پروژه سلمان تا پایان سال تکمیل می شود


مدیرعامل پتروشیمی مارون در گفتگوی تصویری با یک شرکت نفتی اعلام کرد:

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: خبر خوب در مورد پروژه سلمان این است که اکثر تجهیزات عمده و بلندمدت یا در محل در دسترس قرار گرفته و یا در راه است که به زودی به سایت منتقل می شود به طوری که بیش از ۹۰ دستگاه درصد تجهیزات آن آماده است و رویدادها در پایان سال خوب خواهد بود.

پروژه سلمان تا پایان سال تکمیل می شود

به گزارش خبر فوری، دکتر امین امرای در خصوص تاثیر تاخیر در بهره برداری از پروژه متانول بوشهر و PDH سلمان که منجر به افزایش هزینه های عملیاتی شده و سودآوری پروژه را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت. وی با بیان اینکه این شرکت به دلیل وجود رقبای جدی در آینده است، گفت: ابتدا از سهامداران و هیئت مدیره پتروشیمی مارون به دلیل حمایت از مجموعه مدیران مالی که منجر به موفقیت شد تشکر می کنم. قابل قبول و حداکثر تقسیم سود در مجمع سالانه

و مارون، مدیرعامل پتروشیمی ادامه داد: دو پروژه مذکور قبلا با مشکل مواجه بوده اند و داستان آنها طولانی است و متعلق به شخص یا شرکت خاصی نیست و بسیاری از پروژه های کشور در همین وضعیت قرار دارند، اما خبر خوش پروژه سلمان این است که اکثر تجهیزات اصلی و رشته های بلند آن در محل تامین شده یا وجود دارد و یا در راه حمل و نقل است که به زودی به محل می رسد به طوری که بیش از ۹۰ درصد تجهیزات آن آماده است و ما اتفاقات خوبی در پایان سال خواهد داشت.

امرای در خصوص پروژه متانول بوشهر افزود: فاز اول بوشهر راه اندازی شده و در حال خدمت است، اما در بحث تامین متانول خوراک و افزایش هزینه و قیمت آب و برق، مشکل فقط در بوشهر و همه متانول سازان نیست. این مسایل. در مرحله دوم شرایط عادی حاکم است و کسب و کار به خوبی پیش می رود و اگر تمام واحدهای آن تا پایان سال به بهره برداری نرسد، به طور قطع در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.

وی درباره پروژه نیروگاه گفت: با توجه به دوری آن از منطقه ویژه اقتصادی اهواز، امکان تامین انرژی واحد بازیافت سیتوپلاس از دهه فجر وجود ندارد، بنابراین منتظر هستیم تا انرژی را به صورت مستقل در آنجا تامین کنیم و مطالعات انجام شود. بیرون در یکی دو ماه آینده. تمام کردن

امرای در خصوص تکرار عملکرد و موفقیت های درخشان خود در پتروشیمی شیراز در پتروشیمی مارون گفت: همیشه با فضل الهی و یاری همه همکاران عهد می بندم که تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط انجام دهیم.