پخت ۷۲ ظرف غذای نذری شهدای کربلا و ۷۲ شهید زنجانی


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی جعفری روز پنجشنبه علنی اعلام کرد خبرنگاران وی به پخت و توزیع ۱۰ تا ۱۱ هزار غذای نذری همزمان با هفتم محرم در زنجان اشاره کرد و گفت: توزیع این غذای نذری روز جمعه ۲۳ مرداد ماه مصادف با هفتم محرم انجام می شود. از ماه محرم ساعت ۱۹ در میدان ادونتیست.

خوان احسان حسینی رئیس گروه نازورای ۷۲ جهادی با تایید اینکه آئین پخت و توزیع غذای نذری با حضور معنوی ۷۲ شهید اهل شهر زنجان برگزار می شود، تصریح کرد: قاب عکس ۷۲ شهید به نیت ۷۲ شهید کربلا در کنار ۷۲ دیگ غذا برای نذری و تزیین است که اضافه می شود این اجتماع بر فضای معنوی حاکم بر آن می افزاید.

وی با بیان اینکه آیین پخت و توزیع این غذای نذری با برنامه های فرهنگی پیوند خورده است، گفت: از جمله این برنامه ها که از عصر فردا پنجشنبه آغاز می شود اجرای سرود و سرود و ویژه برنامه های ویژه کودکان در محل فرهنگسرای کودک است. ایستگاه.

جعفری به حضور برخی از مسئولان در مراسم پخت و توزیع غذا اشاره کرد و افزود: برپایی ایستگاه سلفاتی از دیگر برنامه های جنبی این مهمانی است.

به گفته خان احسان حسینی رئیس مرکز خیریه حضرت ابوالفضل و گروه جهادی نظرورا ۷۲، ۴۰ هزار کیسه غذای دیگر در پایان ماه محرم و صفر پخت و توزیع می شود که مجموع غذای ارائه شده در این دو منطقه است. دو ماه به ۵۰۰۰۰ کیسه می رسد.

وی گفت: پخت ۴ هزار وعده غذای نظری همزمان با عید غدیر خم و ۵۰ هزار جیره در ماه مبارک رمضان از دیگر اقدامات این مرکز خیریه در راستای ایجاد فرصت برای بهره مندی مردم از غذاهای علوی و حسینی است.

الجعفری همچنین به اعزام ۱۴ اتوبوس برای اولین زائران حرم امام رضا (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: این زائران که توسط مرکز خیریه شناسایی شده اند، مهرماه به مشهد مقدس اعزام می شوند. این سال

پایان پیام / ۲۳۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید