کاهش ۵۷ درصدی سهام / تعداد افرادی که وام‌های سهام دریافت کردند


ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به مردادماه ۱۳۹۸ کاهش ۵۷ درصدی داشته است، اما از این سهام می توان به عنوان وثیقه برای دریافت وام از شبکه بانکی استفاده کرد.

کاهش 57 درصدی سهام / تعداد افرادی که وام‌های سهام دریافت کردند

گزارش کردن زمان خبریعدالت انصافی نوعی حمایت است که بر اساس مصوبه دولت نهم از طریق شرکت های تعاونی دادگستری استان به ذینفعان ارائه می شود. دولت هدف از عرضه سهام را گسترش سهم بخش تعاونی در اقتصاد ایران اعلام کرد. بر اساس طرح «سهام صاحبان سهام» بخشی از سهام برخی بنگاه های دولتی به اقشار کم درآمد فروخته می شود.

سهام عدالت نوعی حمایت است که با هدف تامین عدالت اجتماعی، فقرزدایی و گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران تصویب شده است.

یکی از اهداف کمک های بلاعوض سهام در اواسط دهه ۱۹۸۰ برقراری عدالت برای طبقات مختلف مردم بود. اما در این سال ها سهامداران عدالت نتوانستند از این ملک استفاده کنند و در سال ۱۳۹۸ ارزش این سهام به نصف کاهش یافت.

نحوه دریافت وام از طریق سهام

طی روزهای ابتدایی هفته گذشته، مرحله سوم تقسیم سود به پایان رسید. ارزش پرداختی ها در روزهای گذشته برای سال ۱۳۹۷ از ۱۴ میلیارد تومان و برای سال ۱۳۹۸ از بیش از ۵۴ میلیارد تومان گذشت. یعنی در مجموع بیش از ۶۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سود به بازماندگان واریز شده است.

اما هفته گذشته، سامانه چک الکترونیکی موجودی وام ها فاش شد. در حال حاضر تمام افرادی که سهام دارند و افرادی که سهام عدالت دارند می توانند با اعتبارسنجی سهام خود وام بگیرند.

در همین راستا سامیه محمدی مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی در زمینه اخذ وام یا کارت اعتباری از طریق سهام سرمایه گفت: متقاضیان دریافت کارت اعتباری می توانند با مراجعه به مشتری جامع در این سامانه ثبت نام کنند. سامانه اطلاعات هویتی بازار سرمایه (سجام) پس از تکمیل مراحل ثبت سجام، به برنامه بانک ملی ایران مراجعه کرده و درخواست راستی‌آزمایی خود را ثبت کنید.

۳۵۰۰۰۰ نفر وام سهام عدالت گرفتند

محسن خدبخش،عضو هیات مدیره بورس اوراق بهادار درباره تعداد سهامداران عدالت که از این سهام به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کردند، گفت: ۳۵۰ هزار نفر توانستند از وام بانکی با سهام عدالت به عنوان وثیقه استفاده کنند و بر اساس گزارش شبکه بانکی، موارد نکول و معوقه این وام ها صفر است. یعنی در وام های کوچک با نکول مواجه نیستیم.

وی با اشاره به اجرای تعهدنامه بورس الکترونیک از ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ گفت: این موضوع با هماهنگی بورس و مقررات می تواند در رونق کسب و کار مردم و حتی در سیستم قضایی تاثیرگذار باشد. از بازار سرمایه و سهام می توان از سیستم تایید استفاده کرد.

۱.۸ میلیون نفر هنوز سود سهام دریافت نکرده اند

محمود حسنلو معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره مرحله سوم واریز سود بازماندگان گفت: حدود ۱۷۷ هزار تراکنش بانکی انجام شده است که از این تعداد نزدیک به ۸۶ هزار معامله مربوط به سود سهام و ۹۱ هزار تراکنش است. مربوط به سپرده ها هستند. – سود شغلی سال ۹۹ بوده است.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سهامدار هستند که سپرده گذاری آنها برای پرداخت سهام آنها فاقد شماره ثبت معتبر است.

ارزش سهام چقدر است؟

سبد سهام متشکل از تعدادی سهام ارزشمند و نمادهای عمده بازار سرمایه است که طی هفته های گذشته با نوسانات ارزشی همراه بوده است. این سهم در بهمن ماه با افت ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روندی پراکنده داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین برخلاف رشد شاخص های عملکردی برای بازار سرمایه کاهش یافت، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد چشمگیری داشت. . و البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین با رشد ۴ درصدی افزایش چشمگیری داشت.

ارزش سهام در تمام هفته های اردیبهشت افزایش یافت. سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ۰.۸۵ درصد افزایش یافت. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ۰.۴۲ درصد کاهش یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت ۰.۶۸ درصد رشد کرد. سهام در هفته آخر ماه می ۱.۷ درصد افزایش یافت.

ارزش سهام در هفته اول ژوئن ۱.۲۹ درصد کاهش یافت. این روند نزولی در هفته دوم خرداد نیز ادامه یافت و ارزش سهام در هفته گذشته ۲.۱۳ درصد کاهش یافت.

در هفته سوم خرداد، ارزش سهام مجدداً ۱.۵۵ درصد کاهش یافت که این اتفاق به دلیل افت شاخص های عملکردی بورس رخ داد. سبد سهام عدالت در هفته چهارم خرداد با رشد ۲ درصدی مواجه شد. ارزش این سهم نیز در هفته پایانی خرداد ۲.۱۵ درصد کاهش یافت.

البته پرتفوی سهام با توجه به اینکه از سهام شرکت های بزرگ تشکیل شده است، تحت تاثیر کل شاخص بورس است. در هفته اول تیرماه، سهام با افت ۲.۸۶ درصدی مواجه شد. این سهم هفته دوم تیرماه را با ۱.۳۹ درصد کاهش ارزش پشت سر گذاشت. در حال حاضر در هفته سوم تیرماه ارزش این سهم ۱.۳۷ درصد کاهش یافت. ارزش این سهام در هفته چهارم و آخر تیرماه ۲ درصد کاهش یافت.

در هفته های گذشته بازار سهام در وضعیتی پرنوسان قرار داشت که تاثیر زیادی بر ارزش سهام داشته است. در هفته اول مردادماه، سهام با افت ۲.۶۵ درصدی همراه بود که شاخص کل بورس ۱.۹ درصد کاهش داشت و شاخص کل هم وزن بورس نیز ۳.۵۴ درصد کاهش داشت.

سهام به قیمت اسمی ۴۰۹ هزار تومان، ۴۹۲ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومان و یک میلیون تومان در هفته اول مردادماه شاهد کاهش ۱۸۰ هزار تومانی، ۲۱۷ هزار تومانی، ۲۳۵ هزار تومانی و ۴۴۲ هزار تومانی نسبت به روز گذشته بود. . هفته

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که توکن های موجود در سبد سهام جزو با ارزش ترین سهام در بازار سرمایه هستند. اما ارزش سهام در اشکال مختلف ۶ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان، ۸ میلیون و ۳۴ هزار تومان، ۸ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان و ۱۶ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان است.

ارزش فعلی سهام عدالت با کاهش ۵۷ درصدی نسبت به دوره اوج بازار در مرداد ماه ۹۳ مواجه شد. همچنین نبود مدیران بازار حرفه ای برای این شرکت ها.

بر این اساس، بر اساس این گزارش، ارزش سهام نسبت به اول مرداد ماه سال گذشته برای سه نوع سهام عدالت به ترتیب با ۸ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان کاهش قیمت، ۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار تومان و ۱۱ میلیون تومان کاهش یافت. و ۶۱۰ هزار تومان. تومان با ۲۱ میلیون و ۸۲۴ هزار تومان مواجه شده است