Chikarashi Isso از FiDi با غذای راحتی فوق العاده ژاپنی بازگشایی می شود


این یک سفر بسیار بزرگ برای چیکاراشی ایسو بود. درست در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه عالی در سبک کاپو (145 دلار برای یک منوی چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند سایر افراد بسته شد. او به عنوان یک pop-up yakitori omakase به مدت نه ماه در Bowery ظاهر شد و اکنون ، سرانجام ، با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideaki Kobayashi ، در خانه اصلی FiDi بازگشایی شد. منوی شام جدید به سبک ایزاکایا ؛ و طیف کاملی از کاسه های چیراشی و دونات برای ناهار در دسترس است.

در طول هفته ، فضای زیبا و شیک به عنوان مکان دوم برای Chikarashi عمل می کند ، مکانی سریع و سریع در خیابان کانال که متخصص ماهی های خام یا سرخ شده است که روی برنج سرو می شود. می توانید کاسه های خود را در اینجا تهیه کنید ، در یک پیشخوان موقتی که در آشپزخانه مشاهده می کنید سفارش دهید ، یا می توانید برای سرویس کامل در اتاق ناهار خوری کوچک اما شیک Isso بنشینید.

“کاسه های چیرشی ژاپنی تحت تأثیر هاوایی” ، همانطور که ایوی تسانگ ، شریک چیکاراشی آنها را می نامد ، همه عالی هستند و یک ناهار سنگین ، زیر 20 دلار ارائه می دهند. یک Hamachi تند ، یک ماهی واسابی مایو ، یک ماهی آزاد سیچوان چیچو و به انتخاب من در اوایل این هفته ، یک کاسه ماهی قزل آلا Ikura Chirashi که مقدار قابل توجهی از ماهی تازه براق و خاویار چسبناک را بازی می کرد ، واقعاً در دهان من ظاهر شد. برنج با سرکه خوب است و خوشمزه هایی مانند ابر ، خرده پانکو و برگ های شیسو را به طعم و بافت آن افزوده است.

اگر می خواهید شناگر شما پخته شود ، نیمی از گزینه های دونات از جمله کاسه Unagi کبابی یا مارماهی وجود دارد. یک شماره کد سیاه سرخ شده با سرکه سیاه ؛ و یک غذای “ممتاز” Seared Steam Otoro با ماهی قرمز. من هاماچی کاما را دریافت کردم ، یقه دم زرد سرخ شده با پوست ترک خورده ، روی کوهی از برنج ، خیار و ترشی دایکون ، با کمی سس پونزو غوطه ور شد.

اما ایسسو ، همانطور که تسانگ توضیح داد ، “به معنای” بیشتر “است ، بنابراین برای شام یک پارتیشن میز غذاخوری را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شوند و مکان به یک رستوران ناهار خوری بهتر تبدیل می شود که ایزاکایای ژاپنی را ارائه می دهد.” وقتی از او پرسیدند که چرا او و شریک زندگی اش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد بازی غذاخوری شوند ، پاسخ کوتاه این بود که جای خود را به سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در پنجره بازشو). yakitori) و اکنون سرآشپز کوبایاشی برای انجام بهترین کاری که انجام می دهند.

در مورد کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است ، و فلات شما در اینجا در Isso فوق العاده است. گوشت گاو یک شستشوی شگفت انگیز ، چرب و بسیار نازک است و به آبگوشت غنی یا واریشیتا ، بعد از ذوب شدن اب نبات پنبه ای روی میز ، یک لایه اضافی داده می شود. قارچ ، سبزیجات تلخ و یک بشقاب توفو به لذت عمومی غذا می افزایند ، اما این گاز گوشت های چرب است که در دهان ذوب شده ، تازه از دیگ جوشان خارج شده و از حمام به استخر سبزیجات می چکید. تخم مرغ ، که من مدت طولانی در مورد آن فکر می کنم.

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود معروف است که با دست سبک آن را می زند و سرخ می کند. گزینه های مختلفی در منو وجود دارد ، از جمله میگو ، صدف و سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون و شگفت انگیز – و خوشمزه – Flounder Tempura ، که برای آن تکه های بزرگ ماهی ظریف را در “کاسه” ساخته شده از پوست ترک خورده قرار می دهید. به خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک کبد چرب راهب که در یک استخر با سس پونزو نشسته اند و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، Tuna Trio – با آکامی قرمز روشن ، چوترو چرب و کره بخارپز زیبا – با ایمنی شما را خوشحال می کند. به صادقانه بگویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش بجای آن هامکاتسو سرخ کرده یا خورشت گوشت گاو میسو قرمز یا حتی چارا کاراگه را امتحان کرده بودم.

هنگامی که تعطیلی در سال 2020 اتفاق افتاد ، چیکاراشی ایسو تازه شروع به ایجاد یک سر و صدا کرده بود ، بنابراین خوب بود دیدیم که با وجود تاریکی 18 ماهه ، بیشتر میزها در اوایل این هفته ، حدود یک هفته پس از بازگشایی ، برای شام پر شده بودند. با این قیمت ها ، بدیهی است که برای بسیاری از ما مکان خاصی برای شام است – اگرچه ناهار هنوز یک تجارت خوب است – اما وقتی می دانید غذای اینجا چقدر خوب است ، به نظر می رسد که دوباره یک وعده غذایی خواهد بود.

Chikarashi Isso در خیابان رکتور شماره واقع شده است. 38 ، بین خیابانهای غربی و واشنگتن ، و در حال حاضر روزهای هفته برای ناهار از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. یکشنبه تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید