وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هدف حمله به ریشه های دینی انقلاب اسلامی است


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان های غرب خراسان رضوی در سبزی فر اظهار داشت: هدف دشمن آفرینی ریشه های عمیق دینی انقلاب اسلامی است تا بتوانیم انقلاب اسلامی را با ریشه های عمیق دینی انقلاب کنیم. مسیر توسعه ایران را متوقف کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دشمن برای تحمل پیشرفت جمهوری اسلامی بی تاب است، لذا امروز با تمام وجود آمد و جنگ پارتیزانی را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخت.

وی گفت: درگیری غرب با جمهوری اسلامی درگیری با تمدن و عظمت اسلام و انقلاب اسلامی است و دشمن تروریست به دنبال توقف راه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچیرج (سلام الله علیها) را که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از خادمان و زائران این حرم متبرکه شد، محکوم کرد و گفت: خونشان همچنان است. . شهدای حادثه ۱۶ تیر، منافقین رسوای کوردل هستند و خون این شهدای مظلوم موجب رسوایی دشمنان و گروه های تروریستی خواهد شد.

اسماعیلی بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته پیشرفت های زیادی در عرصه های مختلف حاصل شده است و در این راستا حرکت جهادی برای تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی ضروری و مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وظیفه اولیه این وزارتخانه پاسداری از انقلاب و حفظ ثمرات آن است و فعالیت های فرهنگی و هنری در این راستا ارائه می شود.

وی با اشاره به وجود پروژه های نیمه تمام در حوزه فرهنگ و هنر در کشور گفت: اولویت ما در دولت سیزدهم تکمیل این پروژه ها است همانطور که طی یک سال گذشته پروژه های نیمه تمام به اتمام رسید و وارد شدند. در ۱۲ مرکز استان به اجرا گذاشته می شود.»

اسماعیلی گفت: در این راستا سه مجتمع فرهنگی و هنری در شهرهای داورزین، گوئن و گوگتای به منظور خدمات رسانی به اهالی فرهنگ و هنر در این مناطق تکمیل می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در سفر یک روزه به شهرستان سبزوار در مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش بزرگداشت ابوالفضل بیهقی و نثر فارسی در دانشگاه حکیم سبزیواری شرکت کرد.

تکریم مقام شامخ برای شهدای گمنام دانشگاه حکیم سبزیواری، زیارت آرامگاه حکیم حاجی ملهادی سبزواری و استاد حمید سبزیواری و شرکت در جلسه شورای کل فرهنگ از برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. . در شهرستان سبزوار.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید