ورود شوراها به بازی های سیاسی نفرین است


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدجواد توهیراد رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان امروز در جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: از اولین قانون شورای محلی مصوب انقلاب در سال ۵۸ است. شورا تا آخرین متمم، اختیارات شوراها کاهش یافت و روحیه حاکمیتی در این سمت کاهش یافت شوراها در قانون اساسی تفکیک شدند.

وی گفت: دولت ها باید با توانمندسازی نهادهای مردمی، توسعه مشارکت های اجتماعی و واگذاری امور به مردم جامعه را توسعه دهند.

توهدراد درباره نبود درآمد پایدار برای شهرداری ها گفت: هیچکس مخالف تخلف در حوزه شهری نیست، اما باید تکلیف درآمد پایدار شهری مشخص شود، از سال ۶۳ تاکنون این مشکل برطرف نشده و امروز شهرداری ها درگیر هستند. خطر ورشکستگی، از نمایندگان مجلس می خواهم که وارد این موضوع شوند.

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه ورود شوراها به بازی های سیاسی یکی از آفت های جدی کار شورا است، خاطرنشان کرد: منتخبان شورا باید نماد اخلاق، پاکدامنی و علم باشند. به عنوان هیئت داوران، از بین راه حل های پیشنهادی، راه حل مناسب را انتخاب کنید.

وی در خصوص اقدام جمعی در شوراها گفت: حفظ جایگاه و اعتبار شورا ضروری است و اختلاف نظر در شورا طبیعی است اما اگر بر اساس همدلی پیش برود باعث بهبود اوضاع می شود که اختلاف نظر نظر در خارج از آن منتشر شد. پیچیده‌تر می‌شود، مشکلات و سوءاستفاده‌هایی از موضوع وجود دارد و لازم است شوراها اهداف خود را روشن کنند و همدلی را افزایش دهند.

و تحدیراد در خصوص تخصیص اعتبار به شوراهای شهر تاکید کرد: تاکنون بودجه ای به شوراهای شهر اختصاص داده نشده است و آنها در پرداخت هزینه جلسات و درخواست پیگیری این موضوع با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/الف/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید