وزنه برداری در گرداب مشکلات فرو می رود / وزارت صمت و وحدت مرادی – مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، در سال های اخیر ورزش وزنه برداری ایران شاهد فراز و نشیب های زیادی بوده که گاه شیرینی مردم شریف جهان و ورزشگاه های المپیک را برای اهالی ورزش تلخ می کرد. هرچند موج اتفاقات بد و ناگوار در این رشته المپیکی بارها آمده و صحنه ورزش کشورمان را پشت سر گذاشته است، اما این بار گویا دریای طوفانی وزنه برداری ایران آرام نیست و اوضاع هر روز بدتر می شود. . روز

بی شک اتفاقات اخیر با برکناری علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری به دلیل حکم بازنشستگی اش آغاز شد و پس از آن او بدون مشورت با وزارت ورزش و بدون ذکر دلیل توانست به سمت ریاست فدراسیون برگردد. برای بازگشت او و حادثه ای که به گفته کارشناسان باعث شد رئیس جمهور مخلوع برخلاف بسیاری از مواد و تبصره های قانونی به ریاست جمهوری بازگردد.

بسیاری از منتقدان علی مرادی و سیاست‌های سخت‌گیرانه‌اش در فدراسیون مدعی شدند که وزارت ورزش نقشی بی‌طرف و مشکوک دارد و به دلایل مبهم تصمیم گرفت تا رئیس سازمان وزنه‌برداری ایران را بازگرداند.

البته فاجعه وزنه برداری با مراجعه یکی از دختران تیم ملی به مسابقات جهانی جوانان یونان آغاز شد و سپس با مهاجرت یک زن دیگر از تیم ملی کشورمان ادامه یافت. نکته قابل توجه اینکه فدراسیون و رئیس بازنشسته آن در مواجهه با انتقادات همچنان از گزند هرگونه توجیه و واکنش متولیان ورزش و جامعه وزنه برداری در امان ماندند.

وزنه برداری در گرداب مشکلات فرو می رود / وزارت سکوت و تنهایی هدف من است

اما فراز و نشیب های فدراسیون پاورلیفتینگ به همین جا ختم نشد و این بار نوبت به اولین تیم ملی رسید که محور اتفاقات جدید این رشته باشد. اردنی ها تمرینات خود را متوقف کردند و به دلیل امکانات معمول و کمبودهای کمپ تصمیم به ترک اردو گرفتند.

سپس محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی در حمایت از شاگردانش سکوت خود را شکست و در تایید درخواست اردنی ها به کاستی ها و بی توجهی های موجود در این اتحادیه اشاره کرد که برای همیشه از آن حذف شد. مدیر فنی علی مرادی!

البته بازیکنان تیم ملی در روزهای اخیر همچنان بر خواسته های خود پافشاری کردند و با انتشار بیانیه ای با عنوان «همدیگر را رها نمی کنیم» عزم خود را برای تغییر این شرایط نشان دادند.

در این بین آنچه بیش از هر چیز باعث تعجب مردم و کارشناسان وزنه برداری شد سکوت وزارت ورزش بود که هیچ واکنشی به این اتفاقات نداشت و خود را مطیع تصمیمات علی مرادی می داند.

علی مرادی، مدیر فنی سرد و گرم به خوبی می داند که اگر این روند ادامه پیدا کند، وزنه برداری در ایران بیش از پیش در گرداب مشکلات قرار می گیرد و بیرون آوردن آنها و بازگرداندن آنها به شرایط عادی سخت می شود.