یک نفر در تجمع علیه تغییر آب و هوا در خارج از کاخ سفید دستگیر شد


دست کم یک نفر روز دوشنبه در جریان اعتراض شدید تغییرات اقلیمی در مقابل کاخ سفید در روز مردم بومی دستگیر شد ، جایی که گروه بزرگی از سرخپوستان گرد هم آمدند تا از رئیس جمهور بایدن بخواهند که تصویب پروژه های سوخت فسیلی را متوقف کرده و وضعیت ملی اضطراری اقلیمی اعلام کند.

ده ها نفر در مقابل کاخ سفید تجمع کردند و پلاکاردهایی با عنوان “حفاظت از سرزمین های بومی” ، “بایدن ، پروژه های سوخت های فسیلی را رد کنید” و “خط عقب نشینی 3” را جمع آوری کردند تا یک هفته پس از خروج وی از تظاهرات آغاز شود. خانه. این اعتراض در حالی آغاز شد که یکی دستگیر شد و دیگران سرویس مخفی آمریکا را از حصار موقت بیرون کشیدند.

زن بومی دستگیر شده توسط ماموران سرویس مخفی پس از پرتاب چیزی بر روی حصار کاخ سفید بازداشت شد. او بود صدای جیغ را شنیدم“من نمی خواهم بمیرم” زیرا او در بازداشت بود.

چندین نفر در اعتراض روز مردم بومی در مقابل کاخ سفید بازداشت شدند.
آنا پول ساز / گتی ایماژ
به گفته سرویس مخفی ، یکی از تظاهرکنندگان ظاهراً در راهپیمایی اقلیمی چیزی را بر روی حصار کاخ سفید پرتاب کرده است.
به گفته سرویس مخفی ، یکی از تظاهرکنندگان ظاهراً در راهپیمایی اقلیمی چیزی را بر روی حصار کاخ سفید پرتاب کرده است.
آنا پول ساز / گتی ایماژ

در طول اعتراضات ، بسیاری از آنها بودند آواز و دعا دیده می شود، در حالی که مجسمه ای از اندرو جکسون رئیس جمهور سابق در مقابل کاخ سفید تهمت زده شد.

با حروف قرمز روشن ، کلمات “منتظر ما باشید” روی پایه مجسمه نقاشی شده بود.

بومیان مدتهاست که جکسون را به دلیل رفتار وی با بومیان آمریکا در دوران ریاست جمهوریش ، به ویژه اقدام او در حذف سرخپوستان که منجر به دنباله اشک شد ، مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این تظاهرات پس از دستگیری یکی از افراد و بیرون راندن سرویس مخفی آمریکا از طریق حصار موقت آغاز شد.
این تظاهرات پس از دستگیری یکی از افراد و بیرون راندن سرویس مخفی آمریکا از طریق حصار موقت آغاز شد.
آنا پول ساز / گتی ایماژ
یک افسر پلیس آمریکا در حال تماشای شرکت مردم در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در روز مردم بومی در مقابل کاخ سفید است.
یک افسر پلیس آمریکا تماشا می کند که مردم در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در روز مردم بومی در مقابل کاخ سفید شرکت می کنند.
رویترز / ایولین هاکشتاین

حوالی ساعت 10:20 صبح ، پلیس آمریکا به معترضان هشدار داد که محل را ترک کرده یا دستگیر شوند. در پی هشدار دهها نفر در پیاده رو مقابل کاخ سفید باقی ماندند.

به گزارش واشنگتن پست، معترضان سپس به چادر همراه شدند ، احضاريه صادر كردند و آزاد شدند.

پس از جداسازی مطبوعات از معترضان ، پلیس تهدید می کرد بازداشت اعضای رسانه ای که “بلافاصله با دیگران نرفتند”.

