کاخ سفید از روسیه خواست با تبادل اسرای آمریکایی موافقت کند – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، تاس به نقل از «کارن ژان و سخنگوی کاخ سفید امروز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مقامات آمریکایی آماده اند اقدامات لازم را برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی محکوم شده در روسیه انجام دهند.

سخنگوی کاخ سفید افزود که واشنگتن از مسکو خواسته است که پیشنهاد مبادله زندانیان خود را با “بریتانی گرنیر” و “پل ویلان” که به عنوان شهروند آمریکایی در روسیه محکوم شده اند، بپذیرد.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: از روسیه می خواهیم این پیشنهاد را بپذیرد. ژان پیر افزود: ما آماده ایم هر اقدام لازم را برای بازگرداندن شهروندان خود به خانه انجام دهیم.

پرونده آزادی سبزتر در آمریکا برای دموکرات ها و دولت بایدن سخاوتمندانه شده است. رسانه ها گفتند اگر بایدن اگر دموکرات ها نتوانند او را آزاد کنند، احتمالاً انتخابات میان دوره ای را به رقبای جمهوری خواه خود نیز واگذار خواهند کرد.

در حالی که واشنگتن اصرار دارد دو تن از اسیران خود را با یک اسیر روسی مبادله کند، روسیه یکی را با یک زندانی از جمله گرینر و. کفش های بلند یا معامله دو به دو پذیرفته می شود و معامله دو به یک پذیرفته نمی شود. از سوی دیگر گفته می شود روس ها به دنبال افزودن اسامی هستند وادیم کراسیکوفاو یکی از مقامات سابق سازمان اطلاعات داخلی روسیه است و در سال ۲۰۲۱ در آلمان به اعدام محکوم شد. کراسیکوف او در آلمان زندانی است و مقامات در برلین باید با آزادی او در ازای معامله مبادله آمریکا و روسیه موافقت کنند. در این صورت پای آلمان به موضوع تبادل اسرای آمریکایی نیز باز خواهد شد.