چگونه می توان سلامت پستان را به کار بست ، به گفته کارشناسان در زمینه سلامت زنان خودآگاهی


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیشتر از همیشه شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – اما در واقع امید چندانی برای زنان در هر سنی وجود ندارد. با این وجود ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آن به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، دارای مجوز سه گانه OB / GYN ، پزشک متخصص و پزشک یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل آگاهی از سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است که رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این رشد نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی از طریق تحقیقات پزشکی ، آموزش و توسعه داریم.

بیایید تمرین جدیدی را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی ما. ما آموزش مراقبت از پوست داریم ، یک تمرین روتین مسدود شده … اما روال مراقبت از سینه چطور؟ پیش از این ، دو فرد مشهور در زمینه سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه برای چرخاندن این توپ را به اشتراک گذاشتند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه را شروع کنید؟

سالها زنان تصور می کردند که باید تا سن 40 سالگی منتظر بمانند (برخی حتی فهمیدند که این سن 50 سالگی است) تا شروع به انجام ماموگرافی سالانه کنند – اما کارشناسان می گویند که آگاهی از سلامت پستان باید در نوجوانی شروع شود. دکتر اسکات می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان مبتلا به سرطان سینه و زنان جوانتر را می بینم.”

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک با این نظر موافق است. دکتر فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را از سنین پایین و در سنین نوجوانی آغاز کنیم.” این کار با آگاهی از آنچه ماه ها در ماه در سینه های فرد می گذرد انجام می شود ، بنابراین آنها می توانند سرنخ هایی را برای مراجعه زودتر به پزشک در اختیار شما قرار دهند. “

برای رعایت بهداشت سینه چه راه هایی وجود دارد؟

تعداد انگشت شماری از روشهای ساده برای تنظیم روال زندگی و شیوه زندگی شما برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت پستان وجود دارد: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و آنچه خارق العاده است این است که این روش های تشخیص و پیشگیری در سال های اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. “ما پیشرفت هایی در تکنیک ها و روش های غربالگری برای شناسایی سرطان ها در مراحل اولیه و در نتیجه داریم [we have] دکتر فو می گوید ، پیش بینی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما “. ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی از پستان (که فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی هستند که ما را در تشخیص و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان تشخیص می دهند. “

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، با چک های ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم شبیه آنچه ما قبلاً” معاینه خود سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا ثابت نشده است که تغییری ایجاد می کند.”

ظاهر و شکل آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید و خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را وارونه بدانید. به این ترتیب ، می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات در پوست ، گودی پوست ، بیرون کشیدن نوک سینه ، ترشح نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید به پزشک خود مراجعه کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر فو می گوید: یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، ترقوه یا ناحیه گردن است. “دانستن آنچه در سینه های فرد از ماه به ماه می گذرد ، بنابراین او می تواند سرنخ هایی را به شما بدهد تا زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

معاینات پزشکی و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مشورت منظم با پزشک – از جمله OBGYN – می تواند به شما در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. مهم است که سوابق مفصلی داشته باشید و سابقه خانوادگی خود را مرور کنید (به ویژه در مورد دسته کلی سرطان). دکتر فو می گوید: “آگاهی از سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، مردان ، سرطان روده بزرگ یا سرطان سینه ، برای غربالگری زودهنگام یا آزمایش ژنتیکی ضروری است.”

اکثر زنان شروع این ملاقات ها را تا اواسط تا اواخر دهه 1940 در نظر نمی گیرند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که یک معاینه زودهنگام انجام دهید ، به خصوص اگر انجام دادن داشتن سابقه سرطان در خانواده “توصیه می شود در 25 سالگی با یک جراح یا متخصص سینه مشورت کنید تا ارزیابی خطر رسمی را انجام دهد تا گروه خطر و توصیه های خاصی را برای شما در مورد زمان شروع غربالگری و بهترین مطالعات غربالگری تعیین کند. برای شما ، “او می گوید.

پس آزمایش ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن آزمایش ژنتیک در خانه ، این موضوع تا اواخر به موضوعی محبوب تبدیل شده است. همانطور که گفته شد ، دکتر اسکات توضیح می دهد که تنها 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه به دلیل ژنتیک استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما رخ دهد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این دانش به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

با این حال ، مزایای زیادی برای این آزمون ها وجود دارد. “آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط با آن و همچنین تعداد زیادی از افراد داشته است و با انجام ماستکتومی یا اووفورکتومی در تشخیص احتمالی سرطان در آینده به آنها کمک می کند. دکتر فو می گوید: “حتی از بروز سرطان جلوگیری می شود”.

بررسی های هورمونی (پیشگیری)

دکتر اسکات توضیح می دهد که نوع دیگری از پیشگیری این است که هورمون های خود را به سالم ترین سطح خود برسانید. این کمی متفاوت است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] در معرض خطر بالقوه سرطان است ، “دکتر اسکات می گوید. وی گفت: [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما مبتلا به استروژن بالا هستید (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا دوره های دشوار) ، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که یک آزمایش آزمایشگاهی انجام دهید تا او را با پزشک معاینه کنید. “توصیه می شود در این شرایط هورمون ها را آزمایش کرده و میزان بالا یا نامتعادل بودن آنها را تعیین کنید.” او توضیح می دهد که این بیشتر یک الف است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، درست است با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص انتخاب های خاصی از سبک زندگی سالم (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی عمومی) را که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، برجسته کردند. به گفته دکتر فو ، این امر “تنظیم عوامل خطر اصلاح پذیر” نامیده می شود. (واقعیت خنده دار: همه آنها می خواهند همچنین به تنظیم هورمون ها کمک می کند … و سلامت کلی عالی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان ، گوشت قرمز و محصولات لبنی را محدود کنید تا تغذیه سالم پستان را بهینه کنید.

مرتبط: آخرین راهنمای رژیم غذایی سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند در این مورد وزن بدن سالم و BMI برای اهداف پزشکی حفظ شود. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد جایی زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است.ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. ”

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند در اینجا نیز صدق می کند. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! اسناد از شما می خواهند که سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک یا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (توصیه مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای بلند شدن با پزشک و / یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

سوتین چطور؟

برخی موارد در مورد این که آیا سوتین در سلامت پستان نشان داده می شود یا خیر (یا حتی می تواند منجر به سرطان پستان شود) مطرح شده است. دکتر اسکات می گوید نگران همه اینها نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است من نگاه کردم به [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین – پوشیدن ، نپوشیدن ، و سیم نداشتن [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، برای راحتی ، وایرلس را توصیه می کنم. “اگر می خواهید راحت باشید ، اما در مورد فشار دادن سیم های مورد علاقه سرطان زا استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت برای سلامت سینه

دکتر فو می گوید: “پیشرفت های مستمری در تکنیک ها و استراتژی های درمان سرطان پستان وجود دارد.” به این ترتیب ، امیدها برای بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل ترکیبی 93 است ، [and] برای مرحله I ، 99 است. ”

او می گوید برخی از این موارد به دلیل “در سن درمان فردی” است که “بسته به زیست شناسی تومور” برای هر فرد طراحی شده است. این امر از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان غیر ضروری و تهاجمی رهایی بخشد. دکتر فو می گوید: “آزمایش ژنومیک به شناسایی رفتار تومور هر فرد کمک کرده است ، بنابراین می دانیم که آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد و بسیاری از زنان را از شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته دریافت می کردند نجات می دهد.” دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، توضیح می دهد که تابش نیز کاهش یافته است. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانستیم دوز تشعشع و افرادی را که به تابش نیاز دارند محدود کنیم. “

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار مفید بوده و امکان درمان مستقیم تر ، کمتر تهاجمی (و پیشگیرانه!) را فراهم کرده است. حتی جراحی ها بهبود یافته است. دکتر فو می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای تشخیص غدد لنفاوی زیر بغل و احتمالاً وصل مجدد آنها به منظور ترمیم تخلیه بازو ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم.”

خط پایین

امیدها بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند اطمینان حاصل کند که شما بهترین شانس را نه تنها برای سینه های سالم ، بلکه برای بدن سالم (و زندگی) دارید. بنابراین خودآگاهی از سلامت سینه را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید