کنسرسیوم پشت پروژه پگاسوس برنده جایزه روزنامه نگاری اتحادیه اروپا می شود


بروکسل (AP) – کنسرسیوم روزنامه نگاران پشت پروژه Pegasus Project در مورد بدافزارهای گروه NSO اسرائیل ، که …

بروکسل (AP) – کنسرسیوم روزنامه نگاران پشت تحقیق بدافزار پروژه پگاسوس توسط گروه NSO اسرائیل ، که شواهد بیشتری را برای استفاده از آن برای جاسوسی از روزنامه نگاران ، فعالان حقوق بشر و مخالفان سیاسی ارائه داد ، روز پنجشنبه برنده جایزه روزنامه نگاری اروپایی شد. اتحاد. اتصال.

پارلمان اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که “نشت بی سابقه بیش از 50،000 شماره تلفن که برای نظارت مشتریان شرکت اسرائیلی NSO Group انتخاب شده است ، نشان می دهد که چگونه این فناوری سالها مورد سوء استفاده سیستماتیک قرار گرفته است.”

این فهرست توسط روزنامه نگاری غیر انتفاعی داستانهای ممنوعه در پاریس و گروه حقوق بشری عفو بین الملل به دست آمد و در 16 سازمان خبری توزیع شد. روزنامه نگاران توانستند بیش از 1000 نفر را در 50 کشور شناسایی کنند که ظاهراً توسط مشتریان NSO برای نظارت احتمالی انتخاب شده بودند.

به گزارش واشنگتن پست ، یکی از اعضای کنسرسیوم ، 189 روزنامه نگار ، بیش از 600 سیاستمدار و مقام دولتی ، حداقل 65 مدیر تجاری ، 85 فعال حقوق بشر و چند رئیس دولت شامل این افراد می شوند. روزنامه نگاران در سازمان هایی مانند آسوشیتدپرس ، رویترز ، CNN ، وال استریت ژورنال ، لوموند و فایننشال تایمز کار می کنند.

جایزه افتتاحیه اتحادیه اروپا 20000 یورو (حدود 23000 دلار) به نام دافنه کاروانا گالیزیا نامگذاری شده است و ادای احترام به روزنامه نگار تحقیقی مالتی است که چهار سال پیش در حمله خودروی بمب گذاری شده کشته شد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید