Wau با غذاهای فوق العاده مالزیایی از تیم ستاره میشلن افتتاح می شود


در روزهای اولیه شیوع بیماری همه گیر ، سهیل مهتا ، که به همراه همسرش استیسی مهتا ، مالک و اداره کننده لاوت با ستاره میشلن در مالزی هستند و رستوران خواهر نزدیکش ، لاوت سنگاپور ، بیشتر خیابانی هستند.

مهتا اوایل این هفته به Gothamist گفت: “من نمی دانستم چه اتفاقی برای فضاهای مرکز شهر ما می افتد.” هر دو محل واقع در منطقه Gramercy / Union Square ، به شدت به کارمندان اداری متکی بودند تا هر شب اتاق غذاخوری خود را بسته بندی کنند. بنابراین ، مهتاها برای پوشش شرط بندی خود به دنبال راه اندازی یک تجارت جدید بودند ، اما در یک محله مسکونی تر.

مهتا گفت: “من متوجه شدم که در ضلع غربی Upper West Side مردم در واقع در شهر اقامت داشتند.” وی گفت: “آنها آنجا را ترک نکردند و من دیدم که بسیاری از رستوران های اینجا حتی با تحویل و تحویل به کار خود ادامه می دهند. مردم محلی از رستوران های اینجا بسیار بیشتر از مرکز شهر پشتیبانی می کردند. بنابراین من اجاره نامه را در اینجا ، در اوج همه گیری ، امضا کردم و وو متولد شد. “

تمرکز در Wau روی غذاهای دنج است و منو مملو از غذاهای غنی و خوش طعم است ، هم آنچه مهتا کرایه مالزی را “بازگشت به ریشه” می نامد ، و اقلام برنج و رشته فرنگی که او تهیه می کند. -می توانید آن را در Hawker پیدا کنید. به غرفه ها در سراسر منطقه من و همسفرم دیشب روی نیمی از غذاها غذا خوردیم و همه چیز خوشمزه بود.

بسیاری از غذاهای پان آسیایی خوب در میان پیش غذاها وجود دارد ، از جمله یکی از گزینه های وگان وو ، یک دسته نارگیل جوان با نمک و فلفل متوسط ​​، بسیار شکننده و میوه ای شکننده که می تواند غذاهای معمولی دریایی را حفظ کند. ریشه ترد نیلوفر آبی بسیار شفاف و مرطوب در سس پرتقال پر جنب و جوش است که مهتا آن را با تام یام تایلندی مقایسه می کند. هر دو بخشی از جدول هستند.

حتی بهتر بود دونات های خوشمزه ، با مخلوط غلیظ مرغ خرد شده و میگو ، پوسته ای از جو دوسر ترک خورده ، و مقدار زیادی گرمای ناشی از فلفل قرمز در کمین آن. سایر گزینه های جذاب در اینجا عبارتند از: Larb Fries ، Honey Chili Sambal Chicken Wings ، Wontons in Chili Oil و Murtabek ، که به عنوان یک غذای هندی-مالزی توصیف می شود که شامل یک پنکیک پر از مرغ و تخم مرغ است.

گورنگ ناسی با مرغ (15 دلار) ، چای کیوی سبک سنگاپور با غذاهای دریایی (19 دلار) ، گاو رندانگ (24 دلار)

فلش

گورنگ ناسی با مرغ (15 دلار) ، چای کیوی سبک سنگاپور با غذاهای دریایی (19 دلار) ، گاو رندانگ (24 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

مطمئناً می خواهید مدتی را در بخش نودل هاوکر واو بگذرانید. غذای مورد علاقه من در شب احتمالاً Char Kway Teow به سبک سنگاپور بود ، یک کاسه رشته فرنگی پهن برنج پر از غذاهای دریایی و چسبناک با سس سویا تیره. همچنین می توانید این غذا را با مرغ یا توفو تهیه کنید ، اما در هر صورت ، این بهترین غذای راحت است. Pad See Ew ، سنگاپور لاسکا ، Pad Thai به سبک بانکوک و Mamak Mee Goreng ، ترکیبی از رشته فرنگی تخم مرغ هندی مسلمان ، نیز در دسترس هستند تا احساس سیری و شادی کنید.

از جمله غذاهای برنج افسانه ای می توان به Nasi Meak ، Pineapple Fried Rice و به سفارش ما ، تپه ای فوق العاده از Nasi Goreng اشاره کرد که برنج سرخ شده با چاشنی هایی مانند رب میگو آسیاب شده ، سس سویا شیرین به نام kicap mantis ، تمر هندی ، سیر و چیلی. ما مرغ را خوردیم و ، به لذت بیشتر ، با یک تخم مرغ خمیده در بالا به پایان رسید.

ترکیبی از اقلام شبیه به آنتی پاسپس را می توانید در زیر گلدان های امضا شده ، مانند میگوی فلفل سیاه سنگاپور ، ریحان Krapow و Beand Rendang ، که تکه های گوشت نرم را در کاری قرمز غلیظ نشان داده اند ، پیدا کنید. همچنین سوپ ، سالاد و غذاهای جانبی بیشتری در منو و سه دسر وجود دارد که همه آنها برای پخت و پز بسیار پر شده است ، اگرچه دفعه بعد من پودینگ برنج سیاه بالینی را دریافت خواهم کرد.

غذاخوری

برخی از صندلی های نیمه بیرونی که در پیاده رو بیرون می آیند ، وجود دارد و در داخل آن چند نیمکت مخملی ، چند میز پشت میز و یک میله چوبی بزرگ خواهید داشت که می توانید برای انواع لذت های الکلی ، از جمله هشت صندلی ، به آن سر بزنید. کوکتل های امضا “. همراه من به سرعت با میوه آبدار خود ، که با میوه جک طعم دار شده است ، کار کرد – او به او گفت “مانند آب نبات و آپرول ، به طرز خوبی”.

در مورد نام ، وو از بادبادک های wau bulan moon می آید که در نسیم روی میزهای بیرونی تاب می خورد. به طور خاص ، همانطور که مهتا می گوید ، “آنها به مالزی ، اندونزی و سنگاپور منتقل می شوند و از اینجا منبع الهام غذا در اینجا است. ایده این فضا این است که روحیه خود را بالا ببرید و با روحیه ما بالا بروید. علاوه بر این ، من فقط می خواهم که شما بیایید و بگویید “وای”.

Wau در خیابان 434 آمستردام ، نبش خیابان 81 واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار ، صبحانه و شام ، دوشنبه تا جمعه از ظهر تا 3:30 بعد از ظهر ، و دوباره از 5:00 تا 10:00 بعد از ظهر باز است. شنبه از ظهر تا 10:30 شب ؛ و یکشنبه از ظهر تا 9:30 شب (926-261-5926 ؛ waunyc.com)دیدگاهتان را بنویسید