پیام بسیج شریف به وزیر علوم در خصوص اتفاقات شب گذشته – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، دانشجویان بسیجی شریف در نامه ای به وزیر علوم در خصوص حوادث روز گذشته دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکومیت آن خواستار برخورد شفاف و سازش ناپذیر بر اساس آیین نامه انضباطی و قوانین تنظیم کننده این دانشگاه شدند.

متن پیام به شرح زیر است؛

جناب آقای دکتر ذوالفیگل
جناب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

اتفاقی که در روز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی شریف افتاد مجموعه ای از حوادث تلخ و شگفت انگیز بود که دانشگاه را در چنگال افراط گرایی و تباهی قرار داد. یخ زدگی خشن و بی ادبانه برخی از دانشجویان از یک سو و رفتار غیرمنطقی و ورود غیرمسئولانه نیروهای امنیتی به اطراف دانشگاه از سوی دیگر، روز تلخ و سیاهی برای دانشگاه شریف بود. ایجاد صحنه های ناراحت کننده در فضای علمی دانشگاه به راحتی از خاطره دانشجویان و اساتید پاک نخواهد شد.

جناب وزیر محترم
حضور افسارگسیخته و رعب آور گروهی از نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه صنعتی شریف صحنه های تأسف بار و نگران کننده ای را به همراه داشت و این حضور بی تفاوت بدون شک در شعله ور شدن آتش تنش در دانشگاه صنعتی شریف نقش داشت. جمعیت دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برخورد خشونت آمیز و قهری با دانشجویان را به شدت محکوم می کند و از شما انتظار دارد با قاطعیت از تکرار چنین حوادث تلخی در فضای دانشگاه شریف و سایر دانشگاه های دولتی جلوگیری شود. حداقل انتظاری که از شما داریم، علاوه بر جلوگیری از این گونه اتفاقات، دلجویی از دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف و جبران لطمات اخلاقی عظیمی است که امروز بر دانشگاه صنعتی شریف وارد شده است.

از سوی دیگر رفتار وحشیانه و سردادن شعارهای رکیک که حتی یک کلمه تکرار نمی شود، تجمع جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف در دهم محرم را به تماشایی بی شرمانه و بی معنا تبدیل کرد. از ادبیات و فرهنگ اساتید و مردم شاگرد نداشت و ننگی بر صفحه تاریخ دانشگاه صنعتی شریف شد. خواهشمندیم قاطعانه سعی کنید ریشه این رفتارهای غیرمنطقی را در دانشگاه صنعتی شریف جستجو کنید. دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکومیت این حادثه تلخ، خواستار برخورد شفاف و سازش‌ناپذیر بسیج دانشجویی بر اساس مقررات و قوانین انضباطی حاکم بر دانشگاه و نه بر اساس تدابیر امنیتی و بهره‌مندی چند روز گذشته با فضاسازان است. از خواسته ها تو دانشگاه اینجوری آلودگی میکنن

سلام بر علی از طبع هادی

کپی به:
آقای رئیس جمهور
وزیر اطلاعات
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
رئیس کمیسیون تحصیلات عالی مجلس نمایندگان