وزیر ارشاد خوشحالی نزدیک به ۷۰ درصد مردم ایران را تایید کرد/ دشمن تلاش می کند ایران را بحرانی جلوه دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در سفر امروز خود به استانداری قم، در مراسم اختتامیه نخستین مطبوعات ملی مذهبی از آزادی بیان حمایت کرد. این جشنواره که در تالار مرکزی استان قم برگزار شد و قلم رویکرد اصلی دولت مردمی را بیان کرد.

وی افزود: حمایت از آزادی بیان و قلم شعار دولت مردمی نیست. بلکه زمینه ساز فعالیت در حکومت انقلابی است و بر همین اساس از زمانی که وزارت فرهنگ در دولت مردمی شروع به کار کرد، صدها نشریه و پایگاه خبری مجوز گرفتند و ما به حمایت از جان مردم ادامه خواهیم داد. . انتشارات مکتوب
وزیر فرهنگ با اشاره به پیگیری مشکلات روزنامه های مطبوعاتی گفت: خوشبختانه با دستور رئیس جمهور محترم کاغذ با قیمت مناسب وارد شد و به زودی بخش مهمی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب وارد کشور می شود. . ارائه شده است.
و در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جنگ امروز جنگ روایتی است و دشمنان با بی اعتبار کردن برخی مسائل تمام تلاش خود را برای روایت ناامیدی مطلق جامعه به کار می گیرند و در این راه به دروغ و توهم می پردازند. . توسل به تهمت برای معرفی جامعه ایران به عنوان جامعه ای در بحران.
و وزیر فرهنگ ادامه داد: بر اساس آخرین نظرسنجی منتشر شده از سوی جهاد دانشگاهی، میزان شادی مردم ایران به نزدیک به ۷۰ درصد رسید و انتشار این نظرسنجی با هجمه عجیب برخی در فضای مجازی مواجه شد، اما نکته جالب این بود. تکرار نتایج این نظرسنجی و نظرسنجی اولیه با جامعه آماری مشابه تفاوتی نداشت.
وی مهمترین انگیزه دشمنان انقلاب اسلامی را ناامیدی دانست و گفت: در روزهایی که شاهد جنگ رسانه ای ناجوانمردانه دشمنان ملت ایران هستیم، نیازمند بازسازی گفتمان رسانه ای در کشور و جهاد هستیم. تفسیر در این زمینه می تواند نقش تعیین کننده ای در حوزه روایت داشته باشد.
اسماعیلی همچنین به همزیستی رسانه های مکتوب و الکترونیک در عصر جدید اشاره کرد و ادامه داد: حوزه روزنامه نگاری در روند جدید انتشار اخبار با خطر گسترش فناوری های نوین برای رسانه های آنلاین مواجه است و این معضل گاه مشکلاتی را نیز به همراه داشته است. . فشار دهید تا کمتر برجسته شود، البته، این طبیعی است.
رئیس شورای دولتی فرهنگ عمومی تاکید کرد: در دهه های گذشته بسیاری از فعالیت های مهم در رسانه های مکتوب منعکس می شد اما به مرور زمان تحت تاثیر فضای جدید انتشار سریع اخبار قرار گرفت. اما این به معنای دور نگه داشتن مطبوعات از چرخه رسانه ای کشور نیست و در این راستا و در عصر جدید به همزیستی رسانه مکتوب و الکترونیک رسیده ایم و حمایت فعالان هر دو بخش سنگ بنای اساسی است. از مردم دولت.
وی در پایان به اهمیت برگزاری اولین جشنواره ملی روزنامه نگاری دینی پرداخت و گفت: امیدواریم برگزاری اولین دوره این جشنواره در قم موجب گسترش رسانه های دینی در کشور شود.
این مراسم با حضور آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، حجت الاسلام مجتبی ذالنوری و احمد امیرآبادی فرهانی نماینده مردم قم در شورای اسلامی برگزار شد.
انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید