کشاورزی قراردادی با ارائه نهاده ها گسترش می یابد


به گزارش فارس از شیراز، مجتبی دهقانپور در نشست مشترک بررسی قیمت محصولات پتروشیمی و فرآورده های آن و تاکید بر تاثیر نهاده های شیمیایی در افزایش تولید، اظهار داشت: کودهای اوره، فسفات و پتاس از جمله این نهاده ها هستند.

این مسئول با بیان اینکه پتروشیمی شهدای مرودشت و کود پتروشیمی شیراز نهاده های موثری هستند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در استان استفاده کنیم و در سال های گذشته پتروشیمی شیراز به کشاورزان ما کمک کرده است تا کود اوره را تقریباً به اندازه کافی تامین کنند. .

وی با بیان اینکه تاکنون به عنوان یکی از مراکز تولید کود اوره در پتروشیمی نقش فعالی را برای ما ایفا کرده است، ادامه داد: در تلاش هستیم با شرکت های پتروشیمی استانداری تفاهم نامه هایی منعقد کنیم تا بخشی از نیازهای حوزه کشاورزی تامین شود. “

به گفته وی، در انعقاد یادداشت رویکرد ما این است که کودهای مناسب و کودهای ایده آل برای کشاورزی قراردادی ارائه کنیم تا بتواند به سایر بخش های تولیدی ما کمک کند.

دهقانپور با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی باید بتوانیم بهره وری تولید را افزایش دهیم، گفت: افزایش بهره وری در تولید، افزایش تولید و حفظ منابع اساسی راهکار است. یکی از روش های افزایش تولید، استفاده از کودهای شیمیایی است.

وی حفظ منابع اولیه به ویژه بحث خاک، آب و سلامت محصول در استفاده از کودهای شیمیایی را مهم دانست و افزود: سلامت محصولات نیز برای ما مهم است و نباید این نهاده ها به گونه ای مصرف شود که به منابع اولیه آسیب وارد کند. و محیط زیست.”

نشست مشترک بررسی قیمت محصولات پتروشیمی و فرآورده های آن با حضور مجتبی دهقانپور رئیس شرکت جهاد کشاورزی فارس، محمد بهامی مدیرعامل پتروشیمی فارس، لطف الله شیبانی استاندار شیراز و سالاری مدیر کل اصلاحات فارس، حمیدرضا آزادی رئیس سازمان صمت فارس و حمید ابراهیم زاده مدیرعامل شرکت خدمات پشتیبانی و برخی دیگر از مدیران منطقه ای مرتبط در پتروشیمی بازداشت شدند.

ts/kh
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید