وزیر امور خارجه آمریکا در رام الله با محمود عباس دیدار کرد – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

بلینکن با تایید این خبر در توییتر خود افزود: دو طرف در مورد سفر آتی بایدن به خاورمیانه و تعهد آمریکا به مردم فلسطین گفتگو کردند.

در گزارش قبلی یک روزنامه صهیونیستی به نتایج احتمالی سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه در اواسط ماه جولای پرداخته بود. جو بایدن این سفر را ۱۳ جولای از سرزمین های اشغالی آغاز و سپس راهی عربستان سعودی خواهد شد.

اسرائیل هیوم در این باره نوشت: سفر بایدن در شرایطی انجام می شود که وضعیت بایدن در داخل آمریکا پیچیده شده، محبوبیت او به شدت کاهش یافته و مخالفت هایش تشدید شده است، بنابراین او برای بهبود وضعیت خود در آمریکا تلاش خواهد کرد. بهبود در داخل آمریکا و بین افکار عمومی در داخل.

این روزنامه با اشاره به دیدار احتمالی بایدن و یایر لاپید به عنوان نخست وزیر دولت انتقالی نوشت: دیدار بایدن و لاپید می تواند جایگاه لاپید را نه به عنوان نخست وزیر انتقالی بلکه به عنوان نخست وزیر شورای وزیران تثبیت کند.

اسراییل هیوم با اشاره به اوضاع متشنج در عرصه سیاسی رژیم صهیونیستی افزود: به نظر می رسد بایدن در این سفر از دولت انتقالی در شرایط متشنج حمایت کند و مطمئناً این سفر با وعده های بسیاری برای اسرائیل همراه خواهد بود. ” . همچنین این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور آمریکا هیچ برنامه ای در زمینه مناقشه فلسطین و اسرائیل نداشته باشد که باعث ناامیدی بیشتر ابومازن، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می شود.