کاربران عراقی: ترکیه باید مودب باشد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کاربران عراقی در فضای مجازی و توییتر هشتگ «ترکیه مودب باشد» را به خود اختصاص داده اند. این حادثه پس از آن رخ داد که روز گذشته (شنبه) سخنگوی حزب الله عراق اعلام کرد که عاملان حملات مداوم به شرکت اماراتی در شمال این کشور از عناصر سرویس اطلاعاتی ترکیه هستند.

به گزارش سایت خبری،اطلاعاتکاربران عراقی توییتر هشتگ «ترکیه باید مودب باشد» را به عنوان اولین هشتگ در اعتراض به ادامه گسترش نیروهای ترکیه در داخل خاک عراق از طریق زمین و تداوم حملات مکرر در داخل عراق مطرح کردند.

ظهر دیروز (شنبه) منابع خبری عراقی از حمله موشکی به میدان گازی کورمور در سلیمانیه خبر دادند. حوزه ای که یک شرکت اماراتی در آن فعالیت می کند. این سومین بار است که موشک به تاسیسات شرکت اماراتی دانا گاز در شیمچمال سقوط می کند.

افراد مسلح ناشناس روز گذشته نیز در سومین حمله طی ۷۲ ساعت، مزرعه چمنی را در نزدیکی پمپ بنزین در قرمور در سلیمانیه در شرق کردستان عراق بمباران کردند.

در واکنش به این حوادث و حملات عمدی، جعفر الحسینی، سخنگوی حزب الله عراق شب گذشته گروه های وابسته به سرویس اطلاعاتی ترکیه را مسئول این حملات دانست.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: این گروه های شورشی ساکن طوزخورماتو وابسته به سرویس اطلاعاتی ترکیه هستند که میدان های کردستان را بمباران می کنند. حشد الشعبی در توییت های خود خواستار محاکمه عاملان آن شد.

انتهای حرف / م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید