کره شمالی: آماده هرگونه درگیری نظامی با آمریکا هستیم – خبرگزاری مهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایلیوم روسیه، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، همسایه جنوبی خود را تهدید کرد که در صورت ماجراجویی خطرناک علیه پیونگ یانگ، ارتش خود را نابود خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، رهبر کره شمالی در مراسم شصت و نهمین سالگرد آتش بس که به جنگ کره پایان داد، گفت: به دولت کره جنوبی هشدار می دهیم که در صورت بروز هرگونه ماجراجویی خطرناک، ارتش این کشور را نابود خواهیم کرد.

وی افزود: اگر رژیم کره جنوبی و باندهای نظامی آن به فکر اقدام نظامی علیه ما هستند و فکر می‌کنند که می‌توانند پیشدستانه بخشی از قدرت نظامی ما را محدود یا از بین ببرند و بر اساس امکانات یا روش‌های نظامی خاص، اشتباه می‌کنند.

رهبر کره شمالی در عین حال افزود که پیونگ یانگ برای هرگونه درگیری نظامی با آمریکا کاملا آماده است.

پیونگ یانگ پیش از این تهدید کرده بود که اگر آمریکا و کره جنوبی به خصومت‌های خود از جمله تمرین‌های نظامی مشترک دست نزنند، با چالش‌های امنیتی بی‌سابقه‌ای مواجه خواهند شد.

چوی جین، معاون مؤسسه صلح و خلع سلاح، اندیشکده ای که وزارت خارجه کره شمالی اداره می کند، گفت: «اگر ایالات متحده و متحدانش درگیری نظامی با ما را انتخاب کنند، با بی ثباتی امنیتی بی سابقه ای مواجه خواهند شد. امور گفت.

وی افزود: رزمایش نظامی مشترک واشنگتن و سئول در سال جاری شبه جزیره کره را به سمت جنگ سوق خواهد داد.