۴۰ درصد تخفیف در معاملات تجاری – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس آمار زرین پال در پنج روز اول قطع اینترنت در ایران، حجم و تعداد تراکنش های شرکت های مختلف به طور میانگین ۴۰ درصد کاهش یافت. در همین حال، تنها رده مشاغل مذهبی ۵۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش پیوست قطعی اینترنت در ساعاتی از شبانه روز و همچنین فیلتر شدن اینستاگرام به عنوان مهم ترین بازار خرده فروشی در ایران باعث شد بسیاری از شرکت ها با مشکل مواجه شوند. حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال می گوید در پنج روز اول این اختلالات، تعداد و حجم معاملات شرکت های مختلف به طور متوسط ​​۴۰ درصد کاهش داشته است. در میان آنها، تجارت مربوط به پوشاک بیشترین کاهش را داشته است.

در حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۵ مهر) توضیح دقیقی درباره زمان عادی شدن اینترنت ارائه نکرد و امکان فیلتر دائمی اینستاگرام را رد نکرد، نگرانی‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک در حال افزایش است. این مسئله. پلت فرم محبوب

حسین رستمی مدیر بازاریابی زرین پال در این باره می گوید: دسته پوشاک تجاری با کاهش ۷۱ درصدی حجم و تعداد تراکنش، دسته خدمات وب سایت ۶۸ درصد و شبکه های اجتماعی ۶۰ درصد کاهش داشته است. رده آموزشی ۵۶ درصد کاهش یافت.

اینترنت در ایران از هفته گذشته و پس از اعتراضات گسترده به درگذشت مهسا امینی، برای چندین ساعت کند و قطع شده است. همچنین از ۱۳ مهر ماه اینستاگرام و واتس اپ در دسترس نبودند و پس از آن حتی امروز نیز مجموعه سایت ها و پلتفرم های فیلتر شده افزایش یافته است.

زرین پال، مدیر بازاریابی می‌گوید که در این مدت، بخش تجارت فقط مذهبی از نظر حجم و تعداد معاملات ۵۹ درصد رشد داشته است.

اینستاگرام در دسامبر ۲۰۱۶ با تلگرام منحل شد. اما بعد از ۱۰ روز دوباره موجود شد. اکنون شایعات زیادی در مورد انحلال دائمی وجود دارد.

قطعی اینترنت و کسب و کارهای کوچک