یادآوری دست نویس ژاکوب رییس در مورد گذشته تاریک نیویورک


شعر اما لازاروس “کولوس جدید” ، که بر روی یک پلاک برنزی در داخل مجسمه آزادی تقدیس شده است ، شامل این سخنان معروف است: زندگی. “این شعر برای اولین بار در سال 1883 منتشر شد. هفت سال بعد ، یعقوب آگوست رییس کتاب خود را منتشر کرد نیمه دیگر چگونه زندگی می کند: مطالعات بین املاک نیویورکبه در اینجا صفحه ای از طرح دستنویس کتاب جدلی رییس (اکنون در بخش شهر نیویورک از نمایشگاه پولونسکی گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک مشاهده شده است) آمده است.

صفحه ای از پروژه دست نویس کتاب رییس.

فلش

صفحه ای از پروژه دست نویس کتاب رییس.

مهربانی NYPL

واقعیت این است که “توده ها” ، پس از ورود به نیویورک ، اغلب خود را در خانه های وحشتناک شلوغ و ناسالم گرفتار می کردند. کتاب رییس که در سال 1890 منتشر شد ، یک اثر پیشگام در مستندات عکاسی است که به تدریج تأثیر عمده ای در توسعه شهر ما خواهد داشت. نویسنده لوسی سانته (لوک سانته سابق) تماس گرفت نیمه دیگر چگونه زندگی می کند “یکی از آن کتابهای غیرمعمول که تاریخ را به شیوه ای مادی تغییر داد و مستقیماً بر زندگی میلیون ها نفر تأثیر گذاشت.”

یعقوب رییس روزنامه نگار ، نویسنده ، مصلح اجتماعی و عکاس شد ، اما زمانی که از دانمارک به ایالات متحده در سال 1870 وارد ایالات متحده شد ، مهاجری فقیر بود. پس از تلاش برای کسب درآمد ، رییس به عنوان خبرنگار استخدام شد. نیویورک تریبیون در سال 1877 و تحت پوشش قرار دادن ایستگاه پلیس محلی و محله های فقیرنشین اطراف قرار گرفت. رییس از طریق کار خود به عنوان گزارشگر پلیس با شرایط اسفناک زندگی در خانه های شهر روبرو شد. وحشت هایی که با رییس روبرو شد ، او را برانگیخت تا کار مادام العمر خود را آغاز کند – به عنوان جنگی صلیبی برای اصلاح سیاست های عمومی برای بهبود کیفیت زندگی شهری.

یک کفاش در خیابان لادلو برای شب شنبه خود در انبار زغال سنگ خود ، حدود 1889-90 مینشیند.

یک کفاش در خیابان لادلو برای شب شنبه خود در انبار زغال سنگ خود ، حدود 1889-90 مینشیند.

فلش

یک کفاش در خیابان لادلو برای شب شنبه خود در انبار زغال سنگ خود ، حدود 1889-90 مینشیند.

جیکوب رییس / اورت / شاترستوک

رییس در ادامه وضعیت بد محله یهودی نشین های شهر را در مقالات ، کتابها ، عکسها و سخنرانی های عمومی متعدد توصیف کرد و تلاشهای او برای بهبود شرایط محله فقیرنشین شامل کمپینهایی برای ایجاد قوانین ایمنی ساختمان و قوانین موثر در کار کودکان بود. میراث استفاده از رییس از عکاسی را می توان در آثار لوئیس هاین و جسی تربکس بیلز مشاهده کرد ، هر دو از آثار اولیه عکاسی هستند که به بدی های کار کودکان می پردازند. تأثیر او را می توان در کار عکاسانی که در دوران افسردگی توسط اداره امنیت مزرعه استخدام شده بودند ، از جمله دوروتا لانگ ، واکر ایوانز و بن شاهن ، مشاهده کرد.

اما تغییر واقعی کند بوده است. در کنار نسخه خطی کتاب رییس در سال 1890 در نمایشگاه یک عکس وجود دارد – یکی از بیش از هزار عکس جمع آوری شده توسط اداره اجاره در شهر نیویورک – که نشان می دهد “یکی از کثیف ترین و سالم ترین اتاقهایی که تا کنون توسط Tenement House یافت شده است” توصیف می شود. بخش “این چاپ نقره ای ژلاتینی ، متعلق به سال 1909 ، استاندارد است بخش خانه اجاره ای شهر نیویورک تصاویر عکاسی را نشان می دهد که شرایط و مشکلات مالکیت خانه را نشان می دهد 1902-1922به بخش خانه اجاره سعی کرد همه ساختمانهای نیویورک را به طور جامع مستند کند – در حال حاضر بیش از 80،000 تا سال 1902.

تصویر یکی از کثیف ترین خانه ها

رابرت کاتو / NYPL

عکسهای این کمیته ، یادآور تصاویر دلخراش خود رییس از اواخر دهه 1880 و 1890 ، هنوز هم این قدرت را دارد که ما را تکان دهد. این عکس کودک کوچکی را نشان می دهد که در پس زمینه دور عکسبرداری در حال چمباتمه زدن است ، که با سرعت بالای شاتر دوربین ، در میان به هم ریختگی و به هم ریختگی دوربین ، تار می شود.

بیشتر بخوانید: یکی از چشمگیرترین عکس های وضعیت املاک در اوایل دهه 1900 در نیویورک

سانته را در نظر بگیرید نیمه دیگر چگونه زندگی می کند این یک اثر مهم تاریخی است ، اما او همچنین آن را “الگویی برای کارهای زیادی که باید انجام شود” می داند. به دور از استراحت به عنوان مصنوع گذشته ، سرزنش و چالشی برای نسل های آینده است. “خوب است به یاد داشته باشید که برخی از نیویورکی ها هنوز در یک فضای ناامید کننده زندگی می کنند. ماه گذشته ، پس از طوفان ایدا ، سخنگوی اداره ساختمانهای شهر گفت که پنج مورد از شش ملکی که در آن طوفان کشته شدند ، آپارتمانهای زیرزمینی و زیرزمینی غیرقانونی بودند.


این داستان آخرین قسمت همکاری ما با NYPL اطراف است نمایشگاه پولونسکی از گنجینه های کتابخانه عمومی نیویورک، که شامل مقالات 4000 ساله از مجموعه های تحقیقاتی کتابخانه است-من یک مقاله مربوط به نیویورک را در طول ماه سپتامبر منتشر کرده ام ، و می توانید همه آن را مشاهده کنید به gothamist.com/treasuresبه اکنون شکار گنج در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. در حال حاضر بلیط های زمان بندی شده رایگان در اینجا موجود استبه

دیدگاهتان را بنویسید