اهداف استنادی کمیته در 6 ژانویه در حال تبدیل شدن به اسناد استدست کم سه تن از مقامات مشارکت کننده در سازماندهی و اجرای تجمع 6 ژانویه که پیش از حمله خشونت آمیز به کنگره آمریکا بود ، اسناد را در پاسخ به استنادات کمیته مجلس نمایندگان در مورد این حمله در اختیار دیگران قرار می دهند.

دست کم سه تن از مقامات مشارکت کننده در سازماندهی و اجرای تجمع 6 ژانویه که پیش از حمله خشونت آمیز به کنگره آمریکا بود ، اسناد را در پاسخ به استنادات کمیته مجلس نمایندگان در مورد این حمله در اختیار دیگران قرار می دهند.

یازده تن از سازمان دهندگان و اعضای ستاد چهارشنبه مهلت دریافت اسناد و مدارک را به عنوان بخشی از تحقیقات کمیته درباره قیام مرگبار که از سال 1812 به بعد جدی ترین نقض ساختمان کاپیتول پس از جنگ بود ، دریافت کردند. ، این کمیته قرار است اواخر این ماه آغاز به کار کند.

احضاریه های دیگری نیز برای مقامات ارشد کاخ سفید و مشاوران ترامپ ، از جمله مارک میدوز ، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و استیو بنن ، مشاور که تا کنون از همکاری امتناع کرده و با تهدید به اتهام تحقیر ، ارسال شده است.

از جمله کسانی که به مهلت چهارشنبه پاسخ دادند ، Lyndon Brentnall است که شرکت او برای اطمینان از امنیت رویدادهای آن روز استخدام شده است. وی به آسوشیتدپرس گفت: “همه اسناد و مدارک درخواست شده برای احضار تحویل داده شده است.”

دو کارمند قدیمی ستاد انتخاباتی ترامپ و اعضای کاخ سفید ، مگان پاورز و هانا سالم ، که در مجوز تجمع 6 ژانویه به عنوان “مدیر عملیات برنامه نویسی و راهنمایی” و “مدیر عملیات لجستیک و ارتباطات” درج شده بودند ، همچنین اسناد یا مدارکی ارائه کرده اند. در حال برنامه ریزی برای انجام این کار هستند

پاورز ، که همچنین به عنوان مدیر ارشد عملیات انتخاباتی مجدد ترامپ فعالیت می کرد ، قصد دارد اسناد درخواستی را در اختیار کمیته قرار داده و با آنها ملاقات کند – اگرچه به گفته شخصی که با پاسخ وی آشنا است ، معلوم نیست که چنین جلساتی به چه شکل خواهد بود. که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد.

برنتنال قبلاً گفته بود که شرکتش “تمام نیت” را دارد که از کمیته منتخب پیروی کند. وی گفت: “تا آنجا که به ما مربوط می شود ، ما امنیت را در یک رویداد مجاز قانونی که در ارتباط با سرویس مخفی ایالات متحده و پلیس پارک برگزار شد ، تضمین کرده ایم.”

این کمیته گفت که این نقل قول ها بخشی از تلاش های او برای جمع آوری اطلاعات “در مورد برنامه ریزی ، سازماندهی و بودجه” تجمع 6 ژانویه و همچنین سایر رویدادهای برنامه ریزی شده برای حمایت از ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد تقلب در انتخابات در هفته های منتهی به شکست نوامبر انتخابات و حمله ژانویه.

سخنگوی این کمیسیون از اظهارنظر روز چهارشنبه در مورد پاسخهایی که دریافت کرده و تعداد آنها از 11 مورد مطابقت دارد خودداری کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا بقیه که احضار شده اند قصد همکاری دارند یا خیر.

اینها عبارتند از امی کرمر ، بنیانگذار و رئیس زنان برای آمریکا اول ، یک گروه حامی ترامپ که سازمان دهنده اصلی این رویداد بود. سینتیا چفیان ، سازمان دهنده ای که اولین مجوز تجمع خود را ارائه داد. و کارولین رن ، یک سرمایه گذار کهنه کار GOP که در اسناد مجوز تجمع 6 ژانویه به عنوان “مشاور VIP” ذکر شده بود.

همچنین مگی مولوانی ، نوه میک مولوانی رئیس ستاد سابق ترامپ ، که به عنوان مدیر عملیات مالی کمپین ترامپ خدمت می کرد و اکنون عضو کنگره است ، در لیست قرار دارد. کاترینا پیرسون ، مقام سابق ستاد انتخاباتی ترامپ ، که به گفته کمیسیون “در سازماندهی” تجمع 6 ژانویه و تجمع کوچکتر روز قبل مشارکت داشته است. و جاستین کاپورال و تیم یونس از Event Strategies Inc. که در 6 ژانویه فهرست شده اند ، اسناد را به عنوان مدیر پروژه رالی و مدیر مرحله در کمیته مجاز می دانند.

هیچ کدام به چندین درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

دو سازمان دهنده دیگر ، علی الکساندر و ناتان مارتین ، و سازمان آنها “دزدی را متوقف کنید” نیز برای اسناد احضار شدند ، که 21 اکتبر خواهد بود.

اسکندر روز دوشنبه در یک پست تلگرامی نوشت که این کمیته “از افراد بد اخلاق نقل قول می کند”.

“پس شاید این کمیته انتخابی جعلی باشد؟” او اضافه کرد. همه منتظرند ببینند چه کاری می توانم انجام دهم. “

این کمیته گفت دو مقام ارشد ترامپ – میدوز و کاشیاپ پاتل ، مقام سابق وزارت دفاع – با این کمیته “درگیر” هستند ، اگرچه مشخص نیست که این به چه معناست. همچنین مشخص نیست که آیا دان اسکاوینو ، مدیر قدیمی شبکه های اجتماعی ترامپ و یکی از وفادارترین دستیارانش ، همکاری خواهد کرد یا خیر.

اعضای کمیته گفتند که آماده مبارزه برای شهادت هستند و در صورت لزوم از دادگاه ها برای این کار استفاده خواهند کرد.

بسیاری از شورشیانی که در 6 ژانویه به این بخش حمله کردند و سعی کردند گواهی پیروزی جو بایدن را متوقف کنند ، پس از شرکت در بخشی از تجمع ترامپ ، به مرکز خرید ملی رفتند ، جایی که او ادعاهای بی اساس خود را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرد و التماس کرد. جمعیت برای “مبارزه مانند جهنم”.

نتایج انتخابات توسط مقامات ایالتی تأیید و توسط دادگاهها تأیید شد. ویلیام بار ، دادستان کل ترامپ گفت هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات وجود ندارد که نتیجه را تغییر دهد.

دست کم 9 نفر در جریان و پس از حمله کشته شدند ، از جمله یکی از حامیان ترامپ که هنگام تلاش برای نفوذ به اتاق اتاق توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

__

کولین از نیویورک و اسمیت از پروویدنس ، رود آیلند گزارش دادند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید