NYCLU از NYPD می خواهد مجموعه کاملی از پایگاه های اطلاعاتی انضباطی را از دید عموم دور نگه دارد


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD برای صدور چندین پرونده انضباطی به افسران مورد درخواست در بهار شکایت می کند ، با این استدلال که پایگاه داده عمومی موجود در حال حاضر نگاهی ناقص به شکایات سوء رفتار نیویورک ارائه می دهد. آنها حق دارند آنها را ببینند.

وکلای NYCLU در شکایتی که روز پنجشنبه به دیوان عالی ایالت ارسال کردند ، گفتند که NYPD به طور غیرقانونی درخواست چندین پرونده انضباطی افسران را که این گروه تحت قانون آزادی اطلاعات (FOIL) در ماه آوریل ارائه کرده بود ، رد کرد. این گروه سال گذشته خواستار لغو پنجاهمین حکم ایالتی – که از افسران در برابر اقدامات انضباطی محافظت می کند – شد تا چنین دسترسی به آنها امکان پذیر باشد.

پنجاهمین لغو منجر به ایجاد پایگاه داده جستجوی پرونده های انتظامی NYPD در مارس 2021 ، در پی مجموعه ای از چالش های قانونی پلیس و اتحادیه های آتش نشانی شد. با این حال ، NYCLU گفت که پایگاه داده عمومی فقط نتایج مواردی را که “موجه” تلقی می شوند ، فهرست می کند ، به این معنی که این افسر مرتکب جرمی شده است ، که منجر به شکایت بخش شد.

علاوه بر این ، NYPD اقدامات تاریخی را برای توجیه موارد بررسی کرده است.

بیشتر بخوانید: پایگاه داده جدید NYPD نگاهی “باریک” به سوابق انتظامی پلیس دارد

NYCLU در درخواست FOIL خود ، انتشار همه پایگاه های اطلاعاتی را صرف نظر از این که آیا این شکایت منجر به اقدامات انضباطی شده است یا مورد بررسی قرار گرفته است ، درخواست کرد. داده ها باید شامل نام ، رتبه و دپارتمانی باشد که افسر در طول شکایت در آن کار کرده است. داده ها همچنین باید شامل نوع شکایت ارائه شده و تاریخ و محل وقوع حادثه ادعایی باشد. با این حال ، طبق نسخه ای که در دعوی ثبت شده است ، NYPD درخواست FOIL را رد کرد زیرا “ماهیت آن بسیار گسترده است”. بر اساس سند ، NYCLU توسط NYPD مطلع شد که درخواست نیز “سنگین یا حجیم” است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره قانون آزادی اطلاعات بدانید

لوپ آگوئر ، وکیل NYCLU ، در مصاحبه Gothamist / WNYC گفت: “من از قانون موجود FOIL استفاده می کنم تا واقعاً سعی کنم موانع را بر سر راه این درخواست ویژه بردارم.” “آنها می گویند بحث در مورد شفافیت است و با این وجود مایل نیستند به درخواست های ثبت نام به طور مناسب پاسخ دهند.”

در بیانیه ای ، سخنگوی NYPD گفت که 50 امین لغو به این معنا نیست که اکنون وزارتخانه ملزم به انتشار تمام اطلاعات کارکنان است ، اما این دیگر توسط قانون ممنوع نیست.

قبل از 50 امین لغو ، NYCLU از طریق یک برنامه FOIL از CCRB مجازات انضباطی دریافت کرده بود و پایگاه داده خود را ایجاد کرده بود که تقریباً 280،000 شکایت از سوء رفتار برای بیش از 30 سال را شامل می شد. آنها همچنین با شرکت های حقوقی مختلف همکاری کردند تا از ادارات پلیس دیگر در سراسر ایالت برای صدور چندین پرونده شکایت کنند.

کریستوفر دان ، مدیر حقوقی NYCLU ، گفت که این روند گامی دیگر در جهت اطمینان از این است که “لغو بند 50 منجر به شفافیت م effectiveثر و دسترسی عمومی به اسناد مربوط به تخلفات پلیس می شود که مدت ها از افشای عموم جلوگیری شده است.”

دیدگاهتان را بنویسید