آثار هنری Shredded Banksy به قیمت 25.4 میلیون دلار به حراج گذاشته می شودیک اثر هنرمند خیابانی بنکسی ، که به طرز احساسی خرد شده است ، بلافاصله پس از فروش 1.4 میلیون دلار ، می تواند چندین بار در حراج روز پنجشنبه قیمت گذاری شود.

لندن (AP) – یک اثر هنری خیابانی زیبا توسط هنرمند خیابانی بنکسی پس از حراج سه سال پیش پنجشنبه 18.5 میلیون پوند (25.4 میلیون دلار) به ارمغان آورد – یک رکورد برای این هنرمند و بیش از 10 برابر – قیمت را کاهش داد.

“عشق در سبد است” توسط Sotheby’s در لندن با برآورد اولیه 4 تا 6 میلیون پوند (5.5 تا 8.2 میلیون دلار) ارائه شد.

پس از یک جنگ مناقصه 10 دقیقه ای که شامل نه داوطلب در سالن و چندین نفر به صورت آنلاین و تلفنی بود ، سه برابر ارزش تخمینی فروخته شد.

این قطعه شامل یک بوم نیمه خرد شده در یک قاب تزئینی است که حامل یک تصویر اسپری شده از دختری است که به دنبال یک بادکنک قرمز شکل قلب است.

هنگامی که آخرین بار در اکتبر 2018 در ساتبیز فروخته شد ، این آهنگ با عنوان “دختر بادکنک” شناخته شد. درست همانطور که یک خریدار ناشناس اروپایی پیشنهاد برنده – با مبلغ 1 میلیون پوند (1.4 میلیون دلار) داد – یک خردکن مخفی ساخته شده در قاب بنکسی دوباره زنده شد و نیمی از پارچه را به صورت نواری از قاب آویزان کرد.

ساتبیز در آن زمان انتقاداتی را مبنی بر عدم مشاهده ویرانگر مخفی دریافت کرد. اما خریدار 2018 تصمیم گرفت خرید خود را ادامه دهد ، تصمیمی که روز پنجشنبه با افزایش قیمت کار توجیه شد.

الکس برانچیک رئیس هنر مدرن و معاصر ساتبیز ، این بدلکاری را “یکی از مبتکرانه ترین لحظات هنر نمایش در این قرن” نامید.

برانکزیک گفت: “گردباد بود که مسیر این قطعه افسانه ای را دنبال کنیم و آن را در میان خود داشته باشیم و امشب در همان اتاقی که توسط هنرمند خلق شده است ارائه دهیم.” “بنکسی برای ساختن اخبار بیگانه نیست و این فصل آخر داستان او تصورات کل جهان را به خود جلب کرده است – ما فقط می توانیم حدس بزنیم که چه چیزی ممکن است در پی داشته باشد.”

بنکسی که هرگز هویت کامل خود را تأیید نکرد ، کار خود را با اسپری ها در بریستول انگلستان آغاز کرد و به یکی از مشهورترین هنرمندان جهان تبدیل شد. تصاویر شیطنت آمیز و اغلب طنزآمیز او شامل بوسیدن دو افسر پلیس ، افسران پلیس مسلح به شورش با چهره های زرد خندان و شامپانزه ای با تابلوی “حالا بخندید ، اما روزی من مسئول این کار خواهم شد” است.

تعدادی از آثار او به حراج میلیون ها دلار فروخته شده است. در ماه مارس ، نقاشی دیواری بنکسی برای تجلیل از کارکنان مراقبت های بهداشتی انگلستان ، که ابتدا روی دیوار بیمارستان نقاشی شده بود ، در حراج کریستیز به مبلغ 16.8 میلیون پوند (23.2 میلیون دلار) فروخته شد ، تا روز پنجشنبه ، رکوردی برای این هنرمند.

“دختر بادکنک” در ابتدا روی دیواری در شرق لندن نقش بسته بود و بی وقفه تکثیر شد و به یکی از شناخته شده ترین تصاویر بنکسی تبدیل شد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید