پنج پیشنهاد ارائه شده در رای گیری شما در ماه نوامبر


انتخابات ریاست جمهوری نوامبر نه تنها برای شهردار نیویورک در حال رای گیری است. همچنین پنج پیشنهاد وجود خواهد داشت که در صورت تصویب ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت درج می شود ، که اصلاح پارلمان های ایالتی را در آینده دشوارتر می کند. در حالی که رای دهندگان ملزم به “بله” یا “نه” به همه پیشنهادات نیستند ، رای “بله” به یک پیشنهاد جداگانه به این معنی است که آنها به همه اصلاحات تحت آن پیشنهاد رای خواهند داد.

برخی از پنج پیشنهاد فقط به روز رسانی قانون اساسی ایالت است ، در حالی که برخی دیگر پیامدهای مهمی برای قانونگذار ایالت و حزب حاکم دارد. در اینجا آنچه قبل از ورود به غرفه رای گیری باید بدانید ، آمده است.

پیشنهاد رای گیری شماره 1: به روز رسانی روند توزیع مجدد حالت

ایالت نیویورک در حال حاضر در حال ترسیم مجدد خطوط ایالت سنا ، مجمع و کنگره است که عموماً به عنوان توزیع مجدد شناخته می شود. تنها برای اولین بار در تاریخ ایالت ، آن مسئولیت که زمانی منحصراً به عهده قانونگذار ایالت گذاشته شد و منجر به شکایت شد ، با کمیسیون مستقل توزیع مجدد (IRC) تقسیم می شود.

این کمیسیون ده نفره-متشکل از چهار جمهوریخواه ، چهار به اصطلاح دموکرات و دو نفر که توسط جمهوریخواهان و دموکراتها انتخاب شده بودند-برای اولین بار در سال جاری پس از همه پرسی سال 2014 در قانون اساسی ایالت تشکیل شد. نقشه سازان از آن زمان دو پیشنهاد نقشه ارائه کرده اند که هدف آن از حفظ روند توزیع مجدد بدون سیاست را تضعیف کرده است. IRC در حال طراحی مجدد این خطوط پس از انتشار ده سال آمار سرشماری ایالات متحده است.

اما اکنون ، مطابق با پیشنهاد رای گیری شماره. 1 ، دولت می خواهد تغییراتی در نحوه کار کمیسیون ایجاد کند. پیشنهاد رای گیری اکنون از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا قانون ایالت را می توان به موارد زیر به روز کرد:

  • حذف قاعده ای مبنی بر اینکه این کمیسیون باید دارای مدیران اجرایی متشکل از یک نفر باشد که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یک نفر توسط کمیسیونرهای دموکرات تعیین شده اند.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر اجرایی مشترک دارد ، این قانون پیشنهادی هیچ تاثیری بر روند توزیع مجدد فعلی نخواهد داشت. اما این می تواند در بیش از یک دهه آینده ، زمانی که انتظار می رود کمیسیون دوباره ملاقات کند ، تأثیر بگذارد و امکان انتخاب دو مدیر اجرایی مشترک توسط یک حزب را باز کند. این امر جنبه دوحزبی بودن را بیشتر از بین می برد و ماموریت کمیسیون برای عاری نگه داشتن روند نقشه برداری از سیاست ها را تضعیف می کند.
  • جدول زمانی را کوتاه کنیدبه قانونگذار ایالتی ممکن است نقشه های توزیع مجدد را تأیید کند یا آنها را رد کرده و برای تلاش دوم به کمیسیون ارسال کند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت ها تغییر می کند و مدت زمان ارسال نقشه ها دو هفته کوتاه می شود. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه ها را رد کند ، نمایندگان مجلس می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند ، که باید توسط نمایندگان پارلمان و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد زمان بندی فشرده به عنوان ایجاد سناریویی تفسیر شد که در آن کمیسیون فرصت کمی برای ایجاد اجماع در مورد نقشه ها و اجازه به قانونگذار ایالت برای ایجاد نقشه های خود خواهد داشت.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز راهی برای قانونگذاری ایالت به شمار می رود که این نقشه ها را به موقع در دسترس داشته باشد تا نامزدها شروع به جمع آوری امضا برای ورود به رای گیری اولیه ژوئن کنند. در ده سال آینده ، نقشه ها باید بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ، طبق پیشنهاد ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه افراد در ایالت نیویورک در فرایند توزیع مجدد مشارکت دارند تنها در صورتی که اداره سرشماری تصمیم بگیرد که آنها را در تعداد خود شامل نشود – از جمله شهروندان و افرادی که در رزروهای بومیان آمریکا زندگی می کنند ، که اکنون به آنها “بیگانگان” گفته می شود. در حالی که این پیشنهاد در حال حاضر در قوانین ایالتی است ، در قانون اساسی ایالت وجود ندارد و از آن حمایت کمتری می کند. این پیشنهاد همچنین عبارت “بیگانگان” را حذف می کند.
  • در صورت موافقت 7 نفر از 10 کمیسیونر با نقشه ها ، به نمایندگان پارلمان در مجلس و سنا که “اکثریت ساده” نامیده می شود اجازه دهید نقشه های منطقه را تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، قانون تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذاران است ، آستانه ای که به عنوان “اکثریت فوق العاده” شناخته می شود ، در صورتی که مجلس و سنا تحت کنترل یک حزب (که در حال حاضر هستند) باشند. این پیامدهای گسترده ای دارد ، زیرا حزب حاکم می تواند نقشه های منطقه را بدون کمک زیاد حزب اقلیت مرور کند و احتمال مجازات را باز بگذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان زندان بر اساس محل نگهداری آنها محاسبه نمی شود ، بلکه براساس آخرین آدرس منزل مشخص شده است. این بدان معناست که یک ساکن شهرستان راکلند که در مرکز اصلاحات کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند محسوب می شود. این مقررات می تواند جمعیت را در انتهای جنوبی شهر نیویورک افزایش دهد ، که می تواند به منابع بیشتری منجر شود. اگرچه این ماده قبلاً در قوانین ایالتی است ، اما بخشی از قانون اساسی نیست و بنابراین در ترسیم مجدد نقشه ها در سطح کنگره اعمال می شود.
  • تعداد مناطق ایالتی مجلس سنا را به 63 محدود کنید، همانطور که اکنون است ، به جای 50 ، همانطور که در قانون اساسی ذکر شده است.
  • مفاد به اصطلاح “قفل مرز” را حذف کنیدبه در وضعیت فعلی ، نقشه سازان می توانند یک محدوده منطقه ایجاد کنند که محله شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری جدا می کند. این امر منجر به ایجاد محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک اوزون جنوبی در کوئینز شده است که به شدت تخریب شده و توسط هفت ناحیه تجمعی نمایندگی شده اند. قانون پیشنهادی یک سیستم سفت و سخت تر ایجاد می کند که از نقشه برداران جلوگیری می کند تا مرزهای منطقه را در وسط محله قرار دهند و قدرت را کاهش دهند.

پیشنهاد رای گیری شماره 2: حقوق پاکسازی محیط زیست

این اصلاحیه پیشنهادی این خط را به منشور حقوق دولتی اضافه می کند: “هر کس حق دارد هوا و آب تمیز و محیطی سالم داشته باشد.” با این حال ، این پیشنهاد مبهم است که اگر دولت نتواند این ضمانت را برای نیویورکی ها ارائه دهد ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی ، مانند شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه حامی حمایت از محیط زیست بیشتر ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م toثر برای اطمینان از یک محیط سالم استقبال می کنند. این گروه در بیانیه ای که در حمایت از قانون بر روی وب سایت خود قرار داده است ، گفت که این اصلاحیه “ابزاری مهم برای پاسخگویی به دیگران” است و تغییرات مشابهی را در پنسیلوانیا و مونتانا ، که منجر به حفاظت از محیط زیست عالی شد ، برجسته کرد.

با توجه به تجزیه و تحلیل پیشنهاد لیگ انتخاباتی زنان ، که مزایا و معایب چنین پیشنهادی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند “انعطاف پذیری زیادی در تفسیر و اجرای مفاد به دادگاه های نیویورک بدهد. جزئیات بیشتر در مورد اجرا و تعاریف ، وظایف و تعهدات مربوط به حقوق زیست محیطی مورد نیاز است. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی Environmental Advocates NY ، که کمپین تبلیغ این پیشنهاد را در سال 2017 رهبری کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که “مطابق با ساختارهای نظارتی موجود” عمل کند.

ایوانوویچ گفت: “دیگر بحث کنترل آلودگی نخواهد بود ، بلکه جلوگیری از آلودگی است.”

پیشنهاد رای گیری شماره 3: کوتاه کردن رکورد ده روزه رای گیری

این پیشنهاد الزامی را حذف می کند که شما باید برای رای دادن حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت ثبت نام کنید. قانونگذار ایالتی باید قوانینی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید. این می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رای گیری شماره 4: درخواست رای بدون بهانه

در حال حاضر ، تنها راه اخذ رأی غیابی این است که اعلام کنید بیمار یا ناتوان هستید تا به محل اخذ رای نرسید یا در ناحیه ای که در آن ثبت نام کرده اید برای رای دادن در روز انتخابات ثبت نام کنید. این پیشنهاد به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به ارائه هیچ گونه توضیح ، رأی غیابی بگیرید. اما ، مانند پیشنهاد رای گیری شماره. 3 ، گام بعدی مستلزم آن است که قانونگذار ایالت یک قانون ایالتی ارائه دهد.

اندرو کوئومو ، فرماندار سابق ، به دلیل شیوع همه گیر موقت ، روند رای گیری بدون عذرخواهی را ایجاد کرده است ، اما پیشنهاد رای گیری شماره. 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی اضافه می کند. این نتیجه می تواند رای گیری های غایب را در زمان پایان انتخابات واقعاً مشکل ساز کند ، همانطور که در رقابت شهردار مشاهده کردیم.

پیشنهاد رای گیری شماره 5: دیدگاه دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی نیویورک می توانند تقاضاها را تا سقف 25000 دلار بشنوند و در مورد 1983 تصمیم بگیرند ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد تا پرونده های حداکثر فعلی را بشنوند و تصمیم گیری کنند.

در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد ، از حجم کار تحمیل شده به قضات دیوان عالی کشور کاسته می شود. مزیت اضافی برای شما این است که باید زمان کمتری را برای رسیدگی به پرونده خود در دادگاه مدنی نیویورک در مقایسه با دادگاه عالی ایالتی منتظر بمانید ، که اغلب تحت فشار است. بنابراین به جای اینکه منتظر بمانید تا جلسه دادگاه شما روز دوشنبه در دادگاه عالی ایالتی استماع شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید