یکی از مشکلات کشور در رابطه با حجاب، کارمندان دولت است.


نماینده فقیه در استان زنجان با بیان اینکه تعطیلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر سابقه طولانی دارد، گفت: اگر اتفاقی در این زمینه افتاده سلیقه ای بوده است نه از روی سلیقه. مطالعه و برنامه

به گزارش خبرگزاری فارس. آیت الله علی خاتمی با تاکید بر اینکه ما معمولا در جامعه به مسائل توجه می کنیم و از مسائل مهم و اساسی غفلت می کنیم، افزود: یادمان باشد که سیدالشهدا هدف قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد.

امام جمعه زنجان کارکنان دولت را از جمله مشکلات کشوری در رعایت حجاب دانست و افزود: نکته جالب در این مورد این است که همه این بانوان به انتخاب و با تایید مراجع ذیصلاح جذب شده اند.

وی حل مشکل اشتغال از طریق اشتغال را یکی از معضلات کشور عنوان کرد و گفت: دولت ۲۰ برابر دنیا کارگر دارد و یکی از موانع ثبات امور است که نوعی از آن محسوب می شود. انکار، زیرا حقوقی که این افراد دریافت می کنند بدون کار وارد زندگی آنها می شود.. خواهد بود

آیت الله خاتمی عدم توضیح را یکی دیگر از مشکلات دانست و ادامه داد: بیش از دو سال است که دانش آموزان به مدارس نرفته اند و از طریق فضای مجازی هدایت شده اند که در نتیجه تصمیم گرفته شد که از اولیا و معلمان خبری نداشته باشند.

وی به بی توجهی مردم به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و تاکید کرد: تذکر از منکر یک فریضه همگانی است و در واقع پایداری واجبات بر اساس امر به معروف و منکر است. نهی از منکر و در غیر این صورت روایت این است که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رها شود ظالمان بر آنها مسلط می شوند و نماز می خوانند. مؤمنان پاسخی نخواهند داد.

آیت الله خاتمی یکی از دلایل از بین رفتن اعتماد عمومی را نتیجه بد جلوه دادن مدیران قبلی دانست و تاکید کرد: مدیران جدید وعده بهشت ​​دادند که نتوانستند به آن برسند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه به گفته مسئولان ۷۵ درصد از دستگیرشدگان حوادث اخیر کشور بیکار هستند، گفت: آموزش در فضای مجازی نیز کار را سخت کرده است.

وی به ناسازگاری در جامعه اشاره کرد و تصریح کرد: ریشه بسیاری از مشکلات، ترک امر به معروف و نهی از منکر است و طبق آیه قرآن اصلاح امور باید از خود فرد آغاز شود.

باید ریشه مشکل را پیدا کرد

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه حوادث اخیر اولین نیست، ادامه داد: با پایان یافتن حوادث، هیچکس نباید فکر کند که کار تمام شده است، در حالی که به فکر حل علت باشیم تا معلول، و اگر نکنیم. به دنبال حل دوباره مشکلات، دوباره اتفاق خواهد افتاد.

امام جمعه زنجان نیروهای حزب الله را به دیدار و صلح دعوت کرد و گفت: طبق روایات ائمه، شیعیان نباید با یکدیگر اختلاف داشته باشند و باید با یکدیگر آشتی کنند و بدانید گناه برخی رذیله بر ملتی چیره می شود، اما سقوط اخلاقی و شک و تردید از بزرگترین بدی هاست.

وی با تاکید بر اینکه دلش برای ضد انقلاب و غیرمسلمانان نمی سوزد، ادامه داد: با روحانیون و مسلمین صحبت می کنم چرا که اگر هوا آلوده باشد همه را متاثر می کند اما گویا هنوز مجروح نشده ایم. “

آیت الله خاتمی به تلاش های شبانه روزی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: امیدوارم همه اعضای دولت رئیس جمهور در پیگیری امور ایشان را همراهی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان اقدامات انجام شده در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را ارزشمند دانست و با بیان اینکه به هیچ وجه در عزل و نصب ها دخالتی نداشته و نخواهم کرد، افزود: اما نتیجه آن را دیدم. برخی از قرار ملاقات ها .

وی تربیت نیرو را از الزامات دستگاه های دولتی در هر سازمانی که در مقطعی در شهرستان فعالیت می کرد دانست و گفت: انتصاب مدیران غیرمتخصص گناه است و برای اعضای مجمع که درد و رنج دارند آرزوی موفقیت دارم. رحمت.»