کاهش مازاد بازار نفت در سال جاری


اوپک پلاس پیش بینی خود از مازاد بازار نفت در سال جاری را کاهش داد.

کاهش مازاد بازار نفت در سال جاری

گزارش کردن زمان خبریبا درگیری نظامی روسیه و اوکراین و تحریم های غرب علیه مسکو، آمریکا تلاش کرد تا عربستان و امارات را به افزایش تولید خود با هدف کاهش قیمت نفت متقاعد کند، اما این دو کشور تمایلی به این کار ندارند. افزایش قیمت نفت باعث افزایش قیمت بنزین در آمریکا شده و دولت بایدن تحت فشار است.

اوپک به علاوه، پیش بینی خود را برای مازاد بازار نفت در سال جاری کاهش داد. کمیته مشترک نظارت وزرای این گروه روز گذشته تشکیل جلسه داد و پیش بینی خود از مازاد عرضه در بازار نفت در سال جاری را ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد و به ۸۰۰ هزار بشکه رساند.

نشست کمیته مشترک حمل و نقل قبل از نشست وزیران سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام و متحدان آن موسوم به اوپک به علاوه برگزار خواهد شد.

یکی از منابع آگاه اعلام کرد که کمیته نظارت مشترک وزیران بر گروه اوپک به علاوه در مورد اصول بازار مشاوره و دستور می دهد و در جلسه خود هیچ بحثی در مورد میزان تولید نداشتند.

منابع اوپک به علاوه آنها هفته گذشته به رویترز گفتند که این گروه احتمالاً تولید ماه سپتامبر را بدون تغییر باقی می گذارد یا شاهد افزایش جزئی خواهد بود.

کشورهای صادرکننده نفت خام و متحدان آنها موسوم به اوپک پلاس با شیوع اپیدمی کرونا به دلیل کاهش تقاضا، تولید خود را حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دادند.

نفت در آستانه نشست اوپک پلاس ارزان شد

قیمت نفت در ساعات اولیه معاملات امروز و در آستانه نشست اوپک به علاوه با توجه به نگرانی ها مبنی بر کاهش تقاضا به دلیل کاهش رشد اقتصادی در جهان و با افزایش قیمت دلار، حدود یک درصد کاهش یافته است.

هر بشکه نفت برنت با ۴۷ سنت کاهش به ۱۰۰.۰۷ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۵ سنت کاهش به ۹۳.۸۷ دلار رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام و متحدانش مانند روسیه معروف به اوپک به علاوهامروز جلسه دارند.

منابع آگاه در این گروه هفته گذشته گفتند که این گروه به احتمال زیاد نرخ تولید خود را در ماه سپتامبر تغییر نخواهد داد و یا افزایش جزئی را شاهد نیست.

تحلیلگران به دلیل دورنمای ضعیف تقاضا و نگرانی های فزاینده در مورد کاهش رشد، انتظار تغییری در سطح تولید اوپک ندارند. به علاوه این اتفاق نباید بیفتد و گفتند عربستان نمی خواهد تولید را افزایش دهد.

ادوارد مویایک تحلیلگر ارشد بازار به رویترز گفت: رویداد اصلی نفت در این هفته همچنان تصمیم امروز اوپک است. به علاوه تا زمانی که اوپک و متحدانش تصمیم بگیرند در ماه سپتامبر چقدر تولید کنند، قیمت ها تا حدودی محدود می شود.

وی توضیح داد: اوپک به علاوه این شرکت حتی به اهداف تولید خود نزدیک نیست، بنابراین حتی اگر این گروه افزایش جزئی در تولید ماه سپتامبر را اعلام کند، احتمالاً قیمت نفت همچنان بالا خواهد ماند.