کنعانی: رشد صنعت صلح آمیز هسته ای مرهون تلاش های رازنژاد است


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ناصر کنانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (شنبه) اول مردادماه در توئیتی در سالگرد ترور شهید دروش نوشت. رازنژاد از شهدای هسته ای: کثیف نشدند.

وی افزود: رشد صنعت صلح آمیز هسته ای «ایران قدرتمند» مرهون تلاش رضا نژاد است. و ما متعهد به پاسداری از خون شهدای سلاح هسته ای و شرافت علمی آنها خواهیم بود.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی نهم دی ماه سال ۱۴۰۰ در دیدار با خانواده شهید رضانی نژاد گفت: شهدای بزرگوار ما گام هایی در مسیر و عرصه پیشرفت علم و فناوری هسته ای هستند. از نظر استکبار دستیابی به این گستره علمی، منطقه ای ممنوع برای ایران اسلامی بود. اما در واقع این منطقه محدود برای ما صراط مستقیم است و نقطه ای است که باید در آن باشیم و اقتدار خود را تثبیت کنیم. خوشبختانه امروز در عرصه فناوری‌های نوین در کشورمان به شکوفایی رسیده‌ایم و اخیراً قدرت‌های بزرگ به این موضوع پی برده‌اند که دستاورد جمهوری اسلامی ایران در حوزه هسته‌ای چیزی نیست که بتوان از ایران گرفت یا آن را نابود کرد. این یک پخش زنده است که به طور کامل به کار خود ادامه می دهد. این افتخار و این قدرت را مدیون شهدای علمی هستیم که یکی از آنها شهید رزنژاد است. (اینجا بخوانید)

به گزارش خبرگزاری فارس، اولین روز مردادماه مصادف با سالگرد ترور شهید دریوش رازنژاد است. شهید رازنژاد در سال ۱۳۵۶ در آبدانان استان ایلام متولد شد و در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ در یک اقدام تروریستی در تهران در مقابل چشمان همسرش (شهرت بیرانی) و فرزند خردسالش (آرمیتا) به دست تروریست های صهیونیستی به شهادت رسید.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید