Newark Nears Finish حذف لوله سربی را در زمان رکورد به پایان می رساند


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه ها در بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تاکنون آنها به یک رکورد دست یافته اند: جایگزینی بیش از 22000 خط سرویس سربی با لوله های مسی.

مقامات شهری می گویند تمام خطوط سرویس دهی سربی شناخته شده – لوله هایی به اندازه شیلنگ باغ که شبکه آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند – حذف شده است. طی دو هفته آینده ، خدمه ساختمانی دوباره بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدماتی که در سوابق شهر به عنوان جایگزین یا “رانندگی نشده” مشخص شده اند واقعاً بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر 1000 لوله دیگر برای بررسی دارند.

“شما می گویید که سوابق می گوید که شما سرویس اصلی ندارید. خب ، آن مالک ، آن ساکن ، ناراحت است. ” “ما فقط یک دقیقه برای حفاری ، تأیید و نشان دادن اینکه چرا لوله آنها را تعویض نمی کنیم ، نیاز داریم.”

عادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از آغاز زمین سازی پروژه توسط شهر ، به پایان می رسد. این دستاورد تاریخی چند سال پس از فوران بحران آب شهر و مقایسه آن با فلینت ، میشیگان به دست می آید.

در حال حاضر ، نیوآرک تعویض لوله های سربی خود را قبل از فلینت به پایان می رساند و به عنوان یک مدل – حتی توسط شدیدترین منتقدان – مورد استقبال قرار می گیرد.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی ، گروهی که در سال 2018 از نیوارک به دلیل میزان بالای سرب شکایت کرد ، می گوید: “آنها به سرعت هزاران خط اصلی خدمات را جایگزین کردند و این کار را در زمان بسیار سریعتر از اکثر مکانهای دیگر انجام دادند.” گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. گروه جدید ، متشکل از مربیان نیوآرک ، نیز بخشی از این فرایند بود و برای پاسخگویی شهر به ساکنان آن و آموزش مردم در مورد خطرات سرب ضروری بود.

تیم های ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا خط سرویس مس و سرب را جایگزین کنند.

فلش

تیم های ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا خط سرویس مس و سرب را جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای مادران باردار و رشد کودکان مضر است. اگرچه هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطوح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که تاسیسات آب نمی تواند از آن تجاوز کند. سالانه بیش از 4000 کودک مبتلا به مسمومیت با سرب در نیوجرسی تشخیص داده می شوند ، بیشتر با خوردن رنگ سرب.

نیوآرک در ابتدا قرار بود بیش از 10 سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده این شهر را موظف کرد تا آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. همانطور که نیوآرک در سطح ملی ظاهر شد و سطح سرب در آب همچنان در حال افزایش بود ، مقامات شهرستان اسکس وارد عمل شدند و موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه جایگزینی سرب به آن تعلق گیرد. این بدهی با توافق نامه اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین حکمی را تصویب کرد که به خدمه ساختمانی اجازه می داد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط املاک خصوصی دسترسی داشته باشند و نیازی به ردیابی مالکان غایب در شهری که سه چهارم ساکنان خانه اجاره می کنند ، حذف شد.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین مالی آثار خصوصی استفاده کند. خطوط اصلی خدمات نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما شهر لوله ها را به صورت رایگان جایگزین می کند.

اولسون گفت: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد و به ویژه در جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران خط خدمات سربی را خیلی سریع و کارآمد جایگزین کرد.”

“شما باید وارد اجتماع شوید تا همه خطوط اصلی خدمات را خیابان به خیابان جایگزین کنید. وقتی تجهیزات و پرسنل را در آنجا دارید ، بسیار کارآمدتر است ، هزینه بسیار کمتری برای هر خانوار دارد و می توانید این کار را سریع انجام دهید. و این واقعا یکی از درس های کلیدی نیوآرک است. ”

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرد که بر اساس آن خدمات آب باید 10 سال آینده جایگزین خطوط سرب در ایالت شود. انجمن کارهای آب آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط سرویس اصلی در این ایالت وجود دارد که پنجمین خط بزرگ در این کشور است. آخرین موجودی سیستم های آب ارائه شده به اداره حفاظت محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167،354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله ای را که موجودی شده است نشان می دهد.

اما تقریباً 1.1 میلیون از مواد ناشناخته ، حدود 85 of از کل لوله ها هستند.

ادیم گفت نیوآرک یک موجودی قوی دارد که به شهر اجازه می دهد بلاک به بلوک به سرعت حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار اشتغال محلی تبدیل کرده است. وی گفت: در مورد 600 شغل ایجاد شده ، 250 نفر کارمند محلی و 85 نفر قبلاً بیکار بودند.

او گفت: “ما همچنین مادران و مشاغل پاپ داشتیم که می توانستند مواد لازم را تهیه کنند … همه چیز که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایش های ایالتی نشان می دهد که سطح سرب نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر همچنین میلیون ها دلار در بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock که آب را به نیمی از شهر پمپ می کند ، همراه با شهرهای نزدیک مانند بلویل ، بلومفیلد سرمایه گذاری می کند. و ناتلی

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، دیدن خدمه ساختمانی در خیابان او و در سراسر شهر به او کمک کرد تا اطمینان حاصل کند که آب او برای نوشیدن دوباره سالم خواهد بود.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا خط سرویس آنها را بررسی کنند ، می گوید: “من به خدا امیدوارم که بتوانیم دوباره آن را بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید