۱۲۳ پرونده قضایی برای تملک اراضی ملی در سمنان تشکیل شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علی رضا ابوطالبی در نشست خبری که به میزبانی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با بیان اینکه ۱۲۳ پرونده تصرف اراضی طبیعی در استان تشکیل شده است، تایید کرد: اکثر این موارد کشف شد. از طریق گزارش های عمومی

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۴۲۰ پرونده تماس با ضوابط منابع طبیعی تشکیل شده است، تائید کرد که نتیجه برخورد با این پرونده ها دستگیری ۷۰ متخلف بوده است.

آتش سوزی در اراضی ملی و جنگل ها

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانداری سمنان تصریح کرد: حدود ۷۰ هکتار از اراضی ملی طی سال گذشته با احتساب تشریفات مصادره و به بیت المال بازگردانده شد. که در بخور وی گفت: دغدغه یگان حفاظت این بود: در این مدت از تصرف بیش از ۳۰ هکتار از اراضی دولتی نیز جلوگیری شد.

ابوطالبی با بیان اینکه در راستای تدابیر و پیشگیری لازم از سوی نیروی انتظامی در سراسر استان سمنان، در شش ماهه سال جاری تعداد حوادث آتش سوزی ۹۰ درصد و مساحت ۹۶ درصد کاهش یافته است. نیمی از سال گذشته ۲۹ مورد آتش سوزی در ۳۷ هکتار از اراضی طبیعی شهرستان رخ داد که در سال ۱۴۰۱ این شاخص به شش و ۲۱ هکتار کاهش یافت.

وی تصریح کرد: امسال در راستای مبارزه با قاچاق چوب و تصرف اراضی ملی و کشف الوار، زغال سنگ و مشتقات آن از قاچاقچیان، چهار نیروی امنیتی و سه تن از نیروهای مردمی زخمی شدند.