آموزش برای چرخه شما آموزش مبتنی بر فاز


آموزش مبتنی بر فاز

بدن شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. هیچ شگفتی در آنجا وجود ندارد ، درست است؟ پس چرا بسیاری از زنان – از جمله من ، برای مدت طولانی! – آیا آنها عملکرد و نتایج یکسانی را همیشه از بدن خود انتظار دارند ، صرف نظر از جایی که در چرخه خود قرار دارند؟

به عنوان مثال ، هنگامی که PMS به شما احساس انرژی بسیار کمی می دهد ، برنامه ریزی برای تمرین اصلی HIIT شما را از عرق می ترساند. از سوی دیگر ، حتی منطقی نیست که یک روز تعطیل را در زمانی که دارای یک تن انرژی هستید ، نگه دارید.

بسیاری از زنان از راه رفتن با جریان سود می برند و منظور از جریان ، جریان واقعی چرخه های قاعدگی ما است. با آموزش فاز محور ، که اساساً به معنای برنامه ریزی برنامه تمرینی در چرخه قاعدگی است ، راهی برای هماهنگی با بدن خود خواهید داشت. و بهترین بخش این است که می توانید تمرینات خود را برای برنامه LSF تنظیم کنید تا برای شما کار کند!

اگر می خواهید یک تمرین مرحله ای را دنبال کنید تا ببینید آیا مفید است یا خیر ، به درک چرخه خود و آنچه واقعاً از بدن شما انتظار می رود در هر مرحله

درک تاثیر فیزیکی چرخه های قاعدگی

مطالعات علمی قانونی نشان می دهد که عملکرد ما با چرخه قاعدگی متغیر است. بیایید قسمتهای اصلی چرخه قاعدگی و تأثیر آن بر شما را بررسی کنیم:

با شروع قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان ما در پنج روز گذشته که بلافاصله پس از آن می رسد دریافت می کند ، ما در موقعیت اولیه برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در بالاترین حد خود است. ممکن است تمایلی به انجام یک تمرین ورزشی شدید نداشته باشید ، اما باید انجام تمرینات قدرتی را در اولویت خود قرار دهید. پیلاتس یا یوگا می توانند گزینه های خوبی در اینجا باشند. برای اینکه بتوانید نتایج بهتری از تمرینات عضله سازی بدست آورید ، مقداری پروتئین اضافی به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بلافاصله پس از پایان آن (فاز فولیکولی).

شما احتمالاً روحیه بسیار خوبی دارید و معلوم می شود که این فقط به این دلیل نیست که بدترین ها پشت سر شما هستند. پس از توقف قاعدگی ، سطح استروژن شما افزایش می یابد و این می تواند به شما انرژی زیادی بدهد. از آن برای انجام تمرینات سوزاندن کالری ، مانند تمرینات HIIT یا دو سرعت استفاده کنید. اگر می خواهید در حین مصرف آب میوه چیزی به برنامه تمرینی خود اضافه کنید ، Daily 10 را در برنامه LSF ما قرار دهید!

دختر مناسب ، تمرین ، پس زمینه صورتی

حدود یک هفته بعد (تخمک گذاری).

حدود دو هفته پس از شروع آخرین قاعدگی ، بدن شروع به تخلیه تخمک از تخمدان می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون افزایش می یابد – که بهبود را بسیار مهم می کند. تخمک گذاری معمولاً حدود یک هفته طول می کشد و زمان بسیار خوبی برای تکیه در روزهای تعطیل و تمرینات با شدت کم (LISS) ، مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی است.

در طول PMS (مرحله لوتئال).

در چند روز گذشته قبل از شروع دوباره خونریزی ، احتمالاً با بسیاری از علائم ناخواسته (سلام ، اضطراب ، گرفتگی و آکنه!) روبرو خواهید شد. اما روی مبل نشوید تا منتظر او باشید. ثابت ماندن می تواند به شما در علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر تمریناتی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ، مانند برنامه LSF ما. اگر PMS واقعاً شما را کنترل می کند ، افزودن یک خانم مادرزادی به برنامه معمول شما نیز می تواند کمک کند!

با خود هماهنگ باشید

این یک نمای کلی نسبت به آنچه می توانید در طول چرخه قاعدگی خود انتظار دارید ، است. اما همه بدنهای ما متفاوت است. و آموزش مبتنی بر مرحله زمانی بسیار مفیدتر می شود که در واقع با آنچه از نظر جسمی و روحی برای شما اتفاق می افتد هماهنگ شود.

ترفند این است که توجه زیادی به چرخه خود و احساسات خود در طول آن داشته باشید. احتمالاً متوجه الگوهایی خواهید شد. سپس می توانید برنامه تمرینی خود را برای هماهنگ سازی با نیازهای بدن خود شروع کنید.

یک چیز سریع در اینجا: تفاوت زیادی بین احساس نکردن آن از نظر ذهنی و احساس نکردن آن از نظر جسمی وجود دارد. قبل از تصمیم به لغو یک تمرین ، واقعاً خودتان را بررسی کنید. آیا بدن جسمانی شما برای استراحت التماس می کند؟ اگر چنین است ، از همه نظر ، روز را در نظر بگیرید. سعی کنید برخی از حرکات سبک و حمام آرامش بخش را انجام دهید.

هنگام خواب چربی بسوزانید ، بخوابید ، چربی بسوزانید ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

اما اگر می خواهید تمرین خود را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است یا از نظر ذهنی احساس می کنید که در سطل آشغال قرار دارد ، تجدید نظر کنید. خلاص شدن از شر عرق برنامه ریزی شده دقیقاً همان چیزی است که برای چرخاندن سر نیاز دارید. چالش من این است که این کار را ده دقیقه انجام دهم. اگر هنوز در ده دقیقه احساس وحشتناکی دارید ، استراحت کنید. اما در بسیاری از مواقع ، تنها برای گذر از موانع شروع کار تنها چیزی است که لازم است.

اساساً ، تمرینات مرحله ای نباید بدون خروج از زندان یک کارت باشد تا بتوانید تمرینات خود را کنار بگذارید. و نباید دلیلی برای عبور باشد ، حتی زمانی که بدن شما به استراحت نیاز دارد. در عوض ، این راهی برای تنظیم خود و درک بهتر چرخه قاعدگی بر شما است. سپس می توانید تمرینات خود را بر این اساس تنظیم کنید.

در اینجا برخی از بهترین نکات من برای گنجاندن تمرینات فاز محور در برنامه معمول شما آمده است:

  • وقتی احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید با یک فیلم LSF تماشا کنید – می تواند به شما انگیزه دهد
    • تغییر وزن برای تمرینات با وزن بدن
  • وقتی احساس خوبی دارید:
    • تمرینات برنامه ریزی شده LISS را تغییر دهید تا HIIT از انرژی شما استفاده کند
    • کمی بیشتر وزن اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید به بهترین عملکرد خود برسید

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من دوست دارم از برنامه LSF برای آموزش مرحله ای خود استفاده کنم زیرا به من امکان می دهد تا به یک روال عادی پایبند باشم ، در حالی که هنوز تنظیمات مناسب را برای بدن و اهدافم انجام می دهم! با تنظیم یک برنامه تمرینی و هماهنگ کردن آن با چرخه قاعدگی ، می توانید به # اهداف فیزیکی و مراقبت از خود در همان زمان کمک کنید.



دیدگاهتان را بنویسید