فروشنده برونکس که محصولات تازه دور ریخته شده را در شهر تولید می کند ، بیش از 13000 دلار کمک مالی دریافت می کند


فروشنده خیابانی برانکس ، که ارزش 10000 دلار از محصولات NYPD را مصادره کرد و توسط اداره بهداشت شهر رها شد ، همانطور که در یک ویدئوی ویروسی ضبط شده بود ، روز شنبه 13،000 دلار از وکلای خود برای حمایت از تجارت خود دریافت کرد.

دیانا هرناندز کروز ، فروشنده مواد غذایی که می گوید برای گرفتن مجوز از شهر تلاش کرده است ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در Pelham Parkway ، محله ای که میوه ها و سبزیجاتی که همان روز به صورت عمده خریداری کرده بود در یک کامیون کمپرسی انداخته شد. به

هرناندز کروز ، 36 ساله ، در یک کنفرانس خبری پس از دریافت چک ، به حامیان خود به زبان اسپانیایی گفت: “این امر توسط شهردار به من داده نشده است ، بلکه توسط محله من ، به من داده شده است.” “من از افرادی که این کار را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا آینده خوبی برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک مهاجرت کرد ، مادر چهار فرزند است. او به مدت پنج سال تجارت خود را در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway South حفظ کرد.

این کمک ها از سوی بیش از 180 اهداکننده همراه با تلاش های جمع آوری کمک های آنلاین توسط City Workers For Justice ، گروهی از کارگران شهرداری که خواستار حقوق ویژه در شهر هستند ، به دست آمد. ابرو ، مجری رادیو داغ 97 ، که اهدا کننده 5000 دلار بود ، از جمله اهداکنندگان وی بود. هرناندز کروز همراه با کمکهای مالی یک لپ تاپ و چاپگر برای پسر دبیرستانی خود دریافت کرد.

این کمک های مالی کسب و کار محصولات بیرونی هرناندز کروز را که در سال های اخیر حفظ کرده بود ، احیا کرده است. در 23 سپتامبر ، هرناندز کروز احضاریه ای از مقامات NYPD و وزارت حفاظت از مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) برای فروش غذای تازه بدون اجازه عرضه کننده غذای سیار دریافت کرد. NYPD سرانجام با اداره بهداشت به منظور دور ریختن محصولات تماس گرفت. یک رهگذر متوجه اتفاقاتی شد که شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، گروه حمایت از فروشندگان خیابانی ، به اشتراک گذاشته شد و در حساب توییتر وی منتشر شد. این ویدئو به سرعت ویروسی شد و 1.8 میلیون بازدید و بیش از 4000 توزیع مجدد داشت.

سرانجام ، افسران DCWP ، NYPD و کارگران سرویس بهداشتی محل را بدون دور ریختن غذا پس از تجربه واکنش های شدید ساکنان جامعه ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذایش را داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی می گوید: “مردم از دیدن اتفاقی که برایش افتاده بود خشمگین شدند و می خواستند از او حمایت کنند.” همسایه هایش که وقتی می دیدند مواد غذایی به هدر رفته و دور انداخته می شوند ، بسیار عصبانی می شوند ، اما همچنین می بینند که سوءاستفاده ای از سوی دیانا که یکی از اعضای محبوب محله است ، شده است. “

شهردار بیل دی بلازیو از جمله خشمگینان شهردار بود که چند روز پس از این حادثه در یک کنفرانس جدید آن را “یک بوروکراسی کلاسیک که ارتباط برقرار نمی کند و از عقل سلیم استفاده نمی کند” نامید.

شورای شهر همچنین سعی کرد تعداد مجوزهای اضافی را حدود 4000 مورد افزایش دهد. مجوزها طی مراحل بیش از 400 سال طی دهه آینده ، از سال 2022 آغاز می شود. با این وجود ، هنوز هزاران نام در لیست انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت خود وجود دارد. لیست انتظار یک سیستم بازار سیاه برای مجوزهای فروش به فروشندگان با قیمت بیش از 25000 دلار ایجاد کرده است.

کافمن گوتیرز گفت: “من فکر می کنم پرداخت بسیار مهمی از این حادثه این است که این اولین بار نیست. و متأسفانه ، ممکن است آخرین بار نباشد تا قانون تغییر کند.” “زیرا در حال حاضر برای فروشندگانی مانند دیانا ، او سالها تلاش کرده است تا از شهر مجوز بگیرد. او سعی می کند کار درستی انجام دهد تا تجارت خود را رسمی کند ، اما محدودیت مجوزهای موجود باعث می شود نتواند. “

سناتور ایالتی جسیکا راموس و نماینده مجلس جسیکا گونزالس روخاس لایحه ای برای مجوزهای نامحدود ارائه کرده اند که توسط مناطق بهبود تجارت محلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید