گفتگوی رابرت مالی با معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی درباره ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، فرستاده ویژه آمریکا در ایران از گفتگوی تلفنی خود با معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در خصوص اردن خبر داد.

بر اساس این گزارش، رابرت مالی در صفحه توئیتر خود نوشت: صبح امروز (جمعه) تماس های بسیار خوبی با معاون وزیر خارجه کره جنوبی داشتم.

وی افزود: «ما متعهد هستیم که تلاش‌های خود را بر روی طیف وسیعی از منافع مشترک در ایران هماهنگ کنیم.»

شایان ذکر است، رابرت مالی روز گذشته نیز در پیامی توئیتری درباره ایران مدعی شد: شورای حکام پیام روشنی به ایران ارسال کرد که باید به تعهدات حفاظتی خود در چارچوب معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای عمل کند. این سیاسی نیست. زمانی که آژانس اطلاعات فنی مورد نیاز را در اختیار داشته باشد، شورای حکام متوجه نخواهد شد که اقدامات بیشتری لازم است.

وی افزود: شورای حکام درباره تعهدات پیشگیرانه ایران جدا از برجام صحبت کرد. ما آماده بازگشت سریع دوجانبه به اجرای کامل برنامه برجام هستیم. تنها ایران باید تصمیم بگیرد که خواسته های خود را خارج از شورای امنیت سازمان ملل قرار دهد و با توافقی موافقت کند که از ماه مارس در دسترس خواهد بود.

رابرت مالی بدون اشاره به اقدامات کشورش در نقض برجام و خروج یکجانبه از برجام مدعی شد: ایران برای خروج از بحران هسته ای که ایجاد کرده راهی دارد: همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل پادمان باقی مانده و موافقت با بازگشت به کشور. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در نتیجه رسیدگی به نگرانی‌ها، نیاز فوری بین‌المللی به جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایالات متحده است. گزینه با آنها