پانل FDA دوز کمتر شات COVID مدرن برای تقویت کننده را تأیید کردمشاوران بهداشتی ایالات متحده روز پنجشنبه گفتند برخی از آمریکایی هایی که واکسن مدرن کووید -19 دریافت کرده اند باید تقویت کننده نصف دوز را برای تقویت حفاظت در برابر ویروس دریافت کنند.

مشاوران بهداشتی ایالات متحده روز پنجشنبه گفتند برخی از آمریکایی هایی که حداقل شش ماه پیش واکسن Moderna COVID-19 را دریافت کرده اند ، باید یک دوز تقویت کننده را برای احیای محافظت از کرونا دریافت کنند.

گروه مشاوره ای خارجی سازمان غذا و دارو به اتفاق آرا رای مثبت داد و توصیه کرد که برای سالمندان و همچنین افراد جوان با مشکلات بهداشتی دیگر ، مشاغل یا شرایط زندگی که باعث افزایش خطر ابتلا به کووید -19 می شود ، تزریق تقویت کننده را انجام دهند.

این توصیه اجباری نیست ، اما گامی کلیدی در جهت گسترش کمپین فراخوان ایالات متحده به میلیون ها آمریکایی دیگر است. بسیاری از افرادی که عکس های اصلی Pfizer خود را حداقل شش ماه پیش دریافت کرده اند ، پس از اینکه FDA در ماه گذشته اجازه استفاده از آنها را داده بود ، در حال حاضر یک تقویت کننده دریافت می کنند – و این همان گروه های پرخطری هستند که مشاوران FDA می گویند باید یک تقویت کننده دریافت کنند.

گروهی گفتند – علیرغم قصد اولیه دولت بایدن برای انجام این کار ، زمان شلیک دوزهای واکسن Moderna یا واکسن Pfizer برای همه فرا رسیده است.

ویروس کرونا همچنان تهدید بزرگی برای افراد واکسینه نشده است – در حالی که واکسینه شده از محافظت قوی در برابر بیماری های شدید یا مرگ ناشی از COVID -19 برخوردار است.

دکتر مایکل کوریلا از موسسه ملی بهداشت گفت: “من واقعاً نیازی به یک کمپین” اجازه دهید آن را شکست “برای همه نمی بینم.

در مورد مقدار مصرف ، واکسیناسیون اولیه Moderna شامل دو عکس 100 میکروگرم است. اما مدرنا می گوید یک شات 50 میکروگرمی باید برای تقویت کننده کافی باشد.

این آژانس متخصصان خود را برای ارزیابی اینکه چه کسانی باید تقویت کننده دریافت کنند و چه زمانی برای کسانی که عکس های Moderna و Johnson & Johnson را در اوایل امسال دریافت کرده اند ، جمع آوری کرده است. این پنل روز جمعه درباره J&J بحث خواهد کرد.

FDA از توصیه های مشاوران خود در تصمیم گیری نهایی برای محرک های هر دو شرکت استفاده خواهد کرد. با فرض یک تصمیم مثبت ، یک مانع دیگر نیز وجود دارد: هفته آینده ، گروهی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری دعوت می شود ، اطلاعات بیشتری در مورد افرادی که باید از آن استفاده کنند ارائه می دهند.

بسیاری از دانشمندان آمریکایی هنوز در مورد اینکه چه کسی به تقویت کننده و هدف آنها نیاز دارد – آیا آنها به ویژه برای افرادی که در معرض بیماری شدید هستند یا باید از آنها برای کاهش عفونت ها نیز استفاده شود – اختلاف نظر دارند.

FDA با این مشکل روبرو شده است که آیا Moderna شواهد کافی برای حمایت از تقویت کننده دوز کم خود ارائه کرده است.

با افزایش نوع دلتا در ماه های ژوئیه و آگوست ، یک مطالعه Moderna نشان داد افرادی که اخیراً واکسینه شده اند نسبت به افرادی که مدت طولانی تری واکسینه شده اند ، 36 درصد کمتر از عفونت های “کشف شده” برخوردار بوده اند.

مطالعه دیگری روی 344 نفر نشان داد که واکسن تقویت کننده شش ماهه آنتی بادی های ویروس را به سطوح محافظتی باز می گرداند – و شامل جهش های زیادی در آنتی بادی هایی است که می توانند نوع دلتا را مورد هدف قرار دهند. اما این یک مطالعه کوچک بود و تنها حدود نیمی از این افراد محدوده دوز دقیقی را که در کمپین فراخوان مدرن ارائه می شد دریافت کردند.

دکتر پاتریک مور از دانشگاه پیتسبورگ می گوید: “داده ها به خودی خود قوی نیستند ، اما مطمئناً به سمتی می روند که از این رای حمایت می کند.”

حتی بیشتر مشاوران نگران بودند که افزایش دوز کمتر می تواند برخی از مزایای بالقوه ضربه سوم را با حداکثر مقاومت برای مردم به همراه داشته باشد.

کوریلا گفت: “این در واقع می تواند تأثیر شگرفی بر پایداری داشته باشد.”

مودرنا گفت که او تقویت کننده دوز پایین تر را انتخاب کرد زیرا واکنش های ناراحت کننده کمتری مانند تب و درد ایجاد کرد ، اما واکسن های بیشتری را برای عرضه جهانی در دسترس می گذارد.

یک عارضه جانبی بسیار نادر واکسن های Moderna و Pfizer التهاب قلب است ، به ویژه در مردان جوان مدت کوتاهی پس از دوز دوم – و یک سوال مداوم این است که آیا یک دوز دیگر می تواند موارد بیشتری را تحریک کند. مطالعه فراخوان مدرن به اندازه کافی بزرگ نبود تا چنین خطر نادری را تشخیص دهد.

اما اسرائیل پیشنهاد تقویت کننده های Pfizer را زودتر از آمریکا و تعداد بیشتری از مردم آغاز کرد. روز پنجشنبه ، دکتر شارون آلروی-پریس از وزارت بهداشت اسرائیل به FDA گفت که پس از 3.7 میلیون دوز تقویت کننده ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که تزریق اضافی خطرناک تر باشد.

از آنجا که واکسن Moderna مشابه است ، مشاوران FDA داده ها را اطمینان بخشیده اند.

در حالی که محرک های فایزر فقط برای گروه های خاصی از آمریکایی های پرخطر است ، مقامات اسرائیلی معتقدند که استفاده گسترده از تقویت کننده در کشور آنها رشد دلتا را متوقف می کند.

آلروی پریس در پاسخ به مشاوران FDA که اشاره کردند سایر کشورها بدون استفاده گسترده از تقویت کننده ، کاهش موارد دلتا را مشاهده کرده اند ، گفت: “هیچ شکی در ذهن من وجود ندارد که شکستن منحنی به دلیل افزایش دوز بود.”

اما مشاوران FDA یک موضوع گیج کننده را نیز برجسته کرده اند: افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است ممکن است در حال حاضر سومین دوز کامل واکسن Moderna را بلافاصله پس از واکسیناسیون اولیه دریافت کنند – بنابراین یک س persistال دائمی این است که آیا آنها نیز باید واجد شرایط تقویت کننده باشند ، چهارمین دوز آنها باشد

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP تنها مسئول همه محتوا است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید