همزمان با افزایش دستاوردهای فنی وال استریت خوش بینی ، سهام آسیایی در حال افزایش استتوکیو (AP) – پس از تجمع یک شبه در وال استریت به دنبال افزایش سرمایه گذاران ، ارزش سهام آسیایی روز پنجشنبه تا حد زیادی افزایش یافت.

توکیو (AP) – پس از تجمع یک شبه در وال استریت ، در حالی که سرمایه گذاران به دنبال معاملاتی از جمله سهام فناوری بودند ، ارزش سهام آسیایی روز پنجشنبه تا حد زیادی افزایش یافت.

معیارها در توکیو ، سئول و سیدنی افزایش یافته اند. بازارهای هنگ کنگ به دلیل تعطیلات تعطیل شده اند.

پس از گزارش دولت از افزایش تورم قیمت تولیدکنندگان ، شاخص کامپوزیت شانگهای اندکی تغییر کرد و به 3561،91 رسید که از سپتامبر به 9/5 درصد در آگوست به رکورد 10.7 درصد رسید.

Capital Economics در گزارشی اعلام کرد که بیشتر این افزایش به دلیل افزایش قیمت زغال سنگ بوده است ، که به نظر می رسد با وجود این که بخش هایی از کشور با کمبود برق مواجه هستند ، با قیمت مصرف کننده تأمین نشده است. تورم قیمت مصرف کننده از 0.8 درصد در ماه اوت به 0.7 درصد کاهش یافت.

همچنین روز پنجشنبه ، مقام پولی سنگاپور با توجه به فشار قیمت ، نرخ بهره را افزایش داد. این حرکت به منظور افزایش اندک ارزش دلار سنگاپور در برابر دلار آمریکا و افزایش پهنای باند تجاری از 0 درصد ، همزمان با خبرهایی مبنی بر رشد اقتصاد شهر-ایالت با نرخ سالانه 6.5 درصد در ماه های جولای و سپتامبر بود.

معیار ژاپنی Nikkei 225 1.4 درصد به معاملات بعد از ظهر در 28.531.45 اضافه کرد ، زیرا نخست وزیر جدید آن ، فومیو کیشیدا ، پارلمان را قبل از انتخابات عمومی 31 اکتبر منحل کرد. کیشیدا در حدود یک هفته در سمت خود سیاستهای عمده را زیر پا گذاشته است. اما مخالفان تقسیم شده به این معناست که حزب حاکم لیبرال دموکرات می تواند با وجود ناامیدی روزافزون مردم از رکود اقتصادی و اقدامات دولت در مورد ویروس کرونا ، همچنان دارای مزیت باشد.

کوسپی در کره جنوبی با 1.1 درصد جهش به 2975.82 واحد رسید. S & P / ASX 200 در استرالیا 0.5٪ به 7،311.70 افزایش یافت. معامله هنگ کنگ برای تعطیلات بسته شد.

اندرسون آلوز از ActivTrades می گوید: “سهام آسیایی روز پنجشنبه پس از تحویل مثبت وال استریت ، جایی که بخش فناوری و رشد عملکرد بهتری داشت ، افزایش یافت.”

روز چهارشنبه ، S&P 500 با 0.3 درصد افزایش به 4.363.80 رسید. داو با صعود 0.53 واحدی به 34377.81 واحد صعود کرد. Nasdaq تکنولوژیکی 0.7٪ افزایش یافت و به 14571.64 رسید. سهام شرکت های کوچک نیز افزایش یافته است. شاخص راسل 2000 0.3 درصد به 2.241.97 اضافه شد.

پس از انتشار صورتجلسه جلسه تصمیم گیران ماه گذشته توسط بانک مرکزی ، سرمایه گذاران اطلاعات بیشتری در مورد اقدامات بعدی فدرال رزرو آمریکا به دست آوردند.

مقامات فدرال رزرو در آخرین جلسه خود توافق کردند که در صورت بهبود وضعیت اقتصادی ، می تواند خریدهای اوراق قرضه ماهانه خود را بلافاصله پس از ماه آینده کاهش داده و تا اواسط سال 2022 به پایان برساند.

سرمایه گذاران سریعاً آخرین به روزرسانی تورم را دریافت کردند. قیمت مصرف کننده در سپتامبر 5.4 rose نسبت به سال قبل افزایش یافت که بالاترین نرخ از سال 2008 است. این کمی بالاتر از آن بود که اقتصاددانان پیش بینی می کردند. بسیاری از مشاغل در پی افزایش تقاضا برای کالا با اختلال در زنجیره تامین و تأخیر روبرو هستند و هشدار می دهند که هزینه ها را افزایش داده و نتایج مالی خود را افزایش می دهند.

کریستینا هوپر ، استراتژیست بازار جهانی در Invesco می گوید: “در حال حاضر عصبی و اضطراب زیادی در مورد تورم وجود دارد.” ما شاهد نوسانات و تغییرات زیادی در مدیریت خواهیم بود. این تنها بخشی از دوره گذار است که ما در آن هستیم. ”

با افزایش قیمت شرکت ها برای جبران هزینه های بیشتر حمل و نقل و مواد اولیه ، تحلیلگران نگران هستند که قیمت های بالاتر می تواند هزینه های مصرف کننده ، محرک اصلی رشد اقتصادی را مسدود کند. آخرین گزارش وزارت کار نشان داد که تمام هزینه های خودروهای جدید ، غذا ، بنزین و غذاهای رستوران در ماه سپتامبر افزایش یافته است.

هنگامی که وزارت بازرگانی فروش خرده فروشی را برای ماه سپتامبر گزارش می دهد ، سرمایه گذاران اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های مصرف کننده ایالات متحده در روز جمعه دریافت خواهند کرد.

در تجارت انرژی ، معاملات نفت خام آمریکا در معاملات الکترونیکی در بورس کالا نیویورک با 54 سنت افزایش به 80.98 دلار در هر بشکه رسید. روز چهارشنبه 20 سنت کاهش یافت و به 80.44 دلار رسید. قیمت نفت خام برنت ، استاندارد بین المللی ، 57 سنت افزایش یافت و به 83.75 دلار در هر بشکه رسید.

در مبادلات ارزی ، دلار آمریکا از 113.23 ین به 113.58 ین ژاپن افزایش یافت. قیمت یورو 1.1590 دلار است که از 1.1593 دلار کمتر است.

___

نویسندگان AP Business Damian J. Troise و Alex Veiga مشارکت کردند.

یوری کاگیاما در توییتر https://twitter.com/yurikageyama است

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.دیدگاهتان را بنویسید