هزینه های انتخاباتی زاکربرگ برای تأثیرگذاری بر رأی 2020 تنظیم شده است


یک مقام سابق انتخابات فدرال روز پنجشنبه مبلغ 400 میلیون دلار مارک زاکربرگ برای کمک به تأمین هزینه انتخابات محلی را “تلاشی با دقت سازماندهی شده” برای تأثیرگذاری بر رأی 2020 نامید و از همه ایالت ها خواست که تأمین بودجه خصوصی مراکز رای گیری را ممنوع کنند.

هانس فون اسپاکوفسکی ، عضو سابق کمیسیون انتخابات فدرال ، گفت: کمکهای میلیاردر بنیانگذار فیس بوک به دو گروه غیرانتفاعی که به 2500 شهرستان در 49 ایالت پول نقد تقسیم کردند “اصول اساسی رفتار برابر با رای دهندگان را نقض کرد زیرا می تواند منجر به نابرابری در فرصت های رای گیری در مناطق مختلف یک ایالت ”

وی گفت: “واکنش من این است که این یک تلاش دقیق سازماندهی شده برای تبدیل مراکز رای گیری رسمی دولت به عملیات رأی دادن به یک حزب سیاسی و قرار دادن عوامل سیاسی در مراکز رای دهی برای تأثیرگذاری و دستکاری نتایج انتخابات بود.” فون اسپاکوفسکی ، جمهوری خواه که اکنون رهبری ابتکار اصلاح قانون انتخاباتی بنیاد هریتیج را بر عهده دارد.

وی افزود: همه ایالات باید صرف نظر از منبع ، تأمین مالی خصوصی دفاتر انتخاباتی دولت را ممنوع کنند.

انتشار گزارشی از روزنامه پست مبنی بر اینکه “زاکربرگ” انتخابات 2020 را “خریده بود” خشم حزب جمهوریخواه ایالت نیویورک را برانگیخت ، که پیوند صفحه اول روزنامه را بازتوییت کرد.

“زاکربرگ 419 ​​میلیون دلار هزینه کرده است تا از طریق سازمان های غیر انتفاعی ایدئولوژیکی که قصد دارند در سال 2020 به دم رای دهند ، در تصرف خصوصی انتخابات ما نفوذ کند. همه اینها در حالی که صدای جمهوری خواهان را خاموش می کند. (از جمله NYGOP) ما باید در حال حاضر بر فناوری بزرگ مسلط شویم ، “GOP دولتی در توییتر منتشر شده استبه

پول اهدا شده توسط مارک زاکربرگ و همسرش ، دکتر پریسیلا چان ، برای افزایش بودجه دولت بود.
عکس AP / جف چیو ، فایل

سناتور سابق آمریکایی کلی لوفلر (R-Ga.) ، که در ماه ژانویه یک دور مقابل رافائل وارنوک دموکرات تحریک آمیز شکست خورد ، همچنین گزارش The Post را در توییت مجدد ارسال کرد.

او گفت: “زاکربرگ در انتخابات ما نفوذ کرد و تنها 45 میلیون دلار به GA منتقل کرد تا تصرف جزئی از عملیات انتخاباتی ایالت ما را پیش بینی کند.” نوشتبه

یک رای دهنده در کنار یک بطری ضدعفونی کننده دست می دهد.
زاکربرگ بیش از 400 میلیون دلار در آستانه انتخابات 2020 هزینه کرد.
رویترز

“به همین دلیل است که ما به دنبال شفافیت هستیم – از [secretary of state] و شهرستان فولتون اکنون باید مسئولیتی وجود داشته باشد. ”

به گزارش وب سایت Ballotpedia ، قانون منع تامین مالی خارجی انتخابات در 17 ایالت امسال وضع شده است.

بدنساز ، بازیگر و سیاستمدار آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر گفت که می خواهد به “بازگشایی شعب اخذ رای” که پس از حکم SCOTUS در سال 2013 مبنی بر خلاف قانون اساسی بودن حقوق رای گیری تعطیل شده بود ، کمک کند.
اخبار ساحل اقیانوس آرام / روبرتو فایل

در آوریل ، داگ دوسی ، فرماندار جمهوریخواه آریزونا ، قانونی را امضا کرد و گفت: “با اعتماد عمومی به انتخابات ما در خطر است ، واضح است که انتخابات ما باید تمیز و بیش از سرزنش باشد – و فقط قدرت دولت است.”

ران دی سانتیس ، فرماندار فلوریدا ، همچنین جمهوری خواه ، اوایل هفته جاری گفت که قانون اصلاحات انتخاباتی اخیر او “زاکرباکس ممنوع” را در ایالت سانشاین امضا کرده است.