معترضان با تجمع اعتراض آمیز از جو بایدن ، رئیس جمهور این کشور خواستند تا تصویب پروژه های سوخت فسیلی را متوقف کرده و وضعیت اضطراری ملی اقلیمی اعلام کند.
معترضان با تجمع اعتراضی از رئیس جمهور بایدن خواستند تا تصویب پروژه های سوخت فسیلی و اعلام وضعیت اضطراری ملی آب و هوا را متوقف کند.
رویترز / ایولین هاکشتاین
مردم در اعتراض به تغییرات آب و هوا در روز مردم بومی شرکت می کنند.
مردم در اعتراض به تغییرات آب و هوا در روز مردم بومی شرکت می کنند.
رویترز / ایولین هاکشتاین

سرویس مخفی آمریکا فوراً به درخواست پست برای کسب اطلاعات در مورد تعداد معترضان دستگیر شده پاسخ نداد.

معترضان دوشنبه متشکل از رهبران و اعضای قبایل بومی آمریکا در سراسر کشور بودند ، از جمله کیسی کمپ هورینک ، فعال آمریکایی بومی و از قبیله پونکا در اوکلاهما.

قبل از تظاهرات ، کمپ هورینک به واشنگتن پست گفت که اگر فعالان به دلیل “جلب توجه به بحران و نیاز به اعلامیه آب و هوا دستگیر شوند ، ما این کار را خواهیم کرد”.

ظاهراً یک معترض دستگیر شده توسط سرویس مخفی فریاد زده است "من نمی خواهم بمیرم."
یک معترض که توسط سرویس مخفی دستگیر شده است ، فریاد می زند “من نمی خواهم بمیرم”.
رویترز / ایولین هاکشتاین
ده ها نفر در مقابل کاخ سفید تجمع کردند و پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود "حفاظت از سرزمین های بومی ،" "بایدن پروژه های سوخت فسیلی را رد کرد" و "بازپرداخت خط 3 ،" آغاز یک هفته تظاهرات
ده ها نفر در مقابل کاخ سفید تجمع کردند و پلاکاردهایی با عنوان “حفاظت از سرزمین های بومی” ، “بایدن ، پروژه های سوخت فسیلی را رد کنید” و “خط بازپرداخت خط 3” را حمل کرده و یک هفته تظاهرات را آغاز کردند.
آنا پول ساز / گتی ایماژ

کمپ هورینک می گوید: “500 سال است که مردم وارد سرزمینی می شوند که همه چیز در زمان بحران به هم وابسته بوده و در آن فعالیت می کردند ، در صورتی که حتی نوه های بایدن نیز زنده نمانند ، اگر چیزی تغییر نکند.”

تظاهرات این هفته که به نام خشونت علیه مردم معروف است. سوخت های فسیلی توسط Build Back Fossil Free سازماندهی شده است ، ائتلافی از گروه ها از بایدن می خواهند تا پروژه های سوخت فسیلی را قطع کند.

به نظر می رسد سازمان دهندگان انتظار دارند هزاران نفر در تمام تظاهرات و روزانه حدود 300 نفر در این تظاهرات شرکت کنند.

انتظار می رود روزانه هزاران معترض در مقابل کاخ سفید به جمع مردم بپیوندند.
انتظار می رود روزانه هزاران معترض به جمع مردم مقابل کاخ سفید ملحق شوند.
رویترز / ایولین هاکشتاین

بسیاری نشانه هایی برای اعتراض به خط 3 داشتند ، خط لوله نفتی که روزانه 760 هزار بشکه نفت از کانادا از طریق مینه سوتا و ویسکانسین حمل می کرد. منتقدان می گویند این خط لوله سرزمین های قبیله ای تحت حفاظت قرارداد را نقض می کند. به نظر می رسد که نفت از 1 اکتبر از طریق خط لوله شروع به عبور کرده است.

اولین روز تظاهرات در روز مردم بومی ، مصادف با روز کلمبوس بود. تعطیلات به افتخار بومیان آمریکا به جای کریستوفر کلمب تغییر نام داد ، که به گفته فعالان اجازه استعمار و جذب اجباری بسیاری از قبایل را داد.

این اعتراضات پیش از اجلاس آب و هوا سازمان ملل متحد در ماه نوامبر برگزار می شود ، جایی که رهبران جهان برای ایجاد تعهدات بیشتر برای محدود کردن گرمایش زمین تلاش خواهند کرد.دیدگاهتان را بنویسید