پیش بینی بارش برای ۲۱ استان


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از بارش شدید باران و وزش باد شدید در مناطق مختلف کشور، سکون نسبی و آلودگی هوا در تهران و کرج خبر داد.

پیش بینی بارش برای 21 استان

به گزارش خبر تایم، صادق زایان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی در خصوص وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۳۰ آبان ماه) در مناطق خوزستان، لرستان، ایلام، جنوب همدان. ، مرکزیه و کرمانشاه. و شهرمحال، بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، اصفهان، یزد، کرمان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و کوهها. ارتفاعات تهران و سمنان بارش باران در مقاطعی همراه با وزش باد پیش بینی می شود

و ادامه داد: روز یکشنبه (۳۱ آبان) در جنوب یزد، کرمان، شمال و شرق فارس و ارتفاعات جنوب و غرب اصفهان گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در گلستان، شمال خراسان، بارش پراکنده پیش بینی می شود. و خراسان رضوی.

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران هواشناسی کشور روز دوشنبه (۳ آبان) گفت: هوا در اکثر مناطق کشور پایدار است. روز سه شنبه (۴ آبان) در سواحل غربی دریای خزر و اردبیل و روز چهارشنبه (۴ آبان) در نواحی غرب و شمال غرب و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی بارش خواهد بود. در این پنج روز بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر البرز مرکزی و شرقی و همچنین زاگرس مرکزی دور از انتظار نیست.

ضیاء گفت: امروز هوای مناطق پرتردد شهرهای تهران و کرج به دلیل سکون نسبی هوا غبارآلود است. امروز دریای خزر و شمال خلیج فارس، یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روز سه شنبه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۳۱ آبان) صاف تا کمی ابری و گاهی طوفانی با حداقل دمای ۹ پیش بینی می شود. و حداکثر دمای هوا ۱۸ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۳ آبان) صاف و گاهی وزش باد با دمای کمتر از ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاء در پایان گفت: امروز و فردا (۳۱ و ۲۲ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین و بجنورد با دمای ۰ و ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.