کمیسیون دیوان عالی کشور درباره مهلت های کوتاه مدت به طور مثبت صحبت می کندکمیسیونی که وظیفه بررسی تغییرات احتمالی دیوان عالی را بر عهده داشت ، شامگاه پنجشنبه اولین بررسی خود را آغاز کرد ، پیش نویس گزارشی که در بحث پیشنهادات برای تمدید دادگاه محتاط است ، اما همچنین محدودیت اختیارات قضات را تأیید می کند.

جسیکا لوینسون ، استاد دانشکده حقوق لویولا ، به دیمیتری سوتیس از WTOP پیوست تا درباره یافته های کمیسیون بحث کند.

واشنگتن (AP) – کمیته ای که وظیفه بررسی تغییرات احتمالی در دیوان عالی را بر عهده داشت ، پنجشنبه شب اولین بار به بررسی آن پرداخت ، پیش نویس گزارشی که در بحث پیشنهادات برای تمدید دادگاه محتاطانه عمل می کند اما محدودیت های قضات را نیز تأیید می کند.

این کمیسیون 36 نفره دو حزبی ، که اکثراً از دانشگاهیان تشکیل شده بود ، اصلاحات دادگاه را مطالعه و جلسات خود را برگزار کرد ، اما طبق دستور کاخ سفید که باعث ایجاد آن شد ، وظیفه ای نداشت که توصیه هایی را ارائه دهد. در نتیجه ، بسیاری از تقریباً 200 صفحه مطالبی که توسط کمیسیون راه اندازی شده است تاریخ و زمینه پیشنهادهای اصلاحی است.

گزارش نهایی این کمیسیون که جمعه آینده ملاقات می کند ، حدود یک ماه دیگر پیش بینی می شود و سپس به رئیس جمهور می رود. با این حال ، حتی وقتی کمیسیون کار خود را به پایان برساند ، هرگونه پیشنهاد تغییر با بادهای سیاسی جدی روبرو می شود ، به ویژه با انتخابات میان دوره ای و با این شانس که دموکرات ها کنترل کنگره را از دست بدهند.

بررسی کمیسیون یک وعده انتخاباتی بود که توسط رئیس جمهور جو بایدن در میان فشار فعالان و دموکرات ها برای واکنش نشان داد پس از آنکه ترکیب دادگاه در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور ناگهانی به راست کج شد.

ترامپ سه قاضی را به دادگاه عالی معرفی کرد و اکثریت محافظه کاران را 6-3 به او داد. دموکرات ها از اینکه سنای تحت رهبری جمهوریخواهان مانع از نشستن باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق این کشور برای ماه ها در صندلی خالی باقی مانده است ، به دلیل نارضایتی قاضی محافظه کار آنتونین اسکالیا در سال 2016 مانع شده اند. پس از مرگ قاضی لیبرال روت بادر گینزبورگ هفته ها قبل از انتخابات در دادگاه تأیید شد.

این امر باعث شده است که مترقیان خواستار اصلاحاتی از جمله افزودن کرسی ها یا تعیین شرایط نمایندگی شوند.

از سوی دیگر ، کمیسیون بخش قابل توجهی از مطالبی را که راه اندازی کرده است به بحث در مورد مهلت قضات اختصاص داده است که طبق قانون اساسی ، مادام العمر هستند. این کمیسیون مهلت ها را به عنوان پیشنهادی توصیف کرد که به نظر می رسد “گسترده ترین و دو طرفه ترین حمایت” را داشته باشد.

او گفت که مجموعه ای از محققان از نظر سیاسی مهلت ها را تأیید کرده اند و مطالعه ادبیات مربوط به این موضوع توسط کمیسیون “مقالات کمی را پیدا کرد که بر خلاف مهلت ها استدلال می کنند”.

کمیسیون گفت سه قاضی فعلی – جان رابرتز ، قاضی استفان بریر و قاضی النا کاگان – “به مزایای بالقوه محدودیت دوره اشاره کردند”. وی همچنین به متخصصانی که محدودیت 18 ساله برای قضات توصیه می کنند ، اشاره کرد و گفت محدودیت زمانی برای قضات در دادگاه ایالتی معمول است.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که ایالات متحده “تنها دموکراسی اساسی مشروطه در جهان است که سن بازنشستگی ندارد و مدت مشخصی از سنوات برای قضات عالی رتبه خود ندارد.”

این کمیسیون اعلام کرد که در مورد اینکه آیا کنگره قدرت ایجاد معادل محدودیت برای قاضیان از نظر قانون را دارد یا اینکه اصلاح قانون اساسی مورد نیاز است ، اختلاف نظر دارد.

گزارش کمیسیون در پرداختن به پیشنهادات برای افزایش اندازه دادگاه محتاط بود. وی خاطرنشان کرد که افزایش اندازه دادگاه می تواند یک دادگاه متنوع تر ایجاد کند که می تواند به پرونده های بیشتری رسیدگی کند. اما او همچنین خاطرنشان کرد که “خطرات تمدید دادگاه قابل توجه است” ، از جمله مشروعیت دادگاه.

این کمیسیون گفت که اکثر دادگاههای عالی ایالتی کرسیهای کمتری نسبت به دیوان عالی دارند ، اما براساس استانداردهای جهانی ، دیوان عالی کشور کوچک است و فرانسه ، اسپانیا و انگلستان جزو کشورهایی هستند که دارای دادگاههای بالاتر هستند.

این کمیسیون گفت: “سایر کشورها راه هایی برای زنده نگه داشتن دادگاه بزرگتر یافته اند.” “ما باید در مورد این فرض محتاط باشیم که دیوان عالی آمریکا به راحتی می تواند از نمونه های بین المللی خود پیروی کند”.

کنگره در ابتدا اندازه دادگاه را شش نفر تعیین کرد. اندازه از سال 1869 جدید بوده است.

پس از بسته شدن کمیسیون ، درخواست اقدام کنگره و رئیس جمهور می تواند افزایش یابد. بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سوالات مربوط به تمدید دادگاه را نادیده گرفت و نگفت که آیا وی از افزودن کرسی ها یا تغییرات دیگر ، از جمله اعمال محدودیت دوره حمایت می کند. جن ساکی سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت که تا زمانی که کمیسیون کار خود را به پایان نرساند به اندازه دادگاه توجهی نخواهد کرد.

تعدادی از گروهها به دقت آنچه را که کمیته تولید می کند دنبال می کنند. برایان فالون ، مدیر اجرایی گروه دادگاه مترقی Demand Justice ، پیش نویس گزارش را “حتی نزدیک به انتظار” نمی نامد و استدلال می کند که “فلج بر اساس تجزیه و تحلیل منعکس شده در اینجا دقیقاً همان چیزی است که شما از یک کمیسیون انتظار دارید.” از دانشگاهیان وی گفت که هدف این کمیسیون صرفاً “کسب زمان برای دولت بایدن در حالی که در نبردهای قانونی دیگر مبارزه می کند” است.

اما راکیم بروکس ، رئیس اتحادیه برای عدالت در بیانیه ای گفت که “این گزارش به افزایش آگاهی درباره اصلاحات نه تنها ممکن ، بلکه ضروری است” کمک می کند. Gabe Roth از گروه Fix the Court همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که “این پروژه مزایای چندین اصلاحات محبوب دیوان عالی ، از جمله محدودیت اختیارات را نشان می دهد ، که باعث بازسازی اعتماد به موسسه ای می شود که احترام عمومی آن اخیراً ایجاد شده است.”

باب باوئر ، مشاور سابق کاخ سفید رئیس جمهور سابق باراک اوباما و کریستینا رودریگز ، استاد دانشکده حقوق ییل که در دفتر مشاوره حقوقی اوباما کار می کرد ، هدایت می شود.

___

جاناتان لمیر ، خبرنگار آسوشیتدپرس ، در این گزارش مشارکت داشته است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید