ژن های پدر می توانند باعث پره اکلامپسی شوند


نویسنده اد ادلسون
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 15 سپتامبر (HealthDay News) – یک مطالعه نروژی -آمریکایی نشان داد که ژن های پدر ممکن است در خطر ابتلا به پره اکلامپسی ، وضعیت خطرناک فشار خون بالا که در دوران بارداری رخ می دهد ، کمک کند.

مشخص است که زنانی که پس از بارداری مبتلا به پره اکلامپسی متولد می شوند ، در دوران بارداری خود بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند. بر اساس گزارشی در چاپ آنلاین 15 سپتامبر ، در حال حاضر ، مطالعه بیش از 700000 تولد در نروژ نشان می دهد که مردان متولد شده پس از چنین حاملگی در صورتی که عارضه ای نیز رخ دهد ، خطر متوسطی برای بچه دار شدن دارند. مجله پزشکی بریتانیابه

دکتر آلن ویلکاکس ، محقق ارشد در م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ایالات متحده ، می گوید: “پزشکان می توانند خطر ارائه شده در مقاله را بررسی کنند و ببینند آیا در ارزیابی خطر برای زنانی که سابقه خانوادگی پره اکلامپسی دارند ، مفید است یا خیر.” در مطالعه همکاری کردند

پره اکلامپسی در حدود 5 درصد از زایمان ها رخ می دهد و سالانه 200 هزار بارداری را در ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهد. فشار خون غیرطبیعی بالا می تواند میزان خون در جفت را کاهش دهد ، که غذا و اکسیژن را به جنین می رساند ، به طور بالقوه باعث وزن کم هنگام تولد و مشکلات دیگر می شود. تنها درمان موجود ، زایمان سریع نوزاد است.

این مطالعه نشان داد که دختران زنانی که در دوران بارداری دچار پره اکلامپسی شده بودند ، دو برابر بیشتر از افراد معمولی در معرض ابتلا به این بیماری در دوران بارداری بودند ، همانطور که مطالعات قبلی نشان داده بودند. اما او همچنین 50 درصد خطر ابتلا به این بیماری را در بارداری های ناشی از مردانی که در شرایط مشابه متولد شده اند ، پیدا کرده است.

دکتر روول اسکایرون ، نویسنده این مطالعه ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه برگن ، می گوید: “این ژن پدر است که باعث ایجاد پره اکلامپسی می شود.” این تنها می تواند از طریق یک مکانیسم ژنتیکی بر این کار تأثیر بگذارد. “

ارتباط ژنتیکی برای موارد شدید پره اکلامپسی ، که می تواند برای جنین کشنده باشد ، اهمیت ویژه ای داشته است. بر اساس این مطالعه ، شیوع موارد شدید بیماری در حاملگی هایی که شامل زنانی می شود که پس از حاملگی پره اکلامپسی به دنیا آمده اند و برای مردان تقریباً دو برابر شده است.

اسکایرون گفت: “پزشکان باید آگاه باشند که این نوع خطرات می تواند منجر به چنین مواردی شود.”

این مطالعه نشان داد که خطر ژنتیکی می تواند در سراسر خانواده وجود داشته باشد. خواهران مردان یا زنان مبتلا به این بیماری در دوران بارداری دو برابر بیشتر از خطر عادی این بیماری مواجه بودند ، حتی اگر این بیماری در هنگام تولد وجود نداشته باشد.

بر اساس این مطالعه ، خطر برای خواهر و برادر در چنین مواردی افزایش نیافته است. این نشان می دهد که این حساسیت ممکن است از مادر به دختر منتقل شود ، اما از مادر به پسر منتقل نمی شود.

اسکایرون گفت: “این نوع تفکر جدید است.” “هیچ مطالعه قبلی با این نوع داده های جمعیتی انجام نشده است.”

منابع: Rolv Skjaerven ، MD ، اپیدمیولوژیست ، دانشگاه برگن ، نروژ ؛ آلن ویلکاکس ، محقق اصلی ، م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ، تحقیقات مثلث پارک ، NC ؛ 15 سپتامبر 2005 ، مجله پزشکی بریتانیا برخط

حق چاپ © 2005 ScoutNews LLC. همه حقوق محفوظ است.پرسش

چه عواملی باعث پوسیدگی دندان می شود؟
به پاسخ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید