گروه FDA در مورد عکسهای دوزهای کمتر Modern COVID برای تقویت کننده بحث می کندمشاوران بهداشتی ایالات متحده در مورد این که آیا میلیون ها آمریکایی که واکسیناسیون مدرن دریافت کرده اند باید واکسن تقویتی دریافت کنند – این …

مشاوران بهداشتی ایالات متحده در حال بحث در مورد این هستند که آیا میلیون ها آمریکایی که واکسیناسیون مدرن دریافت کرده اند باید یک تزریق تقویت کننده دریافت کنند – این بار با استفاده از نصف دوز اولیه.

میلیون ها نفر که حداقل شش ماه پیش عکس های اصلی Pfizer خود را دریافت کرده اند ، از آن مارک فراخوان می گیرند. روز پنجشنبه ، مشاوران سازمان غذا و دارو شواهدی مبنی بر اینکه تقویت کننده های مدرن نیز باید ارائه شوند را ارزیابی کردند – و در روز جمعه ، آنها برای کسانی که واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند به همین سال پاسخ خواهند داد.

مقامات آمریکایی خاطرنشان می کنند که اولویت این است که به 66 میلیون آمریکایی واکسینه نشده واجد شرایط واکسیناسیون – که بیشترین خطر را دارند ، توجه شود ، زیرا نوع دلتا ویروس کرونا ویروس در سراسر کشور سوزانده شده است.

دکتر پیتر مارکس ، رئیس واکسن FDA گفت: “به خاطر داشته باشید که واکسن همچنان محافظت قوی در برابر پیامدهای جدی را ادامه می دهد ، مانند بستری شدن و مرگ ناشی از COVID-19.”

اما مارکس گفت که همچنین مشخص شده است که با هر سه واکسن کرونا در ایالات متحده در محافظت در برابر عفونت های خفیف کاهش یافته است. که کوچکترین سردرگمی را برای عموم ایجاد خواهد کرد.

Moderna به دنبال تأیید FDA برای تقویت کننده ای است که مانند Pfizer استفاده می شود: برای افراد 65 سال یا بیشتر یا برای بزرگسالان با سایر مشکلات بهداشتی ، شغل یا شرایط زندگی که آنها را در معرض خطر ابتلا به کروناویروس شدید قرار می دهد – حداقل یک بار ماهها سپری شده است

FDA از توصیه های مشاوران خود برای تصمیم گیری در مورد مجوز تقویت کننده های Moderna استفاده خواهد کرد. اگر چنین است ، یک مانع دیگر وجود دارد: هفته آینده ، گروهی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری دعوت می شود ، اطلاعات بیشتری در مورد افرادی که باید از این بیماری استفاده کنند ارائه می دهد.

دو عکس اول مدرن که هر کدام دریافت می کنند حاوی 100 میکروگرم واکسن هستند. اما مدرنا می گوید یک شات 50 میکروگرمی باید برای تقویت کننده کافی باشد. این شرکت می گوید واکنش های ناراحت کننده کمتری مانند تب و درد را در پی خواهد داشت ، در حالی که واکسن های بیشتری را برای عرضه جهانی در دسترس می گذارد.

یک مطالعه مدرن بر روی 344 نفر نشان داد که دوز تقویت کننده باعث افزایش سریع آنتی بادی های ضد ویروس ، از جمله آنهایی می شود که می توانند جهش یافته دلتا را مورد هدف قرار دهند.

با شروع مباحثات در روز پنجشنبه ، مشاوران FDA بلافاصله به یک موضوع گیج کننده اشاره کردند: افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف شده است ممکن است بلافاصله پس از واکسیناسیون های اولیه سومین دوز کامل واکسن Moderna را دریافت کنند – بنابراین یک سوال این است که آیا آنها باید واجد شرایط و تقویت کننده باشند. ، که چهارمین دوز آنها خواهد بود.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP تنها مسئول همه محتوا است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید