی کنار گذاشت.

اما برخی از کارگرانی که به دنبال معافیت مذهبی بودند به زبان خود باقی ماندند. WNYC / Gothamist با چندین سیستم بیمارستانی تماس گرفته است تا در مورد نحوه رسیدگی به معافیت های مذهبی با توجه به آخرین حکم اظهار نظر کند.

حتی اگر این تصمیم تأیید شود ، این بدان معنا نیست که همه کسانی که به دنبال معافیت مذهبی هستند از آن برخوردار خواهند شد.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی می گوید: “یکی از پیامدها این است که کارکنان باید بتوانند برای اقامت درخواست دهند.” “این بدان معنا نیست که کارمند محل اقامت دریافت می کند یا کارفرما موظف به اسکان است.”

دستور واکسیناسیون نیویورک برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش به کارمندان اجازه می دهد تا برای معافیت های مذهبی درخواست دهند. بسیاری – اما نه همه – این درخواست ها پذیرفته شد. در آن زمان سخنگوی DOE گفت که در مهلت واکسیناسیون 27 سپتامبر ، شهر قبلاً بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این حال ، کارکنان DOE که سعی کردند حکم را پس از لازم الاجرا شدن در دادگاه مسدود کنند ، ادعا کردند که این شهر “آشکارا خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. یک قاضی فدرال در منهتن در جلسه روز سه شنبه گفت هیچ مدرکی مبنی بر چنین خصومتی وجود ندارد و از پذیرش درخواست متقاضیان خودداری کرد. لورا مینیکوچی ، وکیل شهر ، در جلسه دادرسی گفت که کارکنان وزارت دفاع که تاکنون معافیت دریافت کرده اند بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ دین اصلی اعلام نکرده است که افراد نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. اما متقاضیان در مورد اعتراض به فرمانداری ایالت می گویند که صادقانه از اعتراضات مذهبی نسبت به واکسن های COVID-19 موجود در حال حاضر حمایت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید