کار برای ایجاد دانشکده توانبخشی در شهر همدان


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان همدان، محمدمهدی مجذوبی عصر امروز در همایش خانواده ام اس در استان همدان اظهار داشت: همه ما یک روز به دنیا آمده ایم و به فرموده خداوند متعال با داشته های خود مورد آزمایش قرار می گیریم. ، خانواده ما، زندگی ما و … امیدواریم در این مرحله یک تصویر زیبا برای زندگی خود ترسیم کنیم.

وی با اشاره به اینکه جلسات زیادی در خصوص بیماران مولتیپل اسکلروزیس در خصوص مسائل و مشکلات مختلف برگزار کرده ایم، گفت: جلساتی را با شهرداری همدان در خصوص تسهیل استفاده بیماران ام اس از امکانات عمومی برگزار کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به اینکه عمده مشکلات مربوط به کمبود دارو برای بیماران است و پس از پیگیری تنها یکی دو جزء تهیه شد، افزود: در حال حاضر داروهای ام اس در استان در حال تهیه است. که داروخانه دانشگاه نیز آنها را تغییر خواهد داد تا شرایط بهتر شود.برای مردم استان.

وی خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر مرکز شهرستان، در شهرستان های ملایر، تویزرکان و ناوند نیز دارو به بیماران ام اس ارائه می شود و در چند ماه آینده تسهیلاتی فراهم می شود تا بیماران منطقه شمال بتوانند در استان اقامت کنند. . شهرستان می تواند در منطقه خود خدمات دریافت کند و به مرکز مراجعه کند در شهرستان تردد نکنید.

مجذوبی با اشاره به اینکه برخی از بیماران در استان های همجوار سهم دارو را از بیماران استانی می گیرند، از جامعه ام اس در استانداری خواستیم آمار بیماران استان را واقعی و از این مشکل جلوگیری کنند و گفت: یکی از اهداف جدی ماست. تقویت هیات علمی واجد شرایط است که نیاز فوری استانداری نیست فقط برای بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس اما چون به سمت پیری پیش می رویم.

وی با اشاره به اینکه مایلم حداقل چهار مرکز توانبخشی در استان راه اندازی شود، گفت: به دنبال تقویت مراکز نگهداری در منزل هستیم تا بیماران و سالمندان بتوانند هر چه بیشتر در منزل خدمات دریافت کنند.

همانطور که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره گرانی داروها گفت: دولت وارد شرایط خاص اقتصادی شده و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شده است، اما خبر خوب این است که اقدامات تدریجی در این زمینه انجام شده است. داروها و ثانیا مابه التفاوت قیمت دارو را بیمه پرداخت می کند و فشار زیادی به بیماران وارد نمی شود.

وی گفت: در حال حاضر به سمت قیمت واقعی فرآورده های دارویی در کشور حرکت کرده ایم اما در مورد داروهای خارجی که امیدواریم محقق شود این اتفاق نیفتاده است.

نماینده مردم همدان و فمینین در شورای اسلامی نیز با بیان اینکه جامعه پزشکی ما باید روزی به مرحله بلوغ فکری برسد تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند، گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ این طرح مطرح شد. صندوقی برای بیماران لاعلاج راه اندازی شود تا نیازی به درمان در کشور نباشد.

حمیدرضا حاجبابایی با اشاره به اینکه ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و ۲۰ هزار میلیارد تومان با سود ۴ درصد در این صندوق ارائه کردیم، گفت: این طرح در سال جاری تصویب شد و قانون است و اگر نباشد. پس از آن دولت اجرا شد. در حال حاضر مشغول نگارش اساسنامه صندوق است.

وی با بیان اینکه این صندوق هر ساله افتتاح می شود و به هر بیمار با مشکل مالی ۱۰۰ میلیون تومان اعطا می شود، افزود: برای اولین بار مصوب کردیم ۷ میلیون نفر که بیمه ندارند به صورت رایگان بیمه شوند و تاکنون ۳ میلیون نفر. مردم از این طریق بیمه شده اند.

نماینده مردم همدان و فامینین در مجلس با بیان اینکه متعهد به کار برای مردم هستم و تاکنون در پوشش نمایندگی ولایت چیزی به خود، خانواده و اطرافیانم نداده ام، گفت: من آرزوی بهبودی عاجل برای همه بیماران جهان

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید