۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا به بیمارستان های فارس منتقل شدند – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و ۱۶۹ هزار و ۵۸۶ آزمایش تشخیص مولکولی و معاینات سریع در آزمایشگاه‌های استانداری تهیه شده که شامل ۶۳۲ هزار و ۸۳۹ بیمار است. تستش مثبت شد

از مجموع آزمایشات انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۲۵ آزمایش تشخیص مولکولی انجام شده است که از این تعداد ۵۱۹ هزار و ۶۲۷ مورد مثبت بوده و ۱۱۳ هزار و ۲۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری شدن ۵۹ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۷ بیمار مثبت و مشکوک بدون علامت در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵ نفر به دلیل وخامت وضعیت جسمانی تحت مراقبت های ویژه در بخش های مراقبت ویژه قرار دارند. موقعیت.

خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی جدید بر اثر کووید ۱۹ در فارس ثبت نشد و مجموع جان باختگان کووید ۱۹ از ابتدای شیوع تاکنون به هشت هزار و سی و هفت نفر رسیده است.

همچنین از آغاز شیوع این بیماری، ۶۲۲ هزار و ۸۳۱ شهرستان مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده و یا در انزوا در خانه رها شده اند. بودن.

در حال حاضر مجموع دوزهای تزریقی واکسن کرونا در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، هشت میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۳۵ دوز است که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۲ هزار و ۷۱۹ دوز اولیه است. ۳ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۰ دوز از نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۰ هزار دو دوز از نوبت سوم و ۲۹ هزار و ۴۳۴ دوز واکسن.