اما در ویسکانسین ، تونی ایورز ، فرماندار دموکرات ، در ماه ژوئن یک پیشنهاد GOP را وتو کرد و گفت که “یارانه های غیر دولتی” به مقامات محلی انتخابات در “برگزاری انتخابات ایمن در شرایط فوق العاده” در طول همه گیری COVID-19 کمک کرد.

پول اهدا شده توسط زاکربرگ و همسرش ، دکتر پریسیلا چان ، برای افزایش بودجه دولت و “ترویج رای گیری مطمئن و مطمئن” بود ، به طوری که هر رأی دهنده واجد شرایط می تواند با خیال راحت و به موقع شرکت کند و آرا شمارش شود. ” به مطابق بیانیه مطبوعاتی سپتامبر 2020 که برنامه را اعلام می کند.

سناتور کلی لوفلر
سناتور سابق کلی لوفلر در دور ژانویه مقابل رافائل وارنوک دموکرات تحریک آمیز شکست خورد.
ایلیا نیوز / گتی ایماژ

گزارش ویلیام دویل محقق ، بر اساس تجزیه و تحلیل با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین ، نشان داد که هزینه احتمالاً حدود 200،000 رای به تعداد تخمینی بایدن در تگزاس اضافه کرده است ، که برای جلوگیری از پوشیدن ترامپ در ایالت تنها کافی نبود.

دویل در گزارش خود ، که اولین بار توسط فدرالیست منتشر شد ، نوشت: نتایج اولیه نشان می دهد “تأثیر مشابهی” بر رای گیری در ایالت های مهم در ویسکانسین و جورجیا دارد.

بایدن با کسب کمتر از 21،000 رای در ویسکانسین و کمتر از 12،000 رای در گرجستان در هر دو مسابقه پیروز شد.

سخنگوی زاکربرگ و چان گفت اتهامات منتقدان آنها “به سادگی جمع نمی شود”.

تونی ایورز فرماندار ویسکانسین در یک کنفرانس خبری در کنوشا ، ویس صحبت می کند.
تونی ایورس ، فرماندار ویسکانسین ، تونی ایورز در یک کنفرانس خبری در کنوشا ، ویس ، در 27 آگوست 2020 صحبت می کند.
عکس AP / Morry Gash ، پرونده

بن لابولت ، سخنگو ، گفت که مرکز فنی و زندگی مدنی ، که بیشترین بودجه را دریافت کرده است ، “درخواست تجدید نظر علنی در حوزه های قضایی انتخابات محلی در سراسر کشور را انجام داد و به همه حوزه های قضایی که مورد استفاده قرار گرفتند ، صرف نظر از اینکه جمهوری خواهان دموکراتیک بوده اند ، کمک مالی کرد. یا محله های تاب دار. ”

وی گفت: “بیشتر حوزه های قضایی که بودجه دریافت کرده اند از نظر جمهوریخواه رای داده اند تا دموکرات ، بنابراین واقعیت ها این ادعا را رد می کند.”

زاکربرگ تنها کالیفرنیایی نبود که بودجه مدیریت انتخابات 2020 را تأمین کرد ، اما آرنولد شوارتزنگر ، بازیگر و فرماندار سابق جمهوریخواه ، مبلغ نامشخصی را به 33 شهرستان در آلاباما ، آریزونا ، جورجیا ، می سی سی پی ، کارولینای شمالی ، کارولینای جنوبی ، تگزاس و ویرجینیا اهدا کرد. به

ران دی سانتیس فرماندار فلوریدا
فرماندار ران دی سانتیس گفت که قانون اصلاحات انتخاباتی او “ممنوعیت زاکرباکس” را در فلوریدا امضا کرده است.
پل هنسی / SOPA Images / Sipa SUA

در یک سری توییت ها اعلام طرح، شوارتزنگر گفت که می خواهد به “بازگشایی مراکز رأی گیری” که پس از حکم دیوان عالی در سال 2013 مبنی بر خلاف قانون اساسی بودن بخشی از قانون حقوق رای گیری تعطیل شده بود ، کمک کند.

موسسه USC Schwarzenegger for State and Global Policy ، که این کمک ها را توزیع کرد ، به درخواست مبلغ فردی پاسخ نداد ، اما با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنها به صورت “غیرحزبی” اعطا شده اند.

کریستین گروس ، مدیر آکادمیک گفت: “با کمک کمک های موسسه ، شهرستانهای شرکت کننده در روز انتخابات 1305 رای اولیه و محل های اخذ رای باز کردند و میزان مشارکت مردم 6.3 درصد افزایش یافت.”دیدگاهتان را بنویسید