پس از تهدیدهای اخیر تایوان ، جو بایدن باید در برابر چین مقاومت کند


چین با ارسال هشدار مبنی بر “جنگ در هر زمان ممکن است” تعداد بی سابقه هواپیماهای نظامی را برای تهدید تایوان ارسال کرده و از متحدان دموکراسی جزیره بخواهد که “می خواهند به غذای توپ تبدیل شوند”.

بایدن پاسخ می دهد: صحبت های خوشحال کننده درباره اینکه چگونه رئیس جمهور مادام العمر چین یک ماه پیش وعده داده بود که صلح را حفظ کند و پنتاگون را از “رقابت قدرت بزرگ” دوران ترامپ به “رقابت استراتژیک” تغییر دهد که “نباید و نباید ، همکاری با چین را حذف می کند ”

اوچ بحث “صلح در زمان ما” دقیقاً پاسخ غلطی به پیام چین است “ما آماده غوغا هستیم”. واشنگتن باید هم اکنون اقدام کند تا پکن را متقاعد به عقب نشینی کند.

در اول اکتبر ، روز ملی کمونیست های چین ، پکن 38 هواپیما را در منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان پرواز کرد ، که یک رکورد بود – تا اینکه 39 روز بعد پرواز کرد. چهار روز بعد ، ارتش آزادیبخش خلق 150 هواپیمای جنگنده ، بمب افکن های هسته ای ، هواپیماهای ضد زیر دریایی و دیگر جنگنده های جنگی را به ملت آزاد فرستاد و قول داد که “هرگز اجازه تجزیه داده نخواهد شد”.

پاسخ وزارت امور خارجه بایدن: “ایالات متحده بسیار نگران است.”
هی این سفرها فقط ترسناک نیستند: آنها تمرینات هدفمند ، آموزش برای نیروی هوایی چین و راهی برای خسته کردن نیروهای کوچک و قدیمی در تایوان هستند.

تهدیدهای متعدد: “وضعیت در امتداد تنگه تایوان تقریباً هر گونه مانور برای از دست دادن در آستانه رویارویی از دست داده است و احساس فوریتی را ایجاد می کند تا جنگ در هر زمان شروع شود.” Global Times.

سخنگوی پکن همچنین گفت که “افکار عمومی اصلی در سرزمین اصلی چین” خواهان “آمادگی جدی بر اساس احتمال نبرد” است و به تایوان و متحدانش گفت: “بازی با آتش را ادامه ندهید.”

به علاوه یک توییت: “با آماده شدن مقامات تایوانی برای جنگ ، بیایید ببینیم آیا استرالیا مایل به پیوستن به رژیم جدایی طلب تایوان برای تبدیل شدن به علوفه توپ است.”

فقط برای روشن تر شدن: راهی برای جزیره وجود ندارد که جنگی را با کشوری آغاز کند که نه تنها ارتش ، ارتش و نیروی هوایی بسیار بیشتری دارد – بلکه هسته ای نیز دارد.

چیو کو-چنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان و ژنرال بازنشسته ، این وضعیت را “بدترین وضعیت در 40 سال گذشته از زمان عضویت من” می نامد. وی پیش بینی می کند که چین می تواند ظرف چهار سال به این کشور حمله کند.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن ، در اواخر بهار مدیر عامل هواوی که مظنون به اجازه دادن به جنگ سایبری در پکن است ، هنوز شکاک است. او روز سه شنبه خبرنگاران را در تماس تلفنی خود با رئیس جمهور شی جین پینگ در 9 سپتامبر فرستاد: “ما موافقت می کنیم که به توافق تایوان پایبند خواهیم بود. ما آنجا هستیم. ”

وزیر دفاع تایوان چیو کو-چنگ وضعیت چین را “بدترین وضعیت در 40 سال گذشته از زمان عضویت من” می داند.
SAM YEH / AFP از طریق گتی ایماژ

تایوان در حال نوسازی نیروهای خود است و هزینه های دفاعی خود را تا 5.6 ​​میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش می دهد. اما 23.6 میلیون کشور نیاز به کمک دارند تا از هر 1.4 میلیارد نفر یکی از آنها جلوگیری شود. وال استریت ژورنال پنجشنبه گزارش داد که یگان عملیات ویژه ایالات متحده و برخی از تفنگداران دریایی به طور مخفیانه به مدت یک سال نیروهای تایوانی را آموزش می دهند – اما این نیروها اندک هستند ، حدود دوجین سرباز.

واشنگتن باید به تایوان کمک کند تا شکستن آن سخت تر شود ، با دفاع هوایی و سایبری قوی تر ، موشک های بیشتر و مین های ضد کشتی – و تجهیزات لازم برای مقاومت در برابر محاصره.

بایدن باید در برابر دیکتاتوری مقاومت کند که قصد دارد نه تنها بر جزیره مستقل ، بلکه بر جهان تسلط یابد. پکن برای بیدار شدن باید چکار کند؟

دیدگاهتان را بنویسید