۸۰ درصد از ساختمان های مدارس کشور بازسازی شده است


مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان مرمت، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حاشیه بازدید از مراکز آموزشی نیازمند بازسازی و نوسازی سلطانیه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد فضاهای آموزشی روبروی عفونتوی گفت: کمتر از ۲۰ درصد مدارس باقیمانده را به نسبت اعتباری که برای رفع مشکلات آنها می گیریم برنامه ریزی می کنیم و تمرکز اصلی ما در این زمینه برخورد با خیران است.

رئیس سازمان احیا، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس نوساز در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: با تخصیص این اعتبار از میزان مدارس غیرمقاومی کاسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت ساختمان ها مدارس هر کدام چهار سال یک زمان ها را بررسی کنید وی با بیان اینکه در حال گرفتن آمار هستیم، اضافه کرد: آخرین آماری که در این زمینه گرفته شده سال ۱۳۷۸ بوده است.

رخشانی مهر سرعت مدرسه سازی در کشور را خوب توصیف کرد و خاطرنشان کرد: روزانه ۴۰ کلاس درس در کشور در حال آماده سازی و تحویل است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دولتی از ۳۰ درصد مدارس کشور خبر داد. خرساز در پنج سال گذشته، حدود ۵۰ درصد از مدارس ساخته شده کاملاً خیریه یا با مشارکت دولت و موسسات خیریه بوده است.

پایان پیام / ۷۳۰۲۱
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